Gdzie szukać polecanych zakładów pogrzebowych w Warszawie?

Wybór zakładu pogrzebowego ma kluczowy wpływ na to, czy uroczystość będzie mieć godny przebieg i dokładnie taki charakter, jakiego oczekuje rodzina zmarłej osoby. To odpowiedzialna decyzja, dlatego nie należy jej zostawiać przypadkowi. Wiele osób niestety poprzestaje tylko na wstępnym przeszukaniu Internetu i powierza organizację pogrzebu firmie, o której nic nie wie.

Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej firmy pogrzebowej w Warszawie czy w dowolnym innym mieście jest skorzystanie z rekomendacji. Gdzie zatem szukać polecanych zakładów pogrzebowych w stolicy? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Wśród znajomych

Jeśli w ostatnim czasie Państwa znajomi żegnali bliską sobie osobę, to warto się z nimi skontaktować i zapytać, czy byli zadowoleni z jakości pracy zakładu pogrzebowego. Takie rekomendacje „z pierwszej ręki” są najbardziej wartościowe, zwłaszcza, że od razu mogą Państwo dopytać o szczegóły związane z np. cennikiem zakładu czy zakresem świadczonych przez niego usług.

W Internecie

Internet jest nieprzebranym źródłem najróżniejszych opinii. Dziś o wiele łatwiej możemy się podzielić swoimi doświadczeniami z innymi, z czego chętnie korzystają również klienci zakładów pogrzebowych.

Szukając polecanej firmy pogrzebowej w Warszawie i okolicach warto wejść w wyszukiwarkę Google i zapoznać się z opiniami opublikowanymi pod wizytówkami elektronicznymi poszczególnych zakładów, wybierając ten, który cieszy się dobrą renomą i świadczy wszystkie oczekiwane przez Państwa usługi.

U proboszcza

Jeśli planują Państwo organizację pogrzebu wyznaniowego i mają zaprzyjaźnionego, zaufanego księdza proboszcza, to na pewno warto zapytać go o opinię na temat domów pogrzebowych, z którymi już współpracował.

Doświadczony proboszcz z pewnością wskaże Państwu takie firmy pogrzebowe, które zawsze dotrzymują terminów, są skrupulatne, przestrzegają zasad kościelnych, a także wyróżniają się wysoką estetyką oraz empatycznym podejściem do swoich klientów. Z takiej rekomendacji zdecydowanie warto skorzystać.

U zarządcy cmentarza

Tutaj radzimy jednak zachować ostrożność. Zarządcy cmentarzy komunalnych mogą rekomendować usługi zakładu pogrzebowego, z którym mają zawartą umowę (mało tego – często jest to ta sama firma!). Dlatego do ewentualnego polecenia należy podejść z dużym dystansem i koniecznie zweryfikować, czy dana firma rzeczywiście może zapewnić oczekiwany poziom organizacji uroczystości pogrzebowej.

Najłatwiej będzie zrobić to wchodząc na jej stronę internetową. Szukamy zakresu świadczonych usług, ewentualnych opinii dotychczasowych klientów, przeglądamy zdjęcia z uprzednio zorganizowanych pogrzebów, a także sprawdzamy, od jak dawna firma świadczy swoje usługi (im większe doświadczenie tym mniejsze ryzyko trafienia na niesolidny zakład pogrzebowy).

W domu opieki

Domy opieki to miejsca, w których stosunkowo często następuje zgon pensjonariusza. W takiej sytuacji rodzina od razu zostanie poinformowana o konieczności zabrania ciała, czym muszą się zająć wykwalifikowani pracownicy zakładu pogrzebowego.

Domy opieki często dysponują namiarami na konkretne firmy pogrzebowe i mogą je udostępnić na wyraźne życzenie rodziny zmarłego pensjonariusza. Pracownicy domu nie mają natomiast prawa do niczego zmuszać ani tym bardziej informować „zaprzyjaźnionych” zakładów o przypadku śmierci jednego z podopiecznych.

W szpitalu

Co prawda szpitale nie mogą sugerować wyboru jakiegokolwiek zakładu pogrzebowego, ale jeśli śmierć bliskiej osoby nastąpiła właśnie w placówce leczniczej, a rodzina kompletnie nie ma pojęcia, jaki zakład wybrać, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić np. o wizytówki firm dostępne w recepcji szpitala.

Pamiętajmy natomiast, aby nigdy nie ulegać żadnej presji ze strony pracowników szpitala, oczywiście gdyby taka się pojawiła. Nie mają również Państwo obowiązku wybrania firmy, której przedstawiciel jako pierwszy przyjechał do szpitala i oferuje swoje usługi, w tym pomoc w przetransportowaniu ciała do zakładowej chłodni.

Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kalla

Kalla to jeden z najlepiej ocenianych zakładów świadczących usługi pogrzebowe w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Działamy na warszawskim rynku od 1990 roku, w tym czasie organizując tysiące uroczystości pogrzebowych, zawsze przykładając ogromną wagę do szczegółów i dbając o satysfakcję naszych klientów.

Tym, co wyróżnia nasz zakład pogrzebowy w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola jest maksymalne zaangażowanie w organizację uroczystości. Możemy odciążyć naszych klientów we wszystkich obowiązkach pogrzebowych, włącznie z udzieleniem pomocy w załatwieniu niezbędnych formalności. Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego domu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe na każdą kieszeń. Z kolei klientów spoza Warszawy zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner