Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Należność za organizację pogrzebu – co trzeba o tym wiedzieć?

Koszty pogrzebu rosną z roku na rok. Głównym powodem są coraz wyższe wydatki ponoszone przez firmy pogrzebowe – m.in. na pensje pracowników, paliwo i inne opłaty bezpośrednio związane z prowadzeniem takiej działalności. To spory problem dla osób zlecających kompleksową organizację pochówku, a dysponujących mocno ograniczonym budżetem. Wielu naszych klientów nie wie też, kiedy należy wnieść opłatę za świadczone usługi pogrzebowe. Przygotowaliśmy poradnik, w którym wyjaśniamy tę kwestię bez zbędnych niedomówień. Zapraszamy do lektury.

Od czego zależy koszt organizacji pogrzebu?

Cena pogrzebu to bardzo indywidualna kwestia. Żaden profesjonalny zakład świadczący usługi pogrzebowe w Warszawie czy w innym mieście nie jest w stanie z góry określić choćby przybliżonej kwoty. Wszystko zależy tutaj od oczekiwań klientów – pogrzeb można zorganizować zarówno za kilka, jak i kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na końcowe koszty usługi pogrzebowej składają się takie elementy, jak oprawa uroczystości, wybór funeraliów, kwiaty, dewocjonalia, transport zwłok i gości, pomoc w załatwieniu różnego rodzaju formalności, a nawet charakter pogrzebu i to, czy planują Państwo zlecić organizację pochówku tradycyjnego czy może kremacyjnego.

Dlatego chcąc poznać ostateczny koszt pogrzebu, radzimy w pierwszej kolejności skontaktować się z firmą Kalla. Doradcy naszego domu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów przygotują dla Państwa szczegółową wycenę.

Ograniczony budżet nie stoi na przeszkodzie w skorzystaniu z profesjonalnych usług pogrzebowych

Prosimy pamiętać, że firmy pogrzebowe obsługują wszystkich klientów, również tych dysponujących mocno ograniczonym budżetem. Nie ma sensu z góry zakładać, że na pewno nie stać Państwa na usługi danego zakładu. Jak najbardziej możliwe jest zorganizowanie skromnej, ale godnej uroczystości w ramach budżetu, na którego zgromadzenie mogą sobie Państwo pozwolić. Wszystko jest kwestią podejścia firmy pogrzebowej.

Kiedy wnosi się opłatę za organizację pogrzebu?

Zwyczajowo uzgodniona z zakładem pogrzebowym opłata jest wnoszona przez klientów w chwili zawarcia porozumienia i podpisania zlecenia wykonania usługi pogrzebowej. Innymi słowy: wybierając się na spotkanie z doradcą firmy pogrzebowej, które ma na celu ustalenie wszystkich szczegółów uroczystości, należy być przygotowanym na uiszczenie opłaty – gotówką lub przelewem, w zależności od ostatecznej kwoty.

Płatność na tym etapie daje Państwu pewność, że firma pogrzebowa zrealizuje usługę w sposób profesjonalny. Pozwoli to także Państwu w pełni skupić się na przeżywaniu żałoby oraz przygotowaniach do uroczystości.

Kredytowanie kosztów pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego

Zasiłek pogrzebowy to spora ulga dla osób, które opłacają koszty organizacji pogrzebu. Przysługuje on każdej osobie potrafiącej udokumentować rzeczywiście poniesione wydatki – nie musi to być wcale członek rodziny zmarłego.

To jest ważne

Zasiłek pogrzebowy może zostać wypłacony wyłącznie wtedy, gdy zmarła osoba w chwili śmierci była ubezpieczona lub pozostawała na utrzymaniu osoby ubezpieczonej.

W zakładzie pogrzebowym Kalla umożliwiamy naszym klientom skorzystanie z instytucji kredytowania kosztów pogrzebu poprzez zasiłek z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na czym to polega?

Wystarczy, że przekażą nam Państwo stosowne upoważnienie do pobrania zasiłku pogrzebowego z ZUS/KRUS czy innej wypłacającej takie świadczenie instytucji. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że de facto otrzymują Państwo zasiłek od ręki (poprzez adekwatne obniżenie naszej należności), nie muszą się również Państwo kłopotać załatwianiem formalności i unikają Państwo długiego oczekiwania na wypłatę świadczenia (co może zająć do 30 dni liczonych od złożenia poprawnie wypełnionego wniosku).

Szczegóły na temat kredytowania kosztów pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego przedstawią Państwu pracownicy naszych biur.

Kalla – rekomendowany zakład pogrzebowy w Warszawie

Kalla to jedna z najlepiej ocenianych firm pogrzebowych w Warszawie. Działamy na lokalnym rynku od 1990 roku. W tym czasie wypracowaliśmy sobie pozycję zakładu, któremu klienci ufają i bez żadnych wątpliwości powierzają kompleksową organizację pogrzebu.

Kierujemy się niepodważalnymi zasadami: uczciwością, rzetelnością, empatycznym podejściem do klientów oraz profesjonalnym doradztwem, które ma na celu takie przygotowanie uroczystości pogrzebowej, aby spełniała ona oczekiwania klientów i jednocześnie nie narażała ich na nadmierne koszty.

Kalla to zakład pogrzebowy w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola, który świadczy kompleksowe usługi z zakresu nie tylko organizacji pochówku, ale także transportu zwłok czy sprzedaży funeraliów, w tym trumien i urn. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą.

Jeśli natomiast planują Państwo zlecenie organizacji pogrzebu poza stolicą, to już teraz zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.