Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Dlaczego firmy pogrzebowe nie publikują oficjalnych cenników usług?

Dla większości osób przymierzających się do zlecenia organizacji pogrzebu jest sprawą zupełnie oczywistą, że koszty nawet skromnej uroczystości będą stosunkowo wysokie – i raczej nie ma co liczyć na to, że pokryje je w całości wypłacony zasiłek pogrzebowy. Z drugiej jednak strony trudno byłoby sobie wyobrazić, aby ktokolwiek, kto przeżywa żałobę po stracie bliskiej osoby, podjął się trudu samodzielnego zorganizowania pogrzebu.

Wybierając profesjonalną firmę pogrzebową w Warszawie czy w dowolnym innym mieście, wiele osób próbuje uzyskać informację na temat aktualnych cen poszczególnych usług. Tymczasem mało który zakład publikuje oficjalny cennik na swojej stronie internetowej. Dlaczego? Najważniejsze powody omawiamy w poradniku przygotowanym przez ekspertów Kalla – renomowanego zakładu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów.

Ceny usług pogrzebowych regularnie się zmieniają

Zacznijmy od najbardziej prozaicznego powodu, dla którego niewiele zakładów pogrzebowych publikuje cenniki usług. Byłoby to o tyle kłopotliwe, że w dobie tak wysokiej inflacji i gwałtownie rosnących kosztów prowadzenia działalności, konieczne byłoby regularne modyfikowanie cenników.

Co więcej, ceny sprzed np. roku mogą być dziś zupełnie nieaktualne, a klienci natrafiając na nie na stronie mogliby o tym nie wiedzieć – i mamy kłopotliwą sytuację.

Cennik mógłby wprowadzać klientów w błąd

Podawanie cen poszczególnych usług pogrzebowych mija się z celem, jeśli nie znamy ostatecznych oczekiwań klientów. Można sobie łatwo wyobrazić sytuację, w której klienci decydują się na jakąś usługę, po czym zgłaszają takie potrzeby, jakich zwyczajnie nie da się zrealizować w podstawowej cenie – powstaje tutaj pole do zupełnie niepotrzebnego konfliktu.

Stąd profesjonalne zakłady pogrzebowe z zasady unikają oficjalnego podawania cen, co nie oznacza, że je ukrywają. Kosztorys organizacji pogrzebu jest niezwłocznie przekazywany klientom po rozmowie z doradcą, który skrupulatnie spisuje oczekiwania i przedstawia konkretną propozycję cenową.

Wstępną wycenę można uzyskać również podczas rozmowy telefonicznej z pracownikami biur zakładu pogrzebowego, co jest wygodne dla osób mających problem z dotarciem do siedziby firmy pogrzebowej – tutaj jednak zawsze radzimy poprosić o przyjazd doradcy do Państwa mieszkania/domu.

Nie da się wstępnie określić kosztu organizacji pogrzebu bez rozmowy z klientami

Branża funeralna jest bardzo specyficzna, ponieważ – prawdopodobnie jak żadna inna – wymaga bardzo bliskiej współpracy przedsiębiorcy z klientem. Nawet gdyby jakiś zakład pogrzebowy zdecydował się na podanie „widełek” cenowych za organizację pochówku, to na pewno bardzo szybko pożałowałby tego kroku – wszystko przez to, że klienci mają często skrajnie różne oczekiwania, przez co nie ma możliwości choćby przybliżonego określenia cen poszczególnych usług.

Z innymi kosztami będzie się wiązać organizacja skromnego, intymnego pogrzebu świeckiego, a z innymi organizacja wystawnej, eleganckiej uroczystości, która ma być formą spektakularnego pożegnania bliskiej osoby.

Większość klientów potrzebuje profesjonalnego doradztwa

Oczywiście każdy zakład pogrzebowy mógłby przygotować cennik swoich usług i opublikować go np. na stronie internetowej. Problem w tym, że nie byłaby to wielka pomoc dla klientów, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy stanęli w obliczu organizacji pochówku bliskiej osoby.

Samodzielne wybranie poszczególnych usług pogrzebowych, często takich, które trudno jest sobie zwizualizować, to niełatwe, czasochłonne i męczące zadanie. Stąd i tak zdecydowana większość klientów preferuje osobiste doradztwo, w ramach którego ekspert domu pogrzebowego zaproponuje odpowiednie usługi, dostępne w budżecie klientów i pasujące do charakteru konkretnej uroczystości.

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy pogrzebowej Kalla

To, że nie publikujemy oficjalnego cennika na naszej stronie, wcale nie oznacza, że mamy wysokie ceny. Wprost przeciwnie: zakład pogrzebowy Kalla cieszy się opinią jednego z najlepszych, ale też najbardziej przystępnych cenowo zakładów w Warszawie.

Oferujemy profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola, zapewniając naszym klientom maksymalne zaangażowanie, eksperckie doradztwo, wysoki poziom empatii i zrozumienia oraz pełne wsparcie na każdym etapie organizacji uroczystości.

Jako jeden z nielicznych zakładów pogrzebowych w Warszawie jesteśmy w stanie zająć się wszystkim, co ma bezpośredni i pośredni związek z organizacją pogrzebu – włącznie z pomocą w załatwieniu spraw formalnych, zarezerwowaniem terminu mszy czy wykupieniem miejsca na cmentarzu.

Kalla to renomowany dom pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, który oferuje kompleksową organizację zarówno pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich – tradycyjnych oraz poprzedzonych spopieleniem ciała.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami oraz do zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie internetowej. Klientów spoza Warszawy zachęcamy do powierzenia organizacji pogrzebu naszemu zakładowi pogrzebowemu w Piasecznie.