Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Czym są utensylia pogrzebowe? Gdzie można je kupić? Jakie wybrać?

Spośród wielu trudnych decyzji, jakie muszą podjąć najbliżsi zmarłej osoby, szczególnie kłopotliwy jest wybór odpowiednich utensyliów pogrzebowych. W zakładzie pogrzebowym Kalla bardzo często sięgamy po to określenie i regularnie musimy tłumaczyć naszym klientom, co się pod nim kryje. Postanowiliśmy zrobić to w formie poradnika. Czym są utensylia pogrzebowe? Czym się kierować przy ich wyborze? Gdzie ich szukać? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury artykułu przygotowanego przez ekspertów Kalla – renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie, działającej na stołecznym rynku od 1990 roku.

Utensylia pogrzebowe – co to takiego?

Utensylia to archaizm, już bardzo rzadko spotykany w mowie codziennej. Używa się go natomiast w niektórych branżach, a jedną z nich jest branża funeralna. Utensylia to po prostu różnego rodzaju przedmioty, które są przeznaczone stricte do wykonywania określonych czynności. Pod tym terminem mogą się kryć wszelkie sprzęty, urządzenia czy akcesoria – w tym właśnie pogrzebowe.

To warto wiedzieć

Zamiennie dla utensyliów w branży pogrzebowej używa się terminu „funeralia”.

Gdy zatem usłyszą Państwo od pracownika dowolnej firmy pogrzebowej w Warszawie prośbę o wybranie utensyliów, to już wiadomo, że pracownik ma na myśli wszelkie niezbędne akcesoria używane podczas organizacji uroczystości pogrzebowej, jak i towarzyszące zmarłej osobie w drodze na miejsce spoczynku.

Przykładowe utensylia pogrzebowe

Wybór utensyliów pogrzebowych jest ogromny i z roku na rok coraz większy. Producenci starają się sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów, regularnie wprowadzając do swojej oferty różne nowości, co – jak wiemy z doświadczenia – wcale nie ułatwia podjęcia decyzji o zakupie konkretnych produktów.

Do tych najważniejszych utensyliów, które można kupić w praktycznie każdym profesjonalnym zakładzie pogrzebowym, zaliczymy:

  • trumny,
  • urny,
  • dewocjonalia,
  • krzyże,
  • trumny kremacyjne,
  • odzież dla zmarłych,
  • kwiaty (wieńce, wiązanki),
  • tabliczki,
  • nekrologi,
  • zdjęcie zmarłego umieszczone na nagrobku i wiele innych.

Oczywiście nie wszystkie spośród wymienionych utensyliów są niezbędne do zorganizowania godnej uroczystości pogrzebowej. To Państwo podejmują ostateczną decyzję, mogąc przy tym skorzystać z pomocy doświadczonych pracowników wybranego zakładu pogrzebowego.

Czym się kierować przy wyborze utensyliów pogrzebowych?

Na pewno należy zacząć od określenia posiadanego budżetu – to pozwoli zawęzić krąg poszukiwań, ponieważ niektóre produkty będą poza Państwa zasięgiem finansowym.

Kolejną kwestią jest zdecydowanie się na konkretny rodzaj pogrzebu. W przypadku coraz popularniejszych pogrzebów świeckich (nazywanych humanistycznymi) „odpada” nam zakup dewocjonaliów i innych utensyliów kojarzących się z wiarą. Pogrzeb świecki daje również większą swobodę w zakresie wyboru konkretnych utensyliów, na przykład nietypowej urny.

Oczywiście należy się także określić co do rodzaju pochówku (tradycyjne złożenie ciała w grobie, czy może wcześniejsza kremacja). To będzie determinować zakup trumny lub urny, czyli podjęcie najważniejszej decyzji na etapie wyboru utensyliów pogrzebowych.

Ograniczony budżet – jak rozwiązać ten problem?

Jeśli dysponują Państwo mocno ograniczonym budżetem, to wcale nie przekreśla to szans na zakup eleganckich, godnych akcesoriów pogrzebowych. W takiej sytuacji radzimy zdać się na wsparcie wykwalifikowanego pracownika firmy pogrzebowej, który zaproponuje Państwu takie utensylia, na które będą sobie Państwo mogli pozwolić – na przykład wykonane z nieco gorszych materiałów, czego na pierwszy rzut oka i tak nie widać.

W wyborze utensyliów pogrzebowych pomogą Państwu pracownicy zakładu Kalla

Kalla to zakład pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, który od ponad 30 lat zapewnia swoim klientom najwyższą jakość organizacji uroczystości pożegnalnej. Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe, dbając o najdrobniejsze szczegóły i zdejmując z barków naszych klientów wszystkie przykre obowiązki mające bezpośredni lub pośredni związek z pogrzebem.

Cieszymy się doskonałą opinią, co przekłada się na to, że większość klientów pozyskujemy z polecenia. Jeśli szukają Państwo niezawodnego, w 100% profesjonalnego i rzetelnego domu pogrzebowego w Warszawie Wola lub Warszawie Mokotów, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.

Firma Kalla oferuje nie tylko organizację pogrzebów, ale także szeroki wybór utensyliów pogrzebowych. Mogą Państwo zaopatrzyć się u nas w trumnę, urnę, dewocjonalia, odzież dla zmarłej osoby i wiele innych produktów, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić uroczystość pogrzebową.

W wybraniu odpowiednich utensyliów pomogą Państwu wykwalifikowani pracownicy naszej firmy pogrzebowej, którzy wezmą pod uwagę zarówno Państwa oczekiwania estetyczne i jakościowe, jak i możliwości finansowe.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, w tym z biurem zakładu pogrzebowego Kalla w Piasecznie.