Najpopularniejsze rodzaje pogrzebów w Warszawie. Czym się charakteryzują i jakie są między nimi różnice?

Dawniej praktycznie każdy pogrzeb w Polsce wyglądał dokładnie tak samo, a przynajmniej miał zbliżony przebieg: czuwanie, msza święta, pochówek, konsolacja. Dziś mamy do wyboru znacznie więcej rozwiązań, co wynika również ze zmieniających się oczekiwań rodzin oraz – nie ma co ukrywać – postępującej laicyzacji społeczeństwa. W samej Warszawie organizujemy kilka rodzajów pogrzebów, w tym takich, które pod względem formy i charakteru diametralnie różnią się od klasycznego rozumienia uroczystości pożegnalnej.

Nasz zakład pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów sprosta wszelkim oczekiwaniom klientów, niezależnie od tego, na jaki rodzaj pogrzebu ostatecznie się Państwo zdecydują. Aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji przygotowaliśmy poradnik, w którym omawiamy te najpopularniejsze pogrzeby organizowane w Warszawie, przybliżając ich specyfikę oraz charakterystyczne elementy. Zapraszamy do lektury.

Pogrzeb tradycyjny

Mamy tutaj na myśli pogrzeb, w ramach którego następuje złożenie ciała umieszczonego w trumnie w grobie ziemnym lub grobowcu rodzinnym. Wciąż jest to bardzo popularna forma pochówku, która jednak stopniowo ustępuje miejsca pogrzebom kremacyjnym. Zwykle pogrzeb tradycyjny ma charakter wyznaniowy.

Dla kogo pogrzeb tradycyjny?

Pogrzeb kremacyjny

To alternatywa dla pogrzebu tradycyjnego, w ramach której ciało podlega spopieleniu (umieszcza się je w specjalnej trumnie kremacyjnej), a dopiero później prochy w urnie zostają złożone w grobie lub w wyznaczonym miejscu w kolumbarium. Wbrew wciąż powtarzanemu mitowi pogrzeb kremacyjny może mieć charakter wyznaniowy.

Dla kogo pogrzeb kremacyjny?

Pogrzeb wyznaniowy

Jest to pogrzeb, który odbywa się zgodnie z obrządkiem religijnym – w Polsce najczęściej katolicki. Pogrzeb poprzedza msza żałobna, nierzadko także czuwanie w kaplicy. Złożeniu ciała lub prochów do grobu towarzyszy celebra wyznaniowa, a uroczystości przewodniczy osoba duchowna.

Dla kogo pogrzeb wyznaniowy?

Pogrzeb świecki

Coraz popularniejsze pogrzeby świeckie, nazywane też humanistycznymi, charakteryzują się tym, że nie ma tutaj żadnych elementów religijnych, a uroczystości przewodniczy Mistrz Ceremonii. Taki pogrzeb jak najbardziej ma godny przebieg, o co zadba profesjonalna firma pogrzebowa mająca doświadczenie w organizowaniu pochówków bezwyznaniowych.

Dla kogo pogrzeb świecki?

Organizację pogrzebu w Warszawie warto powierzyć profesjonalistom

Sam wybór rodzaju pogrzebu to dopiero połowa drogi. Najważniejsze jest to, aby organizację uroczystości zlecić odpowiedniej firmie pogrzebowej w Warszawie lub w dowolnym innym mieście, w którym planują Państwo pochówek.

Firma Kalla jest do Państwa dyspozycji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w organizowaniu pogrzebów w Warszawie i regionie. Jesteśmy jednym z najlepiej ocenianych domów pogrzebowych w stolicy, świadcząc profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie Wola, Warszawie Mokotów oraz w najbliższym regionie (za co odpowiada nasz zakład pogrzebowy w Piasecznie).

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego zakładu pogrzebowego w Warszawie i Piasecznie oraz do bezpośredniego kontaktu z biurami firmy Kalla. Nasi pracownicy udzielą Państwu wyczerpujących informacji, pomogą w podjęciu trudnych decyzji oraz przedstawią szczegółową ofertę dopasowaną do Państwa możliwości finansowych.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner