Jak się przygotować do organizacji pogrzebu w Warszawie?

Trudno jest sobie wyobrazić smutniejszy dzień niż ten, w którym żegnamy bliską osobę. Pogrzeb to bardzo ciężkie przeżycie zwłaszcza dla rodziny. Istnieje wiele sposobów na to, aby pogodzić się ze stratą, natomiast jest to kwestia mocno indywidualna i każdy przeżywa żałobę inaczej – zależy to m.in. od okoliczności śmierci, stopnia zażyłości ze zmarłym, cech psychicznych itd. W kolejnym poradniku firmy pogrzebowej Kalla z Warszawy zebraliśmy kilka wskazówek, które ułatwią Państwu przygotowanie się do organizacji pogrzebu ukochanej osoby. Zapraszamy do lektury.

Wybór odpowiedniej firmy pogrzebowej

Przygotowania do pogrzebu zawsze zaczynamy od wybrania zakładu, który kompleksowo zajmie się organizacją uroczystości. W praktyce jest to najważniejszy etap, ponieważ właśnie od profesjonalizmu firmy zależy to, czy pogrzeb przebiegnie dokładnie tak, jak to sobie Państwo wyobrażają. Warto kierować się tutaj opinią o danej firmie – pod tym względem na warszawskim rynku wyróżnia się zakład pogrzebowy Kalla, mający już ponad 30 lat doświadczenia i zbierający bardzo wysokie oceny klientów.

Spisanie sobie listy oczekiwań

To ważny etap przygotowań do organizacji pogrzebu w Warszawie, który ma bezpośredni wpływ na współpracę z zakładem pogrzebowym, a w konsekwencji na przebieg samej uroczystości. Zawsze podkreślamy, że nie ma nic złego w tym, aby przekazać pracownikowi zakładu spisaną na kartce listę życzeń rodziny. To bardzo ułatwia nam pracę, a Państwu daje pewność, że wszystkie Państwa oczekiwania zostaną przez nas spełnione.

Ponadto w tak trudnym momencie można zapomnieć o kilku ważnych sprawach, dlatego pomysł ze sporządzeniem listy jest jak najbardziej wart zrealizowania.

Skorzystanie z oferowanego wsparcia psychicznego

Jeśli mają Państwo wokół siebie osoby życzliwe, które same oferują się z pomocą, to nie warto ich odrzucać. Wiele osób chce przeżywać żałobę w samotności, co jednak nie jest dobrym pomysłem. Każdy, nawet najtwardszy psychicznie człowiek w obliczu śmierci szuka kontaktu z bliskimi, co pomaga w godzeniu się ze stratą. Na pewno warto więc skorzystać z takiej możliwości. Jeśli strata była dla Państwa bardzo silnym ciosem, to dobrym rozwiązaniem może być również zwrócenie się o pomoc do specjalisty – psychologa czy osoby duchownej.

Kontakt z rodziną i przyjaciółmi

Powiadomienie rodziny o śmierci kogoś bliskiego zawsze jest bardzo trudne, ale jednocześnie pozwala uwolnić tłumione w sobie emocje i znaleźć oparcie w kimś, komu ufamy, kogo kochamy i zawsze mogliśmy na niego liczyć. Dlatego radzimy, aby możliwie jak najszybciej poinformowali Państwo nie tylko członków rodziny, ale też przyjaciół, którzy rzucą wszystko i przyjadą udzielić Państwu tak potrzebnej w tym momencie pomocy.

Przygotowanie rzeczy zmarłej osoby

To nie tylko element przygotowań do pogrzebu w Warszawie, ale też ważny etap na drodze do pogodzenia się ze stratą. Mogą Państwo ze spokojem przygotować ubranie pogrzebowe oraz rzeczy, które chcieliby Państwo umieścić w trumnie zmarłego – na przykład ważne dla niego przedmioty, pamiątki czy dewocjonalia. Prosimy jedynie pamiętać, że w przypadku kremacji w trumnie można umieścić wyłącznie takie przedmioty, które poddadzą się działaniu ognia i wysokiej temperatury.  

Odpoczynek

Wiemy, że przeżywają Państwo teraz bardzo silne emocje, które utrudniają zaśnięcie, nie wspominając już o zwykłym zrelaksowaniu się. Naprawdę jednak warto przynajmniej spróbować wypocząć przed pogrzebem. To będzie długi, stresujący dzień, dlatego muszą mieć Państwo siły, aby go przeżyć. Mając wsparcie ze strony profesjonalnego zakładu pogrzebowego nie muszą się Państwo angażować w żadne sprawy związane z organizacją pochówku, co stwarza przestrzeń do odpoczynku i przeżywania żałoby w indywidualny sposób.

Nie ma oczywiście żadnej uniwersalnej recepty na to, aby w dniu pogrzebu opanować emocje i w spokoju oddać się przeżywaniu pierwszego etapu żałoby. Warto natomiast zadbać o to, aby organizacja uroczystości przebiegła bez przeszkód, a sam pogrzeb stanowił godne pożegnanie zmarłej osoby.

Zadba o to firma pogrzebowa Kalla. Gwarantujemy Państwu najwyższy poziom obsługi, niezależnie od tego, na jaki rodzaj pogrzebu ostatecznie się Państwo zdecydują – świecki, wyznaniowy, tradycyjny czy kremacyjny. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w każdej sprawie związanej z organizacją pochówku. Mogą nas Państwo zaalarmować o śmierci bliskiej osoby nawet w środku nocy (uruchomiliśmy całodobowe numery telefonów, pod którymi zawsze dyżuruje pracownik).

Jako renomowana firma pogrzebowa w Warszawie dokładamy wszelkich starań, aby nie musieli się Państwo martwić przygotowaniami do pochówku i mogli w pełni skupić na stopniowym godzeniu się ze stratą.

Świadczymy profesjonalne usługi pogrzebowego w Warszawie – Mokotów oraz na terenie dzielnicy Warszawa – Wola. Mogą się Państwo skontaktować bezpośrednio z naszymi biurami przy ulicy Puławskiej 115 lok. 53, Gagarina 23 oraz Zegadłowicza 1. Z myślą o klientach spoza Warszawy utworzyliśmy także filię naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner