Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Planowanie pogrzebu krok po kroku. Jak pomoże w tym profesjonalny zakład pogrzebowy w Warszawie?

Trudno wyobrazić sobie smutniejszy obowiązek, niż zorganizowanie pogrzebu bliskiej osoby. Zwykle spada to na barki rodziny, która nie dość, że przeżywa żałobę, to jeszcze musi zadbać o mnóstwo spraw bezpośrednio i pośrednio związanych z uroczystością pogrzebową. W takich chwilach łatwo jest zapomnieć np. o życzeniach, jakie zmarły wyraził tuż przed śmiercią. Gdy emocje biorą górę, zaczynamy popełniać błędy, w efekcie czego pogrzeb nie przebiegnie dokładnie tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. Aby uniknąć takich sytuacji zawsze dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalnego zakładu pogrzebowego w Warszawie. W poradniku Kalla podpowiadamy, jak zaplanować pogrzeb krok po kroku.  

Krok 1: kontakt z zakładem pogrzebowym

W momencie śmierci bliskiej osoby najlepiej jest od razu skontaktować się z wybranym wcześniej zakładem pogrzebowym. Pracownicy zakładu przyjadą na miejsce i przetransportują ciało do chłodni. Warto pamiętać, że mają Państwo pełną swobodę w zakresie wyboru domu pogrzebowego – nawet jeśli śmierć nastąpiła w szpitalu i jego pracownicy już poinformowali współpracującą z placówką firmę, to nie muszą Państwo korzystać z jej usług.

Kontaktując się z zakładem pogrzebowym dobrze będzie od razu poprosić o przyjazd pracownika zakładu, który będzie pełnić rolę Państwa opiekuna. Jest to osoba doskonale znająca wszystkie procedury, która będzie Państwa wspierać w tych trudnych chwilach, podpowiadać najlepsze rozwiązania oraz pilotować sprawy formalne, między innymi związane z uzyskaniem karty zgonu. To bezcenna pomoc w tak skrajnie trudnym momencie.

Krok 2: omówienie charakteru pogrzebu

Każdy profesjonalny zakład pogrzebowy w Warszawie musi zaoferować swoim klientom organizację pogrzebu w dowolnej wybranej formule. Jeśli osoba zmarła nie była wierząca, to w grę wchodzi pogrzeb świecki, któremu przewodniczy Mistrz Ceremonii. Taki pochówek ma godny, podniosły charakter, a jedyna różnica polega na tym, że nie wykorzystujemy tutaj elementów religijnych, nie ma celebracji wyznaniowej etc.

Ważną decyzją, jaką trzeba podjąć na tym etapie, jest wybór formy pochówku. Może to być zarówno pogrzeb tradycyjny, czyli złożenie ciała w trumnie, jak i kremacyjny – na to drugie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Pracownik zakładu pogrzebowego Kalla z Warszawy udzieli Państwu szczegółowych informacji na temat obu form pochówku, co ułatwi Państwu podjęcie odpowiedniej decyzji.

Krok 3: wybór funeraliów

Po ustaleniu formy pogrzebu i pochówku można już przejść do wyboru funeraliów, czyli wszystkich najważniejszych akcesoriów pogrzebowych. Pracownik zakładu przedstawi Państwu dostępne modele trumien i urn. Jeśli żadna z propozycji nie przypadnie Państwu do gustu, istnieje możliwość zamówienia trumny/urny z katalogu producenta lub według indywidualnego projektu.

Poza trumną lub urną trzeba również wybrać inne akcesoria pogrzebowe, jak:

  • dewocjonalia,
  • szarfy,
  • kwiaty (wieńce i wiązanki).

Dodatkowo na tym etapie mogą Państwo upoważnić zakład pogrzebowy do napisania i publikacji nekrologów oraz rozwieszenia klepsydr (praktykuje się to głównie na terenach wiejskich). Należy także ustalić, czy dostarczą Państwo ubrania dla zmarłej osoby, czy ma się tym zająć zakład pogrzebowy na etapie przygotowywania ciała do pochówku.

Krok 4: ustalenie pozostałych szczegółów pogrzebu

Mamy tutaj na myśli chociażby kwestię transportu gości na miejsce konsolacji (o ile jest przewidziana), czym także może się zająć zakład pogrzebowy. Ponadto ustalane są wszystkie szczegóły związane z miejscem i godziną pochówku.

Krok 5: płatność

Po spisaniu wszystkich oczekiwań rodziny pracownik zakładu pogrzebowego przedstawi Państwu dokładne wyliczenia, dzięki czemu będą Państwo wiedzieć, z jakimi kosztami wiąże się organizacja uroczystości pogrzebowej. Jeśli cena przekracza Państwa możliwości finansowe, po kolei omawiamy wszystkie punkty i sprawdzamy, z czego można zrezygnować.

Ponadto mogą Państwo upoważnić nasz zakład pogrzebowy do pobrania zasiłku pogrzebowego z ZUS, co od razu pozwoli Państwu obniżyć koszty oraz uniknąć męczącej procedury ubiegania się o zasiłek.

Planowanie pogrzebu jest trudnym i mocno obciążającym psychicznie zadaniem, dlatego warto tutaj wspierać się poradą profesjonalistów. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z biurami zakładu pogrzebowego Kalla Warszawa Mokotów przy ulicy Puławskiej 115 lok. 53 oraz przy ulicy Gagarina 23. Z kolei dom pogrzebowy Kalla Warszawa Wola przyjmuje klientów w biurze przy ulicy Zegadłowicza 1.

Jeśli chcą Państwo uzyskać szybką pomoc w chwili śmierci bliskiej osoby, skorzystać z naszych wskazówek lub rozwiać różne wątpliwości, to oddajemy do Państwa dyspozycji całodobowe numery telefonów, pod którymi dyżurują pracownicy zakładu pogrzebowego Kalla:

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godzinę na dobę, również we wszystkie dni świąteczne.

Korzystając z doświadczenia, empatii i wiedzy naszych pracowników, zagwarantują sobie Państwo perfekcyjną organizację pogrzebu bliskiej osoby, nawet dysponując mocno ograniczonym budżetem.