Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Ile trwa organizacja pogrzebu?

Tytułowe pytanie jest jednym z tych, które najczęściej słyszą doradcy zakładu pogrzebowego Kalla. Większość klientów już w dniu ustalania szczegółów uroczystości pogrzebowej chce wiedzieć, ile czasu potrwa załatwienie wszystkich formalności oraz cała logistyka będąca po stronie naszej firmy pogrzebowej w Warszawie. Jest to też zupełnie zrozumiałe.

Prosimy natomiast pamiętać, że to, ile trwa organizacja pogrzebu, nie zawsze jest w 100% uzależnione od działań podjętych przez dom pogrzebowy. Wpływ na to ma wiele czynników, w tym takich, z których klienci początkowo w ogóle nie zdają sobie sprawy. Po szczegóły zapraszamy do artykułu przygotowanego przez ekspertów Kalla – renomowanego domu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów.

Tradycja vs rzeczywistość

Zgodnie z niepisaną tradycją, pogrzeb w obrządku katolickim – wciąż najchętniej wybieranym w naszym kraju – powinien się odbyć w ciągu 3 dni od śmierci wiernego. Ponieważ jednak pogrzebów nie organizuje się w weekend (przynajmniej w Warszawie), to często i tak ten termin się przesuwa. Przykładowo: jeśli śmierć nastąpiła w czwartek, to bezpiecznie będzie założyć, że pogrzeb odbędzie się najszybciej we wtorek lub w środę.

Tyle teoria. W praktyce niestety terminy organizacji pogrzebów od kilku lat znacząco się wydłużają. Już w okresie pandemii nie było niczym dziwnym, że na pochówek trzeba było poczekać nawet 2 tygodnie i dłużej. Obecnie zalecamy, aby przyjąć około tygodniowy bufor i nie zakładać z góry, że na pewno uda się zorganizować pogrzeb z dnia na dzień – jest to mało prawdopodobne.

Wiele zależy od charakteru i skali uroczystości

Oczywiście termin organizacji pogrzebu jest ściśle uzależniony od tego, ile czasu potrzebuje firma pogrzebowa na przygotowanie całej uroczystości. Zwykle dłużej trwa organizacja pogrzebu wyznaniowego. Nieco mniej pracy wymaga przygotowanie skromnego pogrzebu świeckiego, choć także nie jest to ścisłą regułą.

Jeśli np. rodzina zażyczy sobie, aby pochować bliską osobę w trumnie na indywidualne zamówienie, to termin pogrzebu może się przesunąć nawet o kilkanaście dni.

Warto zacząć od zorientowania się w terminarzu zarządcy cmentarza

Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że to zarządca cmentarza ma największy wpływ na to, kiedy uda się zorganizować pochówek. Dotyczy to zarówno proboszczów, jak i zarządców cmentarzy komunalnych. Jakkolwiek źle to nie brzmi, na cmentarzach obowiązują kolejki, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie cokolwiek przyspieszyć.

Jeśli więc zależy Państwu na bardzo szybkim pochowaniu bliskiej osoby, to radzimy w pierwszej kolejności zorientować się, która nekropolia ma najkrótsze terminy. Mogą tutaj Państwo liczyć na pomoc doradcy naszego zakładu pogrzebowego.

Im większe miasto, tym dłużej trzeba poczekać

Dobrym przykładem będzie tutaj Warszawa. W stolicy niestety terminy organizacji pogrzebów znacząco się wydłużyły. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście mogliśmy oferować naszym klientom około 3-4 dniowe terminy, natomiast dziś standardem jest to, że organizacja pogrzebu w Warszawie zajmuje około 10 dni.

Z drugiej strony nie ma potrzeby naciskania na przyspieszenie tego procesu. Nasz zakład pogrzebowy dysponuje własną chłodnią, w której ciało zmarłej osoby może być przechowywane przez długi czas. Daje nam to również możliwość profesjonalnego przygotowania ciała do pochówku, nie tylko na poziomie zwykłej kosmetyki pośmiertnej, ale też zabiegów z zakresu tanatologii.  

Dłuższe oczekiwanie na pogrzeb może być również korzystne dla rodziny zmarłej osoby, która zyska więcej czasu na przygotowania, powiadomienie bliskich, przyjaciół i znajomych czy stopniowe godzenie się ze stratą.

Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kalla

Kalla to zakład pogrzebowy w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola, który działa na stołecznym rynku od 1990 roku. Jesteśmy z jedną z najbardziej doświadczonych i najlepiej ocenianych firm w Warszawie. Cieszymy się dużym zaufaniem klientów, co wynika z naszego bezkompromisowego podejścia do jakości świadczonych usług, terminowości oraz rzetelności.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, z empatią i zrozumieniem trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł. Jeśli chcą mieć Państwo pewność, że uroczystość pogrzebowa zostanie zorganizowana w sposób perfekcyjny, z dbałością o najmniejsze szczegóły, to już teraz zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszej firmy pogrzebowej.

Kalla świadczy profesjonalne usługi pogrzebowe Warszawie Mokotów i Warszawie Wola, zapewniając przy tym bardzo korzystne i przede wszystkim konkurencyjne ceny. Oferujemy m.in. kompleksową organizację uroczystości pogrzebowych – świeckich i wyznaniowych, transport ciała, szeroki wybór funeraliów, dewocjonaliów i akcesoriów pogrzebowych, a także fachowe doradztwo i pomoc w załatwieniu wszelkich formalności.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, których pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania i przygotują dla Państwa wstępną ofertę organizacji uroczystości pogrzebowej. Klientów spoza Warszawy zachęcamy do kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.