Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Firma pogrzebowa w Warszawie: po czym poznać profesjonalistów?

Na warszawskim rynku nie brakuje zakładów pogrzebowych, które swoje usługi świadczą także na terenie okolicznych gmin i powiatów. Duży wybór z jednej strony jest zaletą (bo pozwala np. znaleźć ofertę dopasowaną do swoich możliwości finansowych), ale z drugiej powoduje, że pogrążonym w żałobie rodzinom bardzo trudno jest zdecydować się na konkretną firmę pogrzebową w Warszawie. W końcu każdemu zależy na tym, aby pożegnać bliską osobę w sposób godny, bez konieczności martwienia się różnymi sprawami związanymi z organizacją pochówku. Dobra firma pogrzebowa wyróżnia się tym, że bierze na siebie wszystkie formalności i udziela klientom profesjonalnego wsparcia w tym trudnym czasie. Po czym można poznać zakład pogrzebowy godny zaufania? Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do naszego poradnika, w którym znajdą Państwo garść cennych wskazówek.

Doświadczenie

Wybierając firmę pogrzebową zawsze warto w pierwszej kolejności sprawdzić, od jak dawna działa ona na rynku. Staż dużo mówi na temat profesjonalizmu zakładu pogrzebowego. Nie może być przecież kwestią przypadku to, że na przykład firma pogrzebowa Kalla świadczy swoje usługi już od ponad 30 lat (rok założenia to 1990).

Decydując się na ofertę firmy z tak dużym doświadczeniem można mieć pewność, że mamy do czynienia z fachowcami, którzy znają branżę pogrzebową od podszewki, doskonale rozumieją potrzeby i oczekiwania klientów, a także znakomicie orientują się w obowiązujących przepisach i mogą w każdej chwili służyć rzeczową poradą.

Kompleksowość oferty

Wbrew pozorom nie każdy zakład pogrzebowy w Warszawie jest w stanie zaoferować swoim klientom w 100% kompleksową obsługę. Dlatego radzimy, aby chcąc zdjąć sobie z barków wszelkie obowiązki związane z organizacją pochówku, zaufać takiej firmie, która ma w swojej ofercie wszelkie usługi pogrzebowe.

Warto się upewnić, czy np. dany zakład oferuje sprzedaż potrzebnych funeraliów, trumien, urn, czy na życzenie klientów przygotowuje wieńce i wiązanki pogrzebowe, czy może zorganizować zarówno pogrzeb wyznaniowy, jak i świecki, czy współpracuje z pobliskim krematorium, jeśli rodzina jest zdecydowana na pochówek urnowy itd. Te informacje powinny być udostępnione na stronie internetowej zakładu pogrzebowego – a jej wygląd oraz znajdująca się na niej treść także mówią wiele na temat profesjonalizmu firmy.

Stan floty

Choć przysłowie uczy, że nie powinno się oceniać książki po okładce, to jednak w branży pogrzebowej elementy wizerunkowe są bardzo pomocne przy ocenianiu profesjonalizmu konkretnej firmy.

Jeśli widzimy, że dany zakład pogrzebowy dysponuje bardzo wiekową i zaniedbaną flotą pojazdów, pracownicy nie mają firmowych uniformów, a siedziba nie zachęca, by spędzić w niej choćby kilka minut, to powinna się już zapalić lampka ostrzegawcza. Niezawodnie świadczy to o tym, że firma nie inwestuje w swój rozwój, a więc prawdopodobnie nie ma na to środków – czyli nie narzeka na nadmiar klientów.

Pozycja w branży

O profesjonalizmie firmy pogrzebowej dobrze świadczy to, że jest ona ceniona w branży funeralnej i często polecana przez inne zakłady, które np. nie mają wolnych terminów czy nie są w stanie zrealizować usługi zgodnie z życzeniami klientów.

Zakład Pogrzebowy Kalla z Warszawy jest członkiem Polskiej Izby Pogrzebowej Izby Gospodarczej Branży Pogrzebowej. Otrzymaliśmy również prestiżowy certyfikat „Rzetelna Firma”, który jest wyrazem uznania ze strony klientów i wysokiego oceniania jakości świadczonych przez nas usług pogrzebowych.

Pomoc w systemie całodobowym

Trudno jest sobie wyobrazić, aby jakikolwiek profesjonalny zakład pogrzebowy nie przyjmował zgłoszeń od klientów przez całą dobę. Dlatego radzimy, aby przeglądając strony internetowe czy wizytówki różnych firm, zajrzeć do zakładki „Kontakt” i sprawdzić, czy aby na pewno oferują one wsparcie w systemie 24/7 oraz w jakim czasie deklarują przyjazd na miejsce w godzinach nocnych czy w weekend.

Dobra firma pogrzebowa w Warszawie pomoże w załatwieniu formalności

Wielką korzyścią wynikającą z zatrudnienia profesjonalnej firmy pogrzebowej jest gwarancja tego, że pogrążona w żałobie rodzina nie będzie musiała tracić czasu i energii na – pisząc kolokwialnie – bieganie po urzędach. Dobry zakład zawsze zaoferuje swoim klientom pomoc w tym zakresie, potrzebując do tego jedynie upoważnienia. Idealnym przykładem będzie tutaj chociażby wystąpienie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zasiłek pogrzebowy, w czym także może, a wręcz powinna pomóc firma pogrzebowa.

Więcej o tym, jakie formalności może załatwić za swoich klientów zakład pogrzebowy, przeczytają Państwo w osobnym poradniku na naszej stronie internetowej.

Możemy z pełnym przekonaniem zadeklarować, że wybierając naszą firmę pogrzebową z Warszawy, podejmą Państwo bardzo dobrą decyzję. Najlepiej świadczą o tym pozytywne opinie o Zakładzie Pogrzebowym Kalla.

Jeśli więc szukają Państwo profesjonalistów, którzy do swojej pracy podchodzą odpowiedzialnie, a do klientów z empatią, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami w dzielnicach Wola i Mokotów, a także w Piasecznie i we wsi Antonów w gminie Piaseczno.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godzinę na dobę, również we wszystkie dni świąteczne.