Jak powiadomić zakład pogrzebowy o śmierci bliskiej osoby?

Śmierć kogoś bliskiego, zwłaszcza współmałżonka, dziecka czy rodzica, to traumatyczne przeżycie i ogromny szok, z którego trudno jest się szybko otrząsnąć. Ostatnią rzeczą, o jakiej myślimy, jest organizacja pogrzebu. Niestety, prędzej czy później będzie to konieczne – przypominamy, że polskie prawo nakazuje pochowanie zmarłej osoby w wyznaczonym do tego miejscu.

Pierwszym, co należy zrobić w momencie śmierci bliskiej osoby jest powiadomienie pogotowia lub lekarza z przychodni w celu oficjalnego stwierdzenia zgonu. Od tego momentu może już ruszyć cała procedura związana z przygotowaniami do pochówku. Kolejnym krokiem jest poinformowanie wybranego wcześniej zakładu pogrzebowego. Jak to zrobić? Wszystko wyjaśniamy w poradniku Kalla – renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie.

Całodobowy numer alarmowy

Każdy profesjonalny zakład pogrzebowy oddaje do dyspozycji klientów całodobowy numer alarmowy, pod którym można zgłosić śmierć bliskiej osoby niezależnie od pory dnia i nocy czy dnia tygodnia. Pod tym numerem zawsze dyżuruje pracownik odpowiedzialny za przyjęcie zgłoszenia i udzielenie klientom pierwszej pomocy w tym bardzo trudnym momencie.

Pomoc pracownika sprowadza się do udzielenia wsparcia psychicznego, a także rzeczowego przedstawienia drogi postępowania w przypadku śmierci bliskiego. Pracownik poinstruuje klientów, co powinni teraz zrobić, jak wygląda procedura związana z przyjęciem zlecenia przez zakład pogrzebowy, a także odpowie na podstawowe pytania związane z np. kwestiami formalnymi (przypominając o konieczności pobrania karty zgonu od lekarza stwierdzającego śmierć w domu klientów).

Zakład pogrzebowy Kalla oddaje do Państwa dyspozycji dwa całodobowe numery alarmowe:

  1. +48 22 841 03 86.
  2. +48 501 077 077.

Nie warto zwlekać z powiadomieniem zakładu pogrzebowego!

Doskonale rozumiemy, że będąc świadkiem śmierci bliskiej osoby bardzo trudno jest zmusić się do racjonalnego postępowania. W takim momencie górę zawsze biorą emocje, co jest w pełni uzasadnione. Nie może być jednak tak, że rodzina przez wiele godzin zwleka z powiadomieniem zakładu pogrzebowego, aby móc jak najdłużej pobyć z ciałem i pożegnać się z ukochaną osobą.

To niestety w niczym nie pomoże, a wręcz może spotęgować ból. Dlatego radzimy, aby po zakończeniu wszystkich procedur medycznych jak najszybciej skontaktowali się Państwo z zakładem pogrzebowym i oczekiwali na przybycie jego pracowników.

Im szybciej zostanie zabrane ciało, tym szybciej ruszą właściwe przygotowania do organizacji uroczystości pogrzebowej, a na tym z pewnością Państwu zależy.

Co następuje po poinformowaniu zakładu pogrzebowego o śmierci bliskiej osoby?

W momencie zgłoszenia śmierci kogoś bliskiego, pracownik odbierający telefon alarmowy uruchomi standardową procedurę. Na miejsce możliwie jak najszybciej zostanie wysłany zespół wykwalifikowanych pracowników zakładu pogrzebowego, których zadaniem jest profesjonalne i godne zaopiekowanie się ciałem zmarłej osoby.

Pracownicy zabezpieczą ciało, przeniosą je do samochodu przystosowanego do transportu zwłok, a następnie zawiozą do zakładowej chłodni, w której ciało będzie oczekiwać na dalsze procedury, w tym kompleksowe przygotowanie do pochówku lub spopielenia (w zależności od decyzji rodziny).

Szczegóły omówią Państwo z innym pracownikiem

Prosimy pamiętać, że numer alarmowy, pod którym zgłoszą Państwo śmierć bliskiej osoby, nie jest infolinią zakładu pogrzebowego. Nie należy go wykorzystywać do uzyskiwania jakichś informacji, cennika usług pogrzebowych czy dopytywania o dostępne modele trumien.

Szczegóły związane z organizacją pogrzebu omówią Państwo z innym, wyznaczonym do tego pracownikiem, który spotka się z Państwem w dogodnym dla obu stron terminie – najczęściej następnego dnia lub jeszcze tego samego dnia, jeśli śmierć nastąpiła wcześnie rano.

Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kalla

Kalla to jeden z najlepiej ocenianych zakładów pogrzebowych w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola. Działamy na stołecznym rynku od 1990 roku, będąc jedną z najbardziej doświadczonych firm w branży funeralnej.

Gwarantujemy Państwu kompleksową obsługę od momentu poinformowania nas o śmierci bliskiej Państwu osoby. Dołożymy wszelkich starań, aby przejąć możliwie jak najwięcej obowiązków związanych z organizacją pochówku, dzięki czemu będą mogli Państwo skupić się na przeżywaniu żałoby i godzeniu ze stratą.

W ofercie naszego domu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów znajdą Państwo szereg profesjonalnych usług, jak również duży wybór akcesoriów pogrzebowych, w tym trumien, urn, odzieży dla zmarłego, dewocjonaliów itd. Oferujemy także pomoc w zorganizowaniu pięknych wieńców i wiązanek pogrzebowych.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą świadczonych przez nas usług pogrzebowych w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola oraz do bezpośredniego kontaktu z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami.

Jeśli planują Państwo organizację pogrzebu pod Warszawą, to pomocą służą Państwu pracownicy biura naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner