Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Pochówek w Warszawie krok po kroku

Pogrzeb jest najsmutniejszą uroczystością rodzinną, w jakiej możemy wziąć udział. Z drugiej jednak strony może ona pełnić funkcję pocieszającą, stanowiąc piękny akt ostatniego pożegnania z bliską osobą. Wiele tutaj natomiast zależy od organizacji pochówku. Obecnie większość osób korzysta z profesjonalnych usług pogrzebowych, co jest znakomitym rozwiązaniem biorąc pod uwagę własną wygodę, oszczędność czasu oraz gwarancję perfekcyjnego przygotowania uroczystości. Oferta zakładów pogrzebowych jest na tyle bogata, że w zasadzie trudno byłoby sobie wyobrazić, aby dobra firma nie była w stanie spełnić nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań klientów – w Kalla jesteśmy na to zawsze przygotowani. Chcąc zorganizować pochówek w Warszawie warto natomiast wiedzieć, jak przebiega cały ten proces krok po kroku. Wyjaśniamy to w naszym poradniku.

Kontakt z zakładem pogrzebowym

Bezpośrednio po śmierci bliskiej osoby należy poinformować o tym wybrany wcześniej zakład pogrzebowy. I tutaj ważna podpowiedź: nie trzeba wcale ulegać namowom np. pracowników szpitala. Decyzja o wyborze firmy pogrzebowej leży w wyłącznej gestii rodziny. Nawet jeśli na miejscu zjawią się pracownicy konkretnego zakładu, to nie musimy korzystać z ich usług, jeśli sami ich nie wezwaliśmy.  

Spodziewając się śmierci bliskiej osoby, która np. choruje przewlekle i wiemy, że niedługo nas opuści, warto już zacząć analizować oferty poszczególnych zakładów pogrzebowych w Warszawie. Zwracamy tutaj uwagę przede wszystkim na doświadczenie, zakres świadczonych usług pogrzebowych, jak również opinie na temat danej firmy, których można poszukać w Internecie.

To nieprawda, że każdy zakład pogrzebowy gwarantuje wysoką jakość obsługi. Jeśli zależy nam na tym, aby pochówek w Warszawie przebiegł bez żadnych przeszkód i w 100% zgodnie z oczekiwaniami rodziny czy samego zmarłego, należy poświęcić trochę czasu na znalezienie profesjonalistów. Zakład Pogrzebowy Kalla jest do Państwa dyspozycji.

Wybierając zakład pogrzebowy należy również zwrócić uwagę na obszar jego działania. Pokażmy to na przykładzie firmy Kalla. Usługi pogrzebowe świadczymy w Warszawie na terenie dzielnicy Mokotów (biura przy ulicy Puławskiej 115 lok. 53 oraz Gagarina 23). Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy również klientów szukających domu pogrzebowego działającego na terenie warszawskiej dzielnicy Wola – biuro Kalla działa przy ulicy Zegadłowicza 1. Dodajmy także, że wspieramy klientów spoza Warszawy, świadcząc profesjonalne usługi pogrzebowe w podwarszawskim Piasecznie. Nasze biuro mieści się przy ulicy Powstańców Warszawy 25.

Dlaczego warto wybrać zakład pogrzebowy działający na konkretnym obszarze? To szczegółowo wyjaśniliśmy w jednym z poradników.

Ustalenie szczegółów pochówku w Warszawie

Gdy wybierzemy już odpowiedni zakład pogrzebowy i podpiszemy z nim umowę na organizację pochówku w Warszawie, możemy przejść do etapu ustalenia wszelkich szczegółów związanych z pogrzebem. Pracownik firmy wypyta o wszystko, co może mieć znaczenie dla rodziny zmarłego, dlatego nie trzeba się martwić, że o czymś zapomnimy. Radzimy zdać się tutaj na doświadczenie pracownika.

Na tym etapie rodzina może wyrazić swoje życzenia, również te, które z pozoru wydają się być trudne do zrealizowania. Profesjonalne zakłady pogrzebowe są na to przygotowane i zawsze starają się odpowiedzieć na oczekiwania klientów.

Bardzo ważne jest, aby już na tym etapie określić, czy interesuje nas pogrzeb wyznaniowy czy może jednak świecki. Pochówki, którym przewodniczy Mistrz Ceremonii cieszą się coraz większą popularnością w Warszawie. Podobnie jest z pogrzebami kremacyjnymi – rodzina musi poinformować pracownika zakładu pogrzebowego, czy życzy sobie spopielenia ciała, czy może pochowania go tradycyjnie w trumnie.

Z pomocą pracownika zakładu pogrzebowego rodzina wybiera także funeralia, trumnę/urnę oraz wszelkie inne elementy towarzyszące uroczystości pogrzebowej. Klienci mogą sobie również zażyczyć, aby to zakład pogrzebowy wykupił nekrologi w lokalnej prasie czy na portalach internetowych, przygotował klepsydry (wciąż popularne np. na wsi), zorganizował transport dla gości, dostarczył wiązanki i wieńce, kompleksowo przygotował ciało do pochówku itd.

Sprawy finansowe i formalne

Po ustaleniu wszystkich szczegółów pracownik zakładu pogrzebowego przedstawi klientom kosztorys. Jeśli zaproponowana cena będzie przekraczać możliwości finansowe rodziny, to przechodzimy do rezygnacji z niektórych elementów, które nie są konieczne, natomiast znacząco podnoszą koszty organizacji pogrzebu. Pracownik służy tutaj pomocą i empatycznym podejściem.

Kolejną kwestią jest ustalenie, czy rodzina życzy sobie częściowo bezgotówkowego rozliczenia kosztów organizacji pogrzebu. Będzie to możliwe w sytuacji, gdy zakład pogrzebowy zostanie upoważniony do wnioskowania o wypłatę zasiłku pogrzebowego z ZUS. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla rodziny, która nie musi się już kłopotać formalnościami, a przy tym ponosi dużo niższy wydatek na samym początku.