Organizacja pogrzebu w Warszawie bez pomocy zakładu pogrzebowego? Oto dlaczego to zły pomysł

Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna polskich rodzin, spowodowana głównie rosnącymi kosztami życia i rat kredytów, to najważniejsza przyczyna, dla której coraz więcej osób rozważa zorganizowanie pogrzebu na własną rękę. Choć teoretycznie jest to możliwe, to w praktyce taki krok jest niezwykle ryzykowny. Organizacja pogrzebu w Warszawie czy w dowolnym innym miejscu bez pomocy profesjonalnego zakładu pogrzebowego zawsze jest złym pomysłem. Dlaczego? Najważniejsze argumenty omawiamy w poradniku Kalla – renomowanego zakładu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów.

Mnóstwo obowiązków związanych z organizacją pogrzebu

Zorganizowanie pogrzebu we własnym zakresie jest oczywiście możliwe, natomiast należy tutaj zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo uciążliwy jest to proces dla osób, które nie zajmują się tym na co dzień. Można to obrazowo porównać do naprawy samochodu po wypadku – owszem, da się to zrobić samemu, ale cała procedura zajmie mnóstwo czasu, będzie się wiązać z popełnieniem szeregu błędów, a efekt końcowy może być daleki od wyobrażeń.

Wiemy, że wielu osobom wydaje się, iż zakład pogrzebowy bierze pieniądze „za nic”, natomiast w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Przejmujemy od naszych klientów cały szereg obowiązków związanych z organizacją uroczystości pogrzebowej, biorąc również na siebie ogromną odpowiedzialność za dopełnienie różnego rodzaju procedur.

De facto nasze wynagrodzenie jest zapłatą za święty spokój klientów, którzy dzięki temu mogą się skupić na znacznie ważniejszych sprawach, związanych chociażby z powiadomieniem rodziny czy uzyskaniem niezbędnych dokumentów.

Nie wszystko da się zorganizować we własnym zakresie

Można sobie wyobrazić, że osoba dysponująca dużą ilością wolnego czasu samodzielnie organizuje całą uroczystość pogrzebową. Wciąż jednak nie będzie w stanie całkowicie zrezygnować z usług świadczonych przez profesjonalne firmy pogrzebowe w Warszawie.

Dobrym przykładem będzie tutaj tak prozaiczna kwestia jak transport zwłok. Ciało umieszczone w trumnie musi zostać przetransportowane na miejsce pochówku w przystosowanym do tego samochodzie. Innym przykładem jest przygotowanie ciała do pogrzebu, do czego wymagana jest chłodnia oraz zestaw przyborów, jakimi dysponują wyłącznie profesjonalne firmy pogrzebowe.

Brak czasu na przeżywanie żałoby

Jeśli nadal zastanawiają się Państwo nad samodzielną organizacją pogrzebu, to prosimy zastanowić się, czy aby na pewno chcą Państwo skazać się na ciągłą bieganinę, załatwianie mnóstwa spraw, co uniemożliwi Państwu przeżywanie żałoby po stracie bliskiej osoby.

Okres bezpośrednio następujący po śmierci kogoś ukochanego jest szalenie trudny. W tym czasie lepiej jest móc skupić się na sobie, własnych emocjach, godzeniu się ze stratą, a także na spotkaniach z najbliższymi.

Chaotyczny przebieg uroczystości

Decydując się na samodzielną organizację pogrzebu muszą się Państwo liczyć z tym, że końcowy efekt niestety nie będzie taki, jak to sobie Państwo wyobrażali. Nieprzypadkowo doświadczone firmy pogrzebowe szczegółowo wypytują swoich klientów o ich preferencje, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Samodzielnie zorganizowana uroczystość z całą pewnością będzie mieć dość chaotyczny przebieg, co wynika nie tyle ze złego planowania, co z braku asysty pracowników zakładu pogrzebowego.

Osobiste zaangażowanie we wszystkie sprawy związane z przebiegiem uroczystości pogrzebowej

Prosimy sobie wyobrazić taką sytuację: rozpoczyna się uroczystość pogrzebowa, a Państwo nie mogą się skupić na jej przebiegu, ponieważ wciąż coś odciąga Państwa uwagę: źle ułożone wieńce, brak zdjęcia zmarłej osoby przy trumnie czy urnie, konieczność dopilnowania, aby ciało/prochy zostały wyniesione z kościoła czy domu pogrzebowego w odpowiednim momencie itd.

To, za co standardowo odpowiadają pracownicy firmy pogrzebowej, tutaj spadnie na Państwa barki. Skutkiem tego będzie irytacja, ogromne zmęczenie, a ostatecznie także niezadowolenie z przebiegu i charakteru uroczystości pogrzebowej.

Ograniczony budżet? Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy pogrzebowej Kalla

Pomysł samodzielnej organizacji pogrzebu zawsze rodzi się w głowach osób, które nie mają środków na opłacenie kompleksowej usługi realizowanej przez profesjonalny zakład pogrzebowy. Nie warto natomiast z góry zakładać, że jest to rozwiązanie bardzo kosztowne.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Kalla – jednym z najlepiej ocenianych domów pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Od ponad 30 lat organizujemy uroczystości pogrzebowe również na rzecz klientów, którzy dysponują mocno ograniczonym budżetem.

Firma Kalla świadczy usługi pogrzebowe w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, za każdym razem dbając o najwyższą jakość obsługi, dopilnowując wszelkich szczegółów oraz wyręczając naszych klientów w większości obowiązków.

Klientów spoza Warszawy zapraszamy natomiast do skorzystania z usług naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner