Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Pogrzeb z oprawą multimedialną: na czym to polega? Czy i kiedy warto?

Choć branża funeralna bazuje na tradycji, to coraz częściej wkraczają do niej nowoczesne technologie. Dobrym przykładem będą tutaj rozwiązania, które umożliwiają np. zdalne uczestniczenie w uroczystości pogrzebowej. Choć nie jest to jeszcze standard, to zauważamy rosnące zainteresowanie taką opcją wśród naszych klientów.

O oprawie multimedialnej pogrzebu piszemy w artykule przygotowanym przez ekspertów Kalla – renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie.

Czym jest oprawa multimedialna pogrzebu?

Oprawę multimedialną można rozumieć na różne sposoby. Wyjaśnijmy zatem, że w tym artykule skupiamy się na coraz popularniejszym rozwiązaniu, jakim jest transmitowanie uroczystości w Internecie i/lub tworzenie zapisu filmowego na trwałym nośniku, na przykład płycie DVD, pendrivie etc.

To rozwiązanie zyskało na popularności w okresie pandemii koronawirusa, kiedy to przez długi czas nie można było organizować pogrzebów dla gości, a w uroczystościach brała udział wyłącznie najbliższa rodzina.

Wówczas narodził się pomysł, aby transmitować pogrzeby prywatnymi kanałami komunikacji cyfrowej. Dzięki temu w uroczystości choć w taki sposób mogły brać udział wszystkie zainteresowane osoby, co stanowiło swego rodzaju substytut osobistej obecności na pogrzebie.

Zalety pogrzebów multimedialnych

Po stronie najważniejszych zalet pogrzebów z oprawą multimedialną zapiszemy:

  • Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mogą osobiście wziąć udziału w uroczystości pogrzebowej;
  • Zapis z pogrzebu może stanowić piękną pamiątkę uroczystości;
  • Oprawa multimedialna nie jest specjalnie trudna w zorganizowaniu, wszystko to można powierzyć wynajętemu zakładowi pogrzebowemu;
  • Bardzo dobre rozwiązanie w przypadku organizacji pogrzebu w innym mieście czy nawet kraju, co utrudnia dotarcie na uroczystość członkom rodziny;
  • Dostęp do zapisu wideo z uroczystości pogrzebowej pozwala na stworzenie np. atrakcyjnych prezentacji multimedialnych i przekazanie ich najbliższej rodzinie;

Kiedy warto zdecydować się na multimedialną oprawę pogrzebu?

Typową sytuacją, która wręcz zachęca do tego, aby zainwestować w multimedialną oprawę pogrzebu, jest brak możliwości wzięcia udziału w uroczystości przez niektórych członków rodziny – oczywiście mamy na myśli te najważniejsze osoby, jak np. rodzice, dzieci czy współmałżonek.

Możemy tutaj wskazać trzy hipotetyczne, ale wcale nie tak rzadkie sytuacje:

  1. Choroba– jeśli ktoś z najbliższej rodziny jest bardzo chory i nie ma żadnych szans na jego osobiste uczestnictwo w pogrzebie, to jest to dobry powód, aby rozważyć multimedialną oprawę uroczystości.
  2. Pobyt za granicą– zagraniczne pobyty, czy to spowodowane obowiązkami zawodowymi, urlopem czy po prostu emigracją zarobkową, są częstą przyczyną braku możliwości przybycia na pogrzeb kogoś bliskiego. Jest to kolejna sytuacja, w której znakomitym rozwiązaniem może być multimedialna oprawa pogrzebu, czyli np. transmitowanie uroczystości w Internecie.
  3. Konflikt rodzinny– konflikty w rodzinie są częstym powodem, dla którego niektóre osoby nie chcą lub nie mogą wziąć udziału w uroczystości pogrzebowej. Dla takich osób transmisja z pogrzebu będzie pewnym substytutem i formą pocieszenia w tej niełatwej sytuacji.

Jak zorganizować multimedialną oprawę pogrzebu?

Można to zrobić na kilka sposobów. Zdecydowanie najtańszym i najszybszym rozwiązaniem będzie poproszenie jednej z osób z rodziny lub grona przyjaciół o transmitowanie pogrzebu w Internecie przy pomocy własnego telefonu, na przykład ustawionego na statywie. Można do tego wykorzystać chociażby popularne komunikatory internetowe czy aplikacje do streamingu wideo.

Jeśli jednak celem jest osiągnięcie jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku, co pozwoli przygotować stały materiał wideo zapisany np. na nośniku DVD, to sugerujemy skorzystanie z usługi profesjonalistów. W zorganizowaniu takiej oprawy multimedialnej pomogą Państwu pracownicy zakładu pogrzebowego Kalla – o szczegóły prosimy zapytać naszego doradcę.

Kalla – renomowany dom pogrzebowy w Warszawie

Kalla to jedna z najbardziej doświadczonych i najlepiej ocenianych firm pogrzebowych w stolicy. Świadczymy profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola, zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę, zdejmując z ich barków wszelkie obowiązki związane z pożegnaniem bliskiej osoby.

Nasza oferta obejmuje m.in. sprzedaż funeraliów, przygotowanie ciała, transport zwłok, dostarczenie kwiatów, jak i zorganizowanie pełnej oprawy pogrzebu. Mamy doświadczenie w organizacji zarówno pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich, tradycyjnych i kremacyjnych.

Jeśli szukają Państwo sprawdzonego, godnego zaufania zakładu pogrzebowego w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, których pracownicy udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.

Z kolei klientów spoza Warszawy zachęcamy do kontaktowania się z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.