Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Jak wybrać funeralia na pogrzeb w Warszawie?

Funeralia, czyli przede wszystkim trumny i urny, są niezbędnymi akcesoriami wykorzystywanymi podczas pogrzebu. To one symbolicznie zwiastują nadchodzący czas ostatecznego pożegnania z ciałem zmarłej osoby. Dlatego dla zdecydowanej większości klientów firm pogrzebowych w Warszawie kluczową kwestią jest to, aby dobrze wybrać funeralia dla bliskiego. Nie jest to natomiast wcale takie proste.

Ogromny wybór trumien i urn, a co za tym idzie szeroka rozpiętość cenowa sprawiają, że wiele rodzin ma problem z szybkim podjęciem decyzji – zwłaszcza, gdy zmarła osoba przed śmiercią nie wyraziła w tej kwestii żadnej opinii i nie przekazała swoich oczekiwań. Jak zatem wybrać funeralia na etapie przygotowań do pogrzebu w Warszawie lub w dowolnym innym mieście? Zapraszamy do lektury poradnika firmy Kalla, świadczącej usługi pogrzebowe w Warszawie Wola, Warszawie Mokotów oraz podwarszawskim Piasecznie.

Na początek: wybranie rodzaju pogrzebu

Na to, jakie funeralia ostatecznie Państwo zakupią, decydujący wpływ ma właśnie planowany rodzaj pogrzebu. Jeśli ma to być pogrzeb tradycyjny, to będzie potrzebna klasyczna trumna, najczęściej dębowa. Z kolei w przypadku chęci spopielenia ciała zmarłej osoby prochy należy umieścić w urnie.

W tym miejscu wyjaśnijmy również, że nawet jeśli zdecydują się Państwo na pogrzeb kremacyjny, to i tak potrzebna będzie trumna, w której zostanie umieszczone ciało przed procesem spopielenia. Może to być zarówno ekologiczna trumna z kartonu, jak i trumna drewniana – ważne, aby nie zawierała żadnych elementów, które nie poddają się działaniu wysokiej temperatury oraz była wolna od lakierów i innych środków chemicznych, które nie mogą się ulatniać w trakcie spalania.

Kluczowe znaczenie mają oczekiwania estetyczne rodziny

Wybór zarówno trumien, jak i urn jest dziś tak duży, że naprawdę trudno byłoby sobie wyobrazić sytuację, w której nie są Państwo w stanie znaleźć akcesorium wpisującego się w Państwa gust – zarówno pod względem kolorystyki, jak i materiału oraz zdobień.

Dlatego nie mając żadnej wizji wyglądu trumny czy urny radzimy w pierwszej kolejności odwiedzić nasz zakład pogrzebowy i z pomocą pracownika zapoznać się z aktualnie dostępnymi modelami. Z doświadczenia wiemy, że podczas takiej wizyty decyzja zapada dość szybko, ponieważ klienci mają możliwość obejrzenia trumien i urn na żywo, czego nie zastąpi przeglądanie oferty producentów w katalogach czy w Internecie.

Dopasowanie funeraliów do zmarłej osoby

Mamy tutaj na myśli nie tylko kwestie techniczne (szczególnie ważne w przypadku trumny – ciało musi się w niej po prostu swobodnie zmieścić), ale także emocjonalne i charakterologiczne. Jeśli np. zmarła osoba była za życia bardzo skromna, ceniła sobie prostotę i nie przywiązywała dużej wagi do przedmiotów, to dobrym pomysłem może być zakup minimalistycznej trumny/urny. Z kolei dla osoby, która aktywnie działała na rzecz ochrony środowiska, rekomendujemy zakup trumny/urny z ekologicznego materiału (biodegradowalnego).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty funeraliów

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia osób zlecających organizację pogrzebu jest zakup funeraliów bezpośrednio od wybranej firmy pogrzebowej. Oczywiście pod warunkiem, że dysponuje ona dostatecznie obszerną ofertą. Ten warunek spełnia Kalla – jeden z najlepiej ocenianych i najchętniej wybieranych zakładów pogrzebowych w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola.

Jeśli wciąż nie wiedzą Państwo, jakie funeralia wybrać dla bliskiej osoby, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami. Firma Kalla zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale orientują się w aktualnych trendach, a także dysponują niezbędną wiedzą techniczną. Dzięki temu profesjonalnie doradzą Państwu zakup odpowiedniej trumny lub urny, która w dodatku będzie dostępna w Państwa budżecie. Zakup funeraliów w naszej firmie skraca również czas przygotowań do uroczystości pogrzebowej, co także nie jest bez znaczenia.

Więcej o tym, dlaczego warto kupić funeralia bezpośrednio w firmie pogrzebowej mogą Państwo przeczytać w osobnym poradniku na naszej stronie internetowej.

Kalla, renomowany zakład pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, oferuje kompleksową organizację pochówków – zarówno wyznaniowych, jak i świeckich. Zapewniamy wszystkie niezbędne usługi pogrzebowe, jak również realizujemy niestandardowe życzenia naszych klientów. Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów, wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowników oraz szerokim wyborem funeraliów i innych akcesoriów pogrzebowych.

Jeśli planują Państwo zorganizowanie pogrzebu poza Warszawą, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Oddajemy również do Państwa dyspozycji całodobowe numery telefonów, pod którymi dyżurują pracownicy przyjmujący zgłoszenia o śmierci – wówczas na miejsce niezwłocznie wysyłamy nasz samochód z pracownikami, którzy profesjonalnie i godnie zajmą się ciałem bliskiej Państwu osoby.

Numery alarmowe to:

  • +48 22 841 03 86
  • +48 501 077 077