Najtańszy zakład pogrzebowy w Warszawie? Wyjaśniamy, dlaczego cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru

Jest czymś zupełnie naturalnym, że wybierając dostawców różnego rodzaju usług kierujemy się kryterium ceny. Dotyczy to również usług pogrzebowych. Coraz więcej rodzin znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej, dlatego staramy się oszczędzać niemal na wszystkim. Z drugiej jednak strony faktem jest, że zatrudnienie najtańszego zakładu pogrzebowego w Warszawie może się wiązać ze sporym ryzykiem.

W kolejnym artykule poradnikowym wyjaśniamy, dlaczego szukając firmy pogrzebowej w Warszawie nie należy skupiać się tylko na cenie, ale wziąć pod uwagę także opinie dotychczasowych klientów, renomę i doświadczenie zakładu.

Kwestie estetyczne

Zacznijmy od tego, na co często nie zwraca się uwagi. Klienci zakładów pogrzebowych zwykle z góry zakładają, że jakość świadczonej usługi jest constans. Zdziwienie przychodzi dopiero w momencie, gdy rodzina pojawia się na pogrzebie i widzi pracowników zakładu w mocno zużytych ubraniach, stojących obok brudnego, leciwego karawanu.

Może to drobiazg, natomiast takie szczegóły od razu kłują w oczy i sprawiają, że cała oprawa pogrzebu mocno traci na prestiżu, a wręcz godności. Profesjonalne zakłady pogrzebowe, które nie ścigają się na jak najniższe ceny, nie pozwalają sobie na takie zaniedbania.

Tania usługa pogrzebowa? Zakład musi na czymś zaoszczędzić

W przyrodzie, a tym bardziej w biznesie – którym niewątpliwie jest świadczenie usług pogrzebowych – nic nie ginie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli jeden zakład pogrzebowy drastycznie obniża cenę swojej usługi, to nie robi tego z potrzeby serca czy w imię działalności charytatywnej.

Niska cena musi z czegoś wynikać i najczęściej stoi za nią adekwatna jakość świadczonych usług. Nikt chyba nie chciałby na końcu usłyszeć, że oprawa pogrzebu była może i mierna, ale za to „wyszło tanio”, prawda?

Różnice cenowe są tak naprawdę niewielkie

Na warszawskim rynku usług pogrzebowych panuje tak duża konkurencja, że firmy nie mają wielkiego pola do manewru w zakresie obniżania cen. Są one zbliżone, a przynajmniej porównując usługi świadczone przez profesjonalne, doświadczone i renomowane firmy.

Ważniejsze jest zatem to, aby wybrać taki zakład pogrzebowy w Warszawie, któremu można w pełni zaufać. Będą o tym świadczyć takie elementy, jak:

Profesjonalizm w branży funeralnej zawsze uzasadnia nieco wyższą cenę, ponieważ ma bezpośredni wpływ na oprawę pogrzebu, a tym samym na zadowolenie klientów.

Zawsze upewnijmy się, co wchodzi w skład usługi pogrzebowej

Jeśli natrafią Państwo na ofertę bardzo taniego zakładu pogrzebowego, to na pewno warto przyjrzeć się jej z bliska. Naczelna zasada brzmi: nigdy nie wierzymy pracownikowi zakładu na słowo, zwłaszcza jeśli cena usługi rzeczywiście jest podejrzanie niska.

Należy dokładnie wypytać pracownika o to, jakie czynności wchodzą w skład usługi pogrzebowej. Czy firma np. gwarantuje profesjonalne przygotowanie ciała (i w jakim zakresie)? Czy pomoże klientom w załatwieniu wszystkich formalności? Czy cena zmienia się w zależności od tego, czy klienci decydują się na pogrzeb świecki, czy może na wyznaniowy?

Rada

Wszystkie ustalenia z pracownikiem zakładu pogrzebowego powinny znaleźć się w umowie.

Dodatkowo radzimy dopytać, co z zasiłkiem pogrzebowym. Może się okazać, że bardzo niska cena usługi uwzględnia już „dyskonto” w formie zasiłku z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który zostanie wypłacony firmie pogrzebowej za zgodą rodziny. Nie ma w tym nic złego (to częsta praktyka), natomiast zakład pogrzebowy musi o tym uprzedzić klientów.

Warto zainwestować w kompleksową i profesjonalną obsługę zakładu pogrzebowego

Najwyższy standard obsługi zapewni Państwu Kalla – jedna z najlepiej ocenianych firm pogrzebowych w Warszawie. Jesteśmy obecni na warszawskim rynku od 1990 roku, w tym czasie zdobywając sobie zaufanie klientów i udowadniając, że profesjonalnego usługi pogrzebowe wcale nie muszą być drogie.

Mogą Państwo skorzystać z naszych usług pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, a także poza stolicą. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Jako profesjonalny zakład pogrzebowy w Warszawie Mokotów i w Warszawie Wola gwarantujemy Państwu maksymalne zaangażowanie w organizację uroczystości pogrzebowej – zarówno wyznaniowej, jak i świeckiej. Mamy wieloletnie doświadczenie w organizowaniu pogrzebów tradycyjnych i kremacyjnych. Zapewniamy pełne wsparcie w zakresie m.in. załatwiania formalności cmentarnych i urzędowych.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu z biurami Kalla – domu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, któremu mogą Państwo w pełni zaufać.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner