Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Jak zorganizować pogrzeb mamy w Warszawie?

Śmierć rodzica to zwykle bardzo silny cios. Szczególnie bolesne jest odejście mamy, z którą większość z nas jest mocno związana emocjonalnie. Trudno się po tym pozbierać, a jeszcze niezbędne jest załatwienie wielu spraw formalnych oraz oczywiście zorganizowanie pochówku. Z jednej strony natłok obowiązków ułatwia trzymanie się „w pionie”, z drugiej może to być bardzo problematyczne dla osób, które po przeżyciu traumy nie są w stanie zebrać myśli i szybko dojść do siebie. W kolejnym poradniku Kalla – renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie – podpowiadamy, jak zorganizować pogrzeb mamy.

Warto zacząć od wybrania zakładu pogrzebowego

To zakład pogrzebowy będzie odpowiedzialny za zasadniczą część przygotowań do uroczystości pogrzebowej. Dlatego jego wybór nigdy nie powinien być przypadkowy. Radzimy kierować się opiniami dotychczasowych klientów, które można znaleźć np. w Internecie. Pomocne będą również rekomendacje znajomych, którzy niedawno sami zlecali organizację pogrzebu profesjonalnej firmie.

Oczywiście zachęcamy do skorzystania z usług zakładu pogrzebowego Kalla, który od ponad 30 lat zapewnia swoim klientom najwyższą jakość organizacji uroczystości pożegnalnych. Oferujemy kompleksowe usługi pogrzebowe, zdejmując z Państwa barków większość przykrych obowiązków i tym samym umożliwiając Państwu skupienie się na przeżywaniu żałoby.

Zastanówmy się, jakiego pogrzebu oczekiwałaby mama

Organizując pogrzeb mamy dobrze jest dać sobie trochę czasu na przemyślenia. Być może przypomną sobie Państwo, jak mama swego czasu planowała własny pogrzeb i dzieliła się z bliskimi swoimi oczekiwaniami? Szczególnie ważne jest podjęcie decyzji odnośnie do rodzaju pogrzebu – czy ma to być pochówek tradycyjny, ze złożeniem ciała w trumnie do grobu ziemnego, czy może pochówek kremacyjny poprzedzony spopieleniem zwłok?

Wybór kwiatów i innych elementów upiększających pogrzeb

Pogrzeb mamy powinien mieć wyjątkowy charakter. Można to osiągnąć nawet dysponując tylko ograniczonym budżetem. Grunt to zdecydować się na takie dodatki, które są w Państwa zasięgu pod względem finansowym, a mają realne przełożenie na rangę uroczystości.

Naszą propozycją są kreatywne, piękne wieńce i wiązanki kwiatowe. Warto postawić na te wykonane z ulubionych kwiatów mamy, nawet jeśli nie jest to pogrzebowa klasyka. Dodatkowo radzimy pomyśleć o oprawie muzycznej uroczystości pogrzebowej – nie będzie problemu z tym, aby np. kondukt żałobny odprowadził mamę na miejsce spoczynku przy dźwiękach jej ukochanej piosenki (zwłaszcza, jeśli planują Państwo pogrzeb świecki).

Zawiadomienie najbliższych i znajomych

Jeśli do tej pory Państwo tego nie zrobili, to teraz jest odpowiedni moment, aby zawiadomić o śmierci mamy najbliższą i dalszą rodzinę, a także znajomych, z którymi mają Państwo kontakt i chcą ich widzieć na pogrzebie.

Oczywiście trudno byłoby spędzić cały dzień na telefonie, dlatego sprawdzonym sposobem na powiadomienie np. kolegów z pracy mamy jest opublikowanie nekrologów w lokalnych gazetach czy na portalach internetowych. W tym także mogą Państwa wyręczyć pracownicy naszej firmy pogrzebowej.

Ubranie pogrzebowe dla mamy

Ważnym etapem organizacji pogrzebu mamy jest wybranie dla niej stosownego ubrania, w którym zostanie pochowana lub skremowana. Jeśli nie dysponują Państwo takimi rzeczami, to prosimy powiedzieć o tym naszemu pracownikowi. Oferujemy szeroki wybór odzieży dla zmarłych, w tym eleganckich garsonek czy sukienek.

Kosmetyka pośmiertna

Polecaną usługą pogrzebową, z której warto skorzystać szczególnie zlecając organizację pogrzebu mamy, jest kosmetyka pośmiertna. Polega ona na profesjonalnym przygotowaniu ciała do pogrzebu, z akcentem na zamaskowanie śladów pośmiertnych oraz nadanie twarzy zmarłej osoby pogodnych, spokojnych rysów. O szczegóły prosimy zapytać doradcę naszego zakładu pogrzebowego.

Jak widać zorganizowanie pogrzebu mamy wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu obowiązków. Stąd tak ważne jest, aby w pierwszym kroku wybrać odpowiednią firmę świadczącą usługi pogrzebowe, która przejmie od klientów większość czynności związanych z przygotowaniem uroczystości pożegnalnej. Takie wsparcie jest niezbędne w tym niezwykle trudnym czasie.

Jeśli oczekują Państwo kompleksowej, profesjonalnej obsługi, to już teraz zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kalla – renomowanego zakładu pogrzebowego w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola. Działamy na lokalnym rynku od 1990 roku, będąc jedną z najbardziej doświadczonych i najczęściej polecanych przez klientów firm pogrzebowych w stolicy.

Nasze usługi kierujemy również do osób planujących zorganizowanie pogrzebu poza Warszawą. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Na wszelkie pytania odpowiedzą pracownicy biur naszego domu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Do Państwa dyspozycji oddajemy również dwa całodobowe numery telefonów, pod którymi dyżurują pracownicy przyjmujący zgłoszenia o każdej porze dnia i nocy:

  • +48 22 841 03 86
  • +48 501 077 077