Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Popularne usługi pogrzebowe realizowane w ramach pogrzebu świeckiego

Pogrzeb świecki, nazywany również humanistycznym, to coraz popularniejsze rozwiązanie w Warszawie. Decydują się na to nie tylko osoby będące poza Kościołem katolickim. Organizację takiego pogrzebu zlecają nam również klienci, którzy są wierzący, natomiast wybrali uroczystość bezwyznaniową z uwagi na np. sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez swojego proboszcza czy chcąc uszanować ostatnią wolę zmarłego. Pogrzeb świecki jak najbardziej może być godny, bardzo podniosły i różnić się od wyznaniowego wyłącznie brakiem elementów religijnych. Jeśli rozważają Państwo ten wybór, to zachęcamy do lektury naszego artykułu. Wymieniamy w nim te najpopularniejsze usługi pogrzebowe realizowane w ramach organizacji pogrzebu świeckiego.

Przewodnictwo Mistrza Ceremonii

Mistrz Ceremonii jest centralną postacią podczas pogrzebu świeckiego. To „alternatywa” dla księdza czy innej osoby duchownej. Do jego obowiązków należy przede wszystkim przewodniczenie uroczystości pogrzebowej, pilnowanie, aby przebiegała ona zgodnie z ustalonym z rodziną scenariuszem, a także wygłoszenie mowy pogrzebowej (której treść jest oczywiście konsultowana z klientami).

Mistrz Ceremonii nadaje uroczystości powagi. Dzięki jego obecności osoby uczestniczące w pogrzebie nie mają poczucia, że jest to wydarzenie niższej rangi w porównaniu z pogrzebem wyznaniowym.

Oprawa muzyczna

Jedną z najchętniej wybieranych usług pogrzebowych przez osoby decydujące się powierzyć nam kompleksową organizację pogrzebu świeckiego jest właśnie zapewnienie oprawy muzycznej. Klienci najczęściej oczekują, że zmarła osoba zostanie odprowadzona na miejsce spoczynku przy dźwiękach jej ulubionej piosenki. Jest to ciekawa odmiana z punktu widzenia osób, które do tej pory uczestniczyły wyłącznie w pogrzebach wyznaniowych i kojarzą oprawę muzyczną tylko przez pryzmat pieśni żałobnych, lamentacji, ewentualnie klasycznej trąbki czy skrzypiec.

Obsługa filmowa i zdjęciowa

To także bardzo popularna usługa pogrzebowa realizowana przez nasz zakład w momencie organizowania uroczystości humanistycznej. Klienci często oczekują, że zapewnimy obsługę filmową i zdjęciową, dzięki czemu zyskają oni efektowne, profesjonalne pamiątki z tego trudnego dnia. Oczywiście firma Kalla zawsze staje tutaj na wysokości zadania.

Stale współpracujemy z profesjonalnym fotografem oraz ekipą filmową, którzy gwarantują bardzo dobrą jakość zdjęć i filmów, a przy tym w żaden sposób nie narzucają się uczestnikom uroczystości, pozostając niemal niewidocznymi.

Wynajem domu pogrzebowego

Ponieważ pogrzebu świeckiego nie poprzedza msza święta, to konieczne jest zorganizowanie innego miejsca, w którym można umieścić trumnę z ciałem lub urnę z prochami. Choć przy okazji pogrzebów humanistycznych raczej nie organizuje się czuwania, to bardzo często klienci chcą, aby goście mieli możliwość pożegnania zmarłego w komfortowych warunkach, nieco na wzór współczesnych pogrzebów w kulturze anglosaskiej.

Stąd kolejną popularną usługą pogrzebową realizowaną przez naszą firmę jest wynajem domu pogrzebowego. Sala jest oczywiście pozbawiona elementów religijnych, stwarza natomiast bardzo dobre warunki do tego, aby powspominać zmarłą osobę, napić się kawy czy herbaty, a nawet coś zjeść. Kalla oferuje swoim klientom również usługę zorganizowania cateringu na uroczystość poprzedzającą pochówek.

Transport dla gości

Na skorzystanie z tej usługi pogrzebowej chętnie decydują się nie tylko klienci planujący zorganizowanie pogrzebu świeckiego, ale również ci, którzy postawili na tradycyjną uroczystość religijną. Transport dla gości oferowany przez firmę pogrzebową Kalla jest bardzo komfortowym rozwiązaniem w sytuacji, gdy np. wiemy, że część uczestników pogrzebu nie ma własnego samochodu lub z uwagi na ograniczenia zdrowotne nie może skorzystać ze środków komunikacji publicznej.

W ramach tej usługi zapewniamy transport wygodnymi samochodami zarówno na miejsce pogrzebu, jak i ewentualnej późniejszej konsolacji.

Jeśli są już Państwo zdecydowani na zorganizowanie zmarłej osobie pogrzebu świeckiego, to zapraszamy do skorzystania z oferty Kalla – jednej z najlepiej ocenianych firm pogrzebowych w Warszawie. Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji uroczystości bezwyznaniowych, dlatego gwarantujemy najwyższą jakość obsługi oraz przygotowanie pochówku zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

Świadczymy profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie Mokotów oraz Warszawie-Wola, natomiast klientów spoza stolicy zapraszamy do skorzystania z oferty naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Kalla to dom pogrzebowy w Warszawie-Wola działający na stołecznym rynku od 1990 roku. Cieszymy się wysokim zaufaniem klientów, na co zapracowaliśmy profesjonalnym podejściem do swoich obowiązków, empatią oraz stałym podnoszeniem jakości świadczonych usług.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami. W chwili śmierci bliskiej osoby mogą Państwo skorzystać z czynnych całodobowo numerów telefonów:

  • +48 22 841 03 86
  • +48 501 077 077