Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Kto jest kim w zakładzie pogrzebowym?

Zakład pogrzebowy to ten rodzaj działalności, na który prawdopodobnie zawsze będzie zapotrzebowanie. Nie można natomiast napisać, że jest to tzw. „złoty biznes”. Świadczenie usług pogrzebowych wymaga nerwów ze stali, a jednocześnie empatii, umiejętności radzenia sobie z emocjami, szybkiego i analitycznego myślenia, dokładności, perfekcyjnej organizacji oraz ciągłego inwestowania w podnoszenie jakości obsługi klientów.

Wiele osób po raz pierwszy korzystających z usług pogrzebowych, nie ma świadomości, że w organizację uroczystości jest zaangażowanych nawet kilkunastu pracowników. W kolejnym artykule przygotowanym przez specjalistów Kalla, renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie, wyjaśniamy, kto jest kim w zakładzie pogrzebowym.

Kierowcy

Zacznijmy od kierowców, ponieważ bez nich nie może dziś funkcjonować żaden zakład pogrzebowy. Praca kierowców jest niezbędna na każdym etapie przygotowań do uroczystości pogrzebowej. Typowymi zadaniami wykonywanymi przez kierowców są:

  • Odbiór ciała z domu, szpitala czy domu opieki, a następnie przewiezienie go do zakładowej chłodni;
  • Transport ciała na miejsce spoczynku – w grę wchodzi również transport krajowy i międzynarodowy, świadczony przez zakład pogrzebowy Kalla;
  • Transport gości, jeśli klienci zamówią taką usługę – wówczas kierowcy zapewnią transport i na miejsce pogrzebu, i późniejszej konsolacji;

Doradca zakładu pogrzebowego

To bardzo ważne stanowisko w każdym zakładzie pogrzebowym. Jak nietrudno się domyślić, zadaniem doradcy jest udzielenie wszelkiej pomocy klientom zlecającym organizację pogrzebu. Doradca umawia się na spotkanie z klientami, przedstawia im różne propozycje, wysłuchuje ich oczekiwań, a następnie wspólnie z klientami układa plan uroczystości.

Co ważne, doradca jest przez cały czas do dyspozycji klientów, pomagając im w załatwieniu różnych formalności, udzielając rzeczowych informacji, wskazując konkretne miejsca, do których powinni się udać itd.

Specjaliści z zakresu przygotowania ciała do pogrzebu

Ciało musi zostać prawidłowo przygotowane do uroczystości pogrzebowej, minimum umyte, ogolone (w przypadku panów) i ubrane czy to w rzeczy dostarczone przez klientów, czy kupione w zakładzie pogrzebowym.

Warto natomiast wiedzieć, że takie przygotowania nie muszą się ograniczać jedynie do czynności higienicznych i kosmetycznych. W wyjątkowych sytuacjach, gdy np. śmierć nastąpiła w wyniku wypadku drogowego czy upadku z wysokości, niezbędne może być zaangażowanie tanatologa, czyli specjalisty z zakresu rekonstrukcji ciała i kamuflowania śladów pośmiertnych.

Floryści

Nie wszystkie zakłady pogrzebowe zatrudniają florystów – częściej odbywa się to na zasadzie współpracy. Większość klientów preferuje zamówienie kwiatów bezpośrednio w zakładzie, nie tracąc czasu na osobiste wizyty w kwiaciarni i nie kłopocząc się transportowaniem wieńców i wiązanek na miejsce pogrzebu.

Tak zwani grabarze

Grabarz to pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl w kontekście pracownika zakładu pogrzebowego. Choć dziś staramy się nie używać tego sformułowania, to rzeczywiście każda firma zatrudnia osoby odpowiedzialne zarówno za przygotowanie grobu, jak i umieszczenie w nim ciała w trumnie lub prochów w urnie.

Zadaniem grabarzy jest również przeniesienie trumny/urny w kondukcie żałobnym z kościoła/kaplicy/domu pogrzebowego na miejsce spoczynku, jak i odbieranie kwiatów od żałobników, a po samej uroczystości doprowadzenie mogiły do estetycznego stanu (np. zasypanie dołu i przykrycie grobu kwiatami).

Zapraszamy do sprawdzenia jakości usług pogrzebowych Kalla

Kalla to renomowana firma, która oferuje usługi pogrzebowe w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola. Świadczymy je od 1990 roku, będąc jedną z najbardziej doświadczonych firm w stolicy.

Cieszymy się doskonałą opinią klientów, którzy doceniają nas za profesjonalizm, maksymalne zaangażowanie, perfekcjonizm w organizacji uroczystości pogrzebowej, zwracanie uwagi na nawet najdrobniejsze szczegóły, a także życzliwe doradztwo i atrakcyjne ceny.

Jeśli szukają Państwo firmy pogrzebowej w Warszawie, która zagwarantuje najwyższy standard obsługi, kompleksowe wsparcie na każdym etapie uroczystości, pomoc w załatwieniu spraw formalnych na cmentarzu, w urzędach czy nawet w parafii, to już teraz zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Kalla to zakład pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów specjalizujący się w organizacji zarówno pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich, tradycyjnych ze złożeniem ciała w trumnie do grobu, jak i kremacyjnych.

Korzystając z naszych usług mogą Państwo wybrać wygodną opcję wypłaty zasiłku pogrzebowego do ręki – wówczas to my zajmiemy się uzyskaniem tego świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty na stronie internetowej, do lektury innych artykułów poradnikowych oraz do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, których pracownicy udzielą Państwu wszelkich informacji związanych z organizacją pogrzebu.

Klientów spoza Warszawy zachęcamy do kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.