Czym są utensylia pogrzebowe? Gdzie można je kupić? Jakie wybrać?

Spośród wielu trudnych decyzji, jakie muszą podjąć najbliżsi zmarłej osoby, szczególnie kłopotliwy jest wybór odpowiednich utensyliów pogrzebowych. W zakładzie pogrzebowym Kalla bardzo często sięgamy po to określenie i regularnie musimy tłumaczyć naszym klientom, co się pod nim kryje. Postanowiliśmy zrobić to w formie poradnika. Czym są utensylia pogrzebowe? Czym się kierować przy ich wyborze? Gdzie ich szukać? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury artykułu przygotowanego przez ekspertów Kalla – renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie, działającej na stołecznym rynku od 1990 roku.

Utensylia pogrzebowe – co to takiego?

Utensylia to archaizm, już bardzo rzadko spotykany w mowie codziennej. Używa się go natomiast w niektórych branżach, a jedną z nich jest branża funeralna. Utensylia to po prostu różnego rodzaju przedmioty, które są przeznaczone stricte do wykonywania określonych czynności. Pod tym terminem mogą się kryć wszelkie sprzęty, urządzenia czy akcesoria – w tym właśnie pogrzebowe.

To warto wiedzieć

Zamiennie dla utensyliów w branży pogrzebowej używa się terminu „funeralia”.

Gdy zatem usłyszą Państwo od pracownika dowolnej firmy pogrzebowej w Warszawie prośbę o wybranie utensyliów, to już wiadomo, że pracownik ma na myśli wszelkie niezbędne akcesoria używane podczas organizacji uroczystości pogrzebowej, jak i towarzyszące zmarłej osobie w drodze na miejsce spoczynku.

Przykładowe utensylia pogrzebowe

Wybór utensyliów pogrzebowych jest ogromny i z roku na rok coraz większy. Producenci starają się sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów, regularnie wprowadzając do swojej oferty różne nowości, co – jak wiemy z doświadczenia – wcale nie ułatwia podjęcia decyzji o zakupie konkretnych produktów.

Do tych najważniejszych utensyliów, które można kupić w praktycznie każdym profesjonalnym zakładzie pogrzebowym, zaliczymy:

Oczywiście nie wszystkie spośród wymienionych utensyliów są niezbędne do zorganizowania godnej uroczystości pogrzebowej. To Państwo podejmują ostateczną decyzję, mogąc przy tym skorzystać z pomocy doświadczonych pracowników wybranego zakładu pogrzebowego.

Czym się kierować przy wyborze utensyliów pogrzebowych?

Na pewno należy zacząć od określenia posiadanego budżetu – to pozwoli zawęzić krąg poszukiwań, ponieważ niektóre produkty będą poza Państwa zasięgiem finansowym.

Kolejną kwestią jest zdecydowanie się na konkretny rodzaj pogrzebu. W przypadku coraz popularniejszych pogrzebów świeckich (nazywanych humanistycznymi) „odpada” nam zakup dewocjonaliów i innych utensyliów kojarzących się z wiarą. Pogrzeb świecki daje również większą swobodę w zakresie wyboru konkretnych utensyliów, na przykład nietypowej urny.

Oczywiście należy się także określić co do rodzaju pochówku (tradycyjne złożenie ciała w grobie, czy może wcześniejsza kremacja). To będzie determinować zakup trumny lub urny, czyli podjęcie najważniejszej decyzji na etapie wyboru utensyliów pogrzebowych.

Ograniczony budżet – jak rozwiązać ten problem?

Jeśli dysponują Państwo mocno ograniczonym budżetem, to wcale nie przekreśla to szans na zakup eleganckich, godnych akcesoriów pogrzebowych. W takiej sytuacji radzimy zdać się na wsparcie wykwalifikowanego pracownika firmy pogrzebowej, który zaproponuje Państwu takie utensylia, na które będą sobie Państwo mogli pozwolić – na przykład wykonane z nieco gorszych materiałów, czego na pierwszy rzut oka i tak nie widać.

W wyborze utensyliów pogrzebowych pomogą Państwu pracownicy zakładu Kalla

Kalla to zakład pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, który od ponad 30 lat zapewnia swoim klientom najwyższą jakość organizacji uroczystości pożegnalnej. Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe, dbając o najdrobniejsze szczegóły i zdejmując z barków naszych klientów wszystkie przykre obowiązki mające bezpośredni lub pośredni związek z pogrzebem.

Cieszymy się doskonałą opinią, co przekłada się na to, że większość klientów pozyskujemy z polecenia. Jeśli szukają Państwo niezawodnego, w 100% profesjonalnego i rzetelnego domu pogrzebowego w Warszawie Wola lub Warszawie Mokotów, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.

Firma Kalla oferuje nie tylko organizację pogrzebów, ale także szeroki wybór utensyliów pogrzebowych. Mogą Państwo zaopatrzyć się u nas w trumnę, urnę, dewocjonalia, odzież dla zmarłej osoby i wiele innych produktów, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić uroczystość pogrzebową.

W wybraniu odpowiednich utensyliów pomogą Państwu wykwalifikowani pracownicy naszej firmy pogrzebowej, którzy wezmą pod uwagę zarówno Państwa oczekiwania estetyczne i jakościowe, jak i możliwości finansowe.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, w tym z biurem zakładu pogrzebowego Kalla w Piasecznie. 

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner