Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Nagła śmierć bliskiej osoby. O co trzeba zadbać z myślą o organizacji pogrzebu w Warszawie?

Wszyscy chcielibyśmy mieć możliwość przygotowania się na odejście kogoś bliskiego. Nie zawsze jednak mamy taką szansę. Zdarza się, że śmierć przychodzi nagle, na przykład jest wynikiem tragicznego wypadku, gwałtownego rozwoju choroby, nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. W takiej sytuacji bardzo trudno jest zachować trzeźwość umysłu i skupić się na formalnościach związanych z organizacją uroczystości pogrzebowej. Tutaj z pomocą przychodzą profesjonalne zakłady pogrzebowe, które przejmują od swoich klientów praktycznie wszystkie obowiązki. W poradniku firmy pogrzebowej Kalla z Warszawy podpowiadamy, o co trzeba zadbać z myślą o organizacji pogrzebu, gdy śmierć bliskiej osoby nastąpiła nagle.

Formalności

Pierwszą rzeczą, o którą muszą Państwo zadbać, jest uzyskanie karty zgonu – wystawia ją lekarz stwierdzający zgon. Karta będzie niezbędna do uzyskania odpisu skróconego aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego, na co mają Państwo 3 dni od chwili śmierci bliskiej osoby.

Wybranie zakładu pogrzebowego i powiadomienie go o śmierci bliskiej osoby

Radzimy kierować się tutaj przede wszystkim renomą danej firmy pogrzebowej, czyli opiniami dotychczasowych klientów. Przy wyborze zakładu pogrzebowego nie należy zdawać się na przypadek czy ładnie wyglądającą reklamę. W końcu to od profesjonalizmu firmy w głównej mierze zależy, czy pogrzeb zostanie zorganizowany zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Na naszym blogu pojawiły się już poradniki, w których szczegółowo omawiamy najważniejsze kryteria wyboru firmy pogrzebowej – zachęcamy do ich lektury.

Rada

Jeśli chcą Państwo zorganizować pogrzeb pod Warszawą, to zapraszamy do skorzystania z oferty naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Wizyta w zakładzie pogrzebowym

Do zakładu pogrzebowego zawsze zabieramy potrzebne dokumenty, przede wszystkim odpis skrócony aktu zgonu, dowód osobisty zmarłej osoby oraz dowód osobisty osoby, która została formalnie wyznaczona do zlecenia organizacji pogrzebu (i będzie go finansować).

Podczas wizyty omówią Państwo z pracownikiem wszystkie szczegóły związane z organizacją pochówku. Mogą Państwo przedstawić swoje oczekiwania, muszą również określić, czy firma ma zorganizować pogrzeb wyznaniowy czy świecki, tradycyjny czy kremacyjny. Oczywiście pracownik zakładu udzieli Państwu niezbędnych wskazówek oraz zaproponuje takie usługi, które są dostępne na Państwa kieszeń.

Wybranie funeraliów

Ponieważ oferta np. trumien czy urn jest przeogromna, to radzimy zdać się tutaj na sugestie doświadczonego pracownika zakładu pogrzebowego. Przedstawi on Państwu różne opcje, oczywiście tylko spośród tych dostępnych w Państwa budżecie. Zwróci również uwagę na kwestie techniczne, które mogą mieć przełożenie na cenę oraz estetykę wybranych funeraliów.

Ustalenie ostatecznego kosztu organizacji pogrzebu

Po poznaniu wszystkich oczekiwań klientów pracownik zakładu pogrzebowego przedstawi Państwu kosztorys. Musi on zawierać każdą pozycję, aby nie doszło do nieporozumień na etapie rozliczenia usługi. Radzimy dokładnie zapoznać się z kosztorysem, a jeśli kwota jest za wysoka i przekracza Państwa możliwości finansowe, to można jeszcze popracować nad obniżeniem kosztu organizacji uroczystości poprzez rezygnację z niektórych usług.

Dodatkowo warto pamiętać o zasiłku pogrzebowym wypłacanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w kwocie 4000 zł. Ten zasiłek przysługuje każdemu, kto poniósł rzeczywiste koszty związane z organizacją pochówku. Można więc scedować prawo do jego pobrania na zakład pogrzebowy – dzięki temu od ręki otrzymają Państwo adekwatny rabat i unikną uciążliwych formalności w ZUS-ie.

Powiadomienie rodziny i znajomych

Jest to przykry obowiązek, który jednak powinni Państwo wypełnić we własnym zakresie – przynajmniej jeśli chodzi o powiadomienie najbliższej rodziny. Można to zrobić osobiście lub telefonicznie, natomiast lepiej nie dopuścić do sytuacji, w której ktoś z bliskiego kręgu rodzinnego dowie się o śmierci od osób trzecich czy z nekrologu. Mogłoby to wywołać niepotrzebne konflikty.

Jeśli natomiast chodzi o znajomych, kolegów z pracy itd., to można tutaj poprzestać właśnie na klasycznym nekrologu opublikowanym czy to w lokalnej prasie, czy w Internecie. Nasza firma pogrzebowa w Warszawie służy Państwu pomocą w tym zakresie.

Nagła śmierć bliskiej osoby jest bardzo silnym ciosem, po którym ciężko jest zebrać się w sobie i metodycznie przejść kolejne etapy organizacji pochówku. Dlatego warto przekazać większość obowiązków profesjonalnej firmie.

Kalla to zakład pogrzebowy w Warszawie Wola i Mokotów, który działa na warszawskim rynku od 1990 roku. Jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych oraz najlepiej ocenianych przez klientów firm, która gwarantuje Państwu perfekcyjną organizację uroczystości, ściśle według Państwa oczekiwań oraz adekwatnie do możliwości finansowych.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem świadczonych przez nas usług pogrzebowych w Warszawie Mokotów i Wola oraz do bezpośredniego kontaktu z biurami firmy Kalla.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godzinę na dobę, również we wszystkie dni świąteczne.