Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Elementy upiększające uroczystość pogrzebową

Każdej rodzinie zależy na godnym pożegnaniu zmarłej bliskiej osoby. Wybór rozwiązań, jakie może zaproponować zakład pogrzebowy jest bardzo szeroki, dlatego ogranicza nas właściwie tylko dostępny budżet oraz charakter uroczystości – inaczej przeprowadza się ją w obrządku religijnym, inaczej w świeckim. Są jednak pewne uniwersalne elementy, dzięki którym można całkiem niedrogo upiększyć pogrzeb, podnosząc też jego rangę oraz robiąc bardzo dobre wrażenie na zgromadzonych żałobnikach. Kilka propozycji wymieniamy w poradniku zakładu pogrzebowego Kalla z Warszawy.  

Oprawa muzyczna

To jeden z najchętniej wybieranych elementów uroczystości pogrzebowej. Co ciekawe, coraz więcej osób – zwłaszcza decydujących się na pogrzeb świecki – wybiera bardzo nietypową oprawę muzyczną, na przykład życząc sobie odtworzenia ulubionej piosenki zmarłej osoby podczas składania ciała lub prochów do grobu. Takie sytuacje już nie szokują, dlatego warto pomyśleć o podobnym rozwiązaniu, zwłaszcza jeśli taka była wola zmarłego.

Oczywiście oprawa muzyczna może mieć dowolny charakter. Wciąż popularnością cieszy się usług trębacza czy skrzypka, który wygrywa żałobny motyw podczas pogrzebu. Z powodzeniem można tutaj sięgnąć po najróżniejsze rozwiązania, które pozwolą podnieść rangę pogrzebu.

Jako zakład pogrzebowy Kalla z Warszawy gwarantujemy Państwu zorganizowanie oprawy muzycznej wedle Państwa życzenia. Zapewniamy również całe zaplecze techniczne, włącznie z odtwarzaczem muzyki oraz profesjonalnym nagłośnieniem.

Efektowne kompozycje kwiatowe

Trudno byłoby sobie wyobrazić pogrzeb bez kwiatów. W polskiej tradycji jest to nieodłączny element uroczystości żałobnej, niezależnie od tego, czy mówimy o pogrzebie wyznaniowym czy świeckim. Każdy z gości przynosi kwiaty, aby złożyć je na grobie, jednak rodzina zmarłej osoby powinna o nich pomyśleć we własnym zakresie.

Zwyczajowo rodzina, która zleca organizację pogrzebu, decyduje się zamówić efektowny wieniec żałobny oraz kilka mniejszych wiązanek. Tutaj także mogą się Państwo zdać na zakład pogrzebowy Kalla z Warszawy. Dostarczymy kompozycje kwiatowe zgodnie z Państwa oczekiwaniami, oszczędzając również Państwu problemów z ich transportem na miejsce pochówku.

Eleganckie funeralia

To właśnie funeralia mają decydujący wpływ na rangę uroczystości pogrzebowej, stanowiąc główne elementy upiększające ceremonię. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim trumnę lub urnę. Chcąc zagwarantować sobie najwyższą estetykę pogrzebu warto wybrać takie funeralia, które sprawiają znakomite wrażenie i prezentują się wręcz luksusowo. Szlachetne drewno, elegancki kamień – to tylko najbardziej oczywiste propozycje. W wybraniu odpowiednich funeraliów pomogą Państwu pracownicy zakładu pogrzebowego Kalla z Warszawy.

Odzież pogrzebowa dla zmarłej osoby

Może się zdarzyć, że rodzina nie dysponuje żadnymi ubraniami dla zmarłej osoby, które pasowałyby do uroczystości pogrzebowej (np. kolorystycznie). W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Państwu zakład pogrzebowy Kalla z Warszawy. Oferujemy szeroki wybór odzieży pogrzebowej, która także ma istotny wpływ na estetykę uroczystości żałobnej.

Estetyczny wygląd pracowników zakładu pogrzebowego

Pracownicy zakładu pogrzebowego są obecni podczas całej uroczystości – do ich obowiązków należy m.in. wyniesienie trumny/urny z kościoła oraz przetransportowanie jej na miejsce spoczynku. Są doskonale widoczni dla wszystkich zgromadzonych osób, stąd muszą prezentować się schludnie i godnie. W zakładzie pogrzebowym Kalla z Warszawy bardzo dbamy o ten aspekt, wyposażając naszych pracowników w bardzo eleganckie uniformy.

Niezależnie od tego, na jakie elementy uroczystości pogrzebowej ostatecznie się Państwo zdecydują, mogą Państwo liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony pracowników zakładu pogrzebowego Kalla z Warszawy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu (firma istnieje od 1990 roku) oraz doskonałej znajomości rynku poszczególnych usług pogrzebowych, możemy zagwarantować Państwu organizację uroczystości ściśle według Państwa oczekiwań, nawet bardzo wygórowanych.

Zakład pogrzebowy Kalla jest jednym z najlepiej ocenianych w Warszawie. Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów, inwestujemy w szkolenia dla pracowników, dzięki czemu świadczymy usługi na najwyższym poziomie, z empatią oraz bez zaskakiwania klientów np. dodatkowymi opłatami. Wesprzemy Państwa w załatwianiu różnych formalności, podpowiemy najlepsze rozwiązania mieszczące się w Państwa budżecie.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami: zakład pogrzebowy Kalla Warszawa Mokotów mieści się przy ulicy Puławskiej 115 lok. 53 oraz przy ulicy Gagarina 23. Pomocą służą Państwu także pracownicy domu pogrzebowego Kalla Warszawa Wola mieszczącego się przy ulicy Zegadłowicza 1. Z kolei klientów spoza Warszawy zapraszamy do kontaktu z zakładem pogrzebowym Kalla Piaseczno przy ulicy Powstańców Warszawy 25.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godzinę na dobę, również we wszystkie dni świąteczne.