Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Pogrzeb ekologiczny: coraz wyraźniejszy trend

Branża pogrzebowa kojarzy się z tradycją, przywiązaniem do klasycznych wartości i brakiem innowacyjności. Tymczasem można wskazać wiele przykładów zmian, jakie zaszły w organizacji pogrzebów w Warszawie czy innych dużych miastach (na wsi te innowacje przyjmują się dużo trudniej). Jednym z nich będzie rosnąca popularność pogrzebów ekologicznych.

Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome wpływu, jaki wywieramy na naszą planetę. To naturalne, że wiele osób zaczyna zastanawiać się nad alternatywnymi, bardziej przyjaznymi naturze formami pochówku. Pogrzeb ekologiczny wyrasta na ciekawą alternatywę, łączącą tradycję z dbałością o środowisko. W artykule przygotowanym przez ekspertów Kalla, renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie, przyjrzymy się bliżej temu bardzo interesującemu zjawisku. Zapraszamy do lektury.

Pogrzeb zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju

Choć dla wielu osób może to brzmieć co najmniej nietypowo, to okazuje się, że z roku na rok rośnie zainteresowanie organizacją pogrzebów wpisujących się w ideę zrównoważonego rozwoju. Chodzi tutaj o pogrzeby ekologiczne, gdzie kładzie się silny nacisk na to, aby każdy element uroczystości był starannie przemyślany pod kątem minimalizacji wpływu na środowisko.

Na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, natomiast faktem jest, że pochówek także generuje zanieczyszczenie planety. W zakładzie pogrzebowym Kalla zauważamy, że coraz więcej osób przykłada do tego dużą wagę, licząc na nasze wsparcie w procesie organizacji pogrzebu przyjaznego środowisku.

Biodegradowalne funeralia

Tradycyjne trumny i urny wykonane są z materiałów, które mogą przetrwać wiele dziesięcioleci. Dla niektórych osób problemem jest również to, że wykonuje się je przy wykorzystaniu naturalnych zasobów Ziemi, przede wszystkim drewna.

W przypadku pogrzebów ekologicznych stosuje się biodegradowalne trumny i urny, które są wykonane z materiałów łatwo ulegających rozkładowi. Rzeczywiście jest to rozwiązanie przyjazne naszej planecie, nieprzyczyniające się do zwiększania ilości odpadów i w żaden sposób niezagrażające ekosystemowi.

W ofertach czołowych producentów funeraliów znajdziemy dziś bardzo duży wybór biodegradowalnych trumien i urn, co także zachęca do zdecydowania się na takie rozwiązanie.

Pochówek naturalny

Alternatywą dla tradycyjnych pochówków jest pochówek naturalny. W Polsce jest to wręcz egzotyka, natomiast są kraje, w których takie rozwiązanie cieszy się naprawdę dużą popularnością. Chodzi tutaj o taki rodzaj pochówku, gdzie ciało składa się bezpośrednio w grobie, bez trumny.

Jest to działanie ekologiczne, ponieważ pozwala na niezakłócony, naturalny proces rozkładu ciała, co z kolei przyczynia się do użyźnienia i regeneracji gleby.

Kremacja

Kremacja również może zostać zaliczona do kategorii ekologicznego pochówku – współczesne krematoria korzystają z zaawansowanych systemów filtracji, co eliminuje problem uwalniania szkodliwych spalin do atmosfery. Ponadto prochy można umieścić w biodegradowalnej urnie, czy też, na niektórych cmentarzach, rozsypać je w miejscu pamięci, rezygnując tym samym z indywidualnego grobu.

Czy pogrzeby ekologiczne staną się standardem?

Choć idea pogrzebów ekologicznych zyskuje na popularności, to trudno na dziś wyrokować, czy rzeczywiście staną się one powszechnie wybieranymi rodzajami pochówków. Zwracamy uwagę na kwestie regulacyjne, a przede wszystkim na brak gremialnej akceptacji społecznej dla niektórych pomysłów.

Z drugiej strony rosnąca świadomość ekologiczna może sprawić, że pogrzeby przyjazne środowisku zostaną nie tylko zaakceptowane, ale wręcz zyskają na popularności chociażby w takim zakresie, jak pogrzeby humanistyczne.

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy Kalla

Kalla to jeden z najlepiej ocenianych zakładów pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Jesteśmy obecni na warszawskim rynku od 1990 roku, zapewniając swoim Klientom maksymalne zaangażowanie, wysokie kwalifikacje, empatyczne podejście pracowników oraz pełen zakres usług pogrzebowych.

Powierzając nam organizację pogrzebu w Warszawie zyskują Państwo pewność, że uroczystość przebiegnie w 100% zgodnie z Państwa oczekiwaniami, a każdy szczegół zostanie dopięty na ostatni guzik.

Naszym priorytetem jest odciążenie Klientów we wszystkich sprawach związanych z organizacją uroczystości pogrzebowej, dlatego mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie w zakresie dopełnienia wszelkich obowiązków urzędowych i parafialnych.

Do Państwa dyspozycji oddajemy indywidualnego opiekuna, który służy fachową wiedzą, doświadczeniem, może podpowiedzieć najlepsze rozwiązania mieszczące się w Państwa budżecie, udzieli praktycznych wskazówek i zadba o to, aby wszystkie Państwa oczekiwania zostały spełnione.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z zakresem świadczonych przez nas usług pogrzebowych w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola, a także do bezpośredniego kontaktu z biurami domu pogrzebowego Kalla.

Klientów spoza Warszawy zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.