Ile się czeka na pogrzeb w Warszawie? Dlaczego nie warto się z tym spieszyć?

Zwykle jest tak, że rodzina zmarłej osoby naciska na jak najszybszy pochówek. Spotykamy się z takimi prośbami na co dzień. Często mają one związek z przesądami („ciało nie może leżeć przez niedzielę”), ale w grę wchodzą również względy praktyczne – np. konieczność wzięcia wolnego dnia w pracy.

W kolejnym poradniku zakładu pogrzebowego Kalla zajmiemy się tematem nurtującym niejedną osobę planującą zlecenie organizacji pochówku. Ile się czeka na pogrzeb w Warszawie? Czy można coś zrobić, aby przyspieszyć tę procedurę? Wreszcie: dlaczego nie zawsze rozsądnie jest naciskać na jak najszybszy pochówek? Zapraszamy do lektury artykułu przygotowanego przez ekspertów Kalla, renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie.

Czas oczekiwania na pogrzeb w Warszawie

Zacznijmy od udzielenia odpowiedzi na najważniejsze pytanie postawione w tytule tego artykułu. Ile się czeka na pogrzeb w Warszawie? Obecnie średni czas oczekiwania to do tygodnia. Jest więc standardowy i pod tym względem wróciliśmy już do stanu sprzed pandemii.

Tygodniowy okres oczekiwania nie jest przesadnie długi. W tym czasie mogą Państwo załatwić wszystkie niezbędne sprawy, oswoić się ze stratą, powiadomić rodzinę, zaplanować ewentualną konsolację, skompletować garderobę oraz oczywiście omówić wszystkie szczegóły pogrzebu z wynajętym zakładem.

Czy można przyspieszyć organizację pogrzebu?

Tak, istnieją sposoby na to, aby uzyskać wcześniejszy termin pochówku. Wiele zależy tutaj jednak od kilku kluczowych czynników, czyli:

Tym, na co ma wpływ rodzina, na pewno jest wsparcie zakładu pogrzebowego w organizacji pochówku, czyli m.in. szybkie podejmowanie decyzji w zakresie wyboru funeraliów i oprawy pogrzebu. Tutaj mała wskazówka: jeśli zdecydują się Państwo np. na trumnę na indywidualne zamówienie, to z oczywistych względów termin pogrzebu może się wydłużyć.

Pośpiech nie jest wskazany

W rozmowach z klientami bardzo często akcentujemy konieczność drobiazgowego zaplanowania uroczystości pogrzebowej. Na to potrzeba czasu. Bardzo krótkie terminy pogrzebów wchodzą w grę wyłącznie wtedy, gdy klienci nie zgłaszają żadnych specjalnych oczekiwań, chcą zamówić skromną uroczystość i wybierają funeralia dostępne od ręki.

W każdym innym przypadku zalecamy cierpliwość i zdanie się na profesjonalizm naszego zakładu pogrzebowego. Jeśli np. bliska osoba zmarła w środę, to oczekiwanie, że pogrzeb odbędzie się już w czwartek czy w piątek jest zbyt optymistyczne. Rozsądniej będzie zaplanować datę pochówku na następny tydzień, zyskując tym samym czas na załatwienie niezbędnych spraw: zamówienie kwiatów, opublikowanie nekrologów, dostarczenie odzieży pogrzebowej dla zmarłej osoby, zarezerwowanie miejsca w restauracji, w której ma się odbyć konsolacja itd.

Pamiętajmy o formalnościach

Tym, o czym często zapominają bliscy zmarłych osób są właśnie różnego rodzaju formalności, których – pisząc kolokwialnie – nie da się „przeskoczyć”. Prosimy nam wierzyć, że co najmniej jeden dzień zajmie Państwu omówienie szczegółów pogrzebu z doradcą zakładu pogrzebowego, uzyskanie odpisu skróconego aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz dokonanie ustaleń z księdzem proboszczem, jeśli decydują się Państwo na pogrzeb w obrządku katolickim.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług pogrzebowych

Firma Kalla świadczy profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Działamy na lokalnym rynku od 1990 roku, będąc jednym z najbardziej doświadczonych i najlepiej ocenianych domów pogrzebowych w Warszawie.

Renomę wypracowaliśmy sobie rzetelnym, profesjonalnym podejściem do swoich obowiązków. Klientom gwarantujemy maksymalne skupienie na organizacji pochówku, zapewniamy fachowe doradztwo oraz znalezienie takich rozwiązań, które z jednej strony mieszczą się w budżecie klientów, a z drugiej gwarantują godną oprawę uroczystości.

Jeśli chcą mieć Państwo pewność, że pogrzeb bliskiej osoby zostanie zorganizowany kompleksowo, z dopięciem wszystkich szczegółów, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą firmy Kalla – zakładu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami oraz do skorzystania z całodobowych numerów telefonów:

  1. +48 22 841 03 86.
  2. +48 501 077 077.

Pod tymi numerami dyżurują wykwalifikowani, kompetentni pracownicy, którzy udzielą Państwu wsparcia, odpowiedzią na wszystkie pytania i skierują na miejsce zespół profesjonalistów odpowiedzialnych za transport ciała zmarłej osoby do naszej zakładowej chłodni.

Klientów spoza Warszawy zapraszamy natomiast do skorzystania z usług naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner