Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Jak zorganizować perfekcyjny pogrzeb z pomocą zakładu pogrzebowego w Warszawie?

Pogrzeb jest bardzo ważną uroczystością w polskiej kulturze. Pojawiają się na nim nawet te osoby, które za życia niespecjalnie przepadały za zmarłym. W dobrym tonie jest pożegnanie się z kimś, kogo się znało, a po stronie najbliższej rodziny zadbanie o godną formułę pochówku. Obecnie profesjonalne zakłady pogrzebowe oferują bardzo szeroki wachlarz usług, dzięki czemu możliwe jest zrealizowanie nawet najbardziej kreatywnych pomysłów – oczywiście w granicach dobrego smaku i przepisów prawa świeckiego oraz kanonicznego.

Z usług zakładu pogrzebowego Kalla w Warszawie korzysta coraz więcej klientów, którzy od początku wyraźnie zaznaczają, że interesuje ich perfekcyjna organizacja pogrzebu bliskiej osoby. Jak zorganizować taki pochówek? Dlaczego należy to powierzyć renomowanej firmie pogrzebowej? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.  

Znalezienie odpowiedniego zakładu pogrzebowego

Pierwszym krokiem na drodze do organizacji perfekcyjnego pogrzebu zawsze jest wybranie firmy pogrzebowej, która zagwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług. Trudno jest to niestety ocenić wyłącznie na podstawie opisu oferty na stronie internetowe. Czym się zatem kierować?

 • Opiniami dotychczasowych klientów.
 • Szczegółowością opisów usług na stronie www.
 • Doświadczeniem zakładu pogrzebowego.
 • Jakością floty pojazdów.
 • Kompleksowością oferty.

Są to najważniejsze szczegóły, które wyróżniają dobrą firmę pogrzebową. Kluczowe znaczenie ma bez wątpienia doświadczenie. Im dłużej dany dom pogrzebowy działa na warszawskim rynku, tym większe prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z profesjonalistami.

Przy wyborze zakładu pogrzebowego w Warszawie czy dowolnym innym mieście nigdy nie należy się kierować wyłącznie cenami usług. Dlaczego? To wyjaśniamy już w osobnym poradniku.

Dokładne określenie swoich oczekiwań

Oczekując perfekcyjnej organizacji pogrzebu należy podzielić się swoimi potrzebami i wyobrażeniami z zakładem pogrzebowym, który zajmie się całym procesem. Nic nie stoi na przeszkodzie (a wręcz jest to wskazane), aby spisać wszystkie oczekiwania na kartce czy w mailu – takie sprawy mogą później umykać w emocjach.

Profesjonalne firmy pogrzebowe są już przyzwyczajone do tego, że klienci miewają dość oryginalne, a na pewno nietypowe oczekiwania dotyczące chociażby oprawy pogrzebu, rodzaju trumny/urny czy nawet wyboru pojazdu, którym ciało/prochy zmarłego zostanie przetransportowane na miejsce spoczynku. Dlatego nie trzeba się tutaj ograniczać w wyrażaniu swoich potrzeb.

Skorzystanie z sugestii doradcy pogrzebowego

Ważnym etapem przygotowań do perfekcyjnie zorganizowanego pogrzebu jest odbycie spotkania z pracownikiem zakładu pogrzebowego, który pełni funkcję osobistego doradcy klientów. Jest to osoba mająca duże doświadczenie, doskonale orientująca się w aktualnych trendach oraz perfekcyjnie znająca procedury urzędowe i kościelne. Warto więc polegać na jej sugestiach.

Może się okazać, że oczekiwania klientów nie są możliwe do spełnienia z przyczyn formalnych (tutaj standardowym przykładem będzie wysypanie prochów do morza czy rozrzucenie ich w ukochanych górach zmarłej osoby – polskie prawo na to nie zezwala). Wówczas doradca zaproponuje inne rozwiązania, które będą akceptowalne przez klientów, a jednocześnie nie staną w sprzeczności z obowiązującymi przepisami.

Zadbanie o najdrobniejsze szczegóły

Omawiając punkty organizacji pogrzebu z doradcą nie można pominąć żadnych szczegółów, które będą mieć wpływ na ogólny odbiór uroczystości. Warto tutaj wspomnieć chociażby o:

 • Zorganizowaniu transportu dla gości z odległych miejscowości, osób starszych czy niepełnosprawnych – tym także może się zająć wynajęta firma pogrzebowa;
 • Przygotowaniu kwiatów, w tym wieńców i wiązanek;
 • Oprawie muzycznej,
 • Dostarczeniu dewocjonaliów, o ile planujemy pogrzeb wyznaniowy;
 • Zapewnieniu ubrania pogrzebowego dla zmarłej osoby oraz o kompleksowym przygotowaniu ciała;

Jeśli zależy Państwu na perfekcyjnej organizacji pogrzebu, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z biurami zakładu pogrzebowego Kalla Warszawa Mokotów przy ulicy Puławskiej 115 lok. 53 oraz przy ulicy Gagarina 23. Dom pogrzebowy Kalla Warszawa Wola przyjmuje klientów w biurze przy ulicy Zegadłowicza 1.

Klientów spoza Warszawy zachęcamy do skorzystania z usług zakładu pogrzebowego Kalla Piaseczno, którego biuro mieści się przy ulicy Powstańców Warszawy 25.

Pracownicy naszych biur udzielą Państwu szczegółowych informacji na temat oferty. Służymy błyskawiczną pomocą w nagłych sytuacjach, oddając do Państwa dyspozycji całodobowe numery telefonów:

 • 501 077 077
 • 22 841 03 86

Zakład Pogrzebowy Kalla z Warszawy działa na rynku od 1990 roku. Cieszymy się doskonałą renomą, co stanowi potwierdzenie jakości oferowanych usług, wysokiej kultury osobistej i empatii naszych pracowników, a także gotowości do organizowania perfekcyjnych uroczystości pogrzebowych spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.