Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie. Czego oczekują dziś klienci?

Celem każdego zakładu pogrzebowego musi być pełne zadowolenie klientów z poziomu zrealizowanej usługi. Warto natomiast zauważyć, że oczekiwania osób zlecających organizację pochówku z roku na rok rosną. Nie chodzi już tylko o to, aby pogrzeb miał godny przebieg, ale by stanowił piękny moment pożegnania bliskiej osoby, często uzupełniony o oryginalne elementy uroczystości. Czego zatem oczekują dziś klienci korzystający z usług firmy pogrzebowej w Warszawie? Jak odpowiadamy na te wymagania w zakładzie pogrzebowym Kalla?

Kompleksowa obsługa

To najważniejsze i najczęściej wyrażane oczekiwanie przez klientów zakładów pogrzebowych. Obecnie mało kto wyobraża sobie, aby osobiście zajmować się kwestiami związanymi z organizacją uroczystości pogrzebowej. Od firmy oczekuje się nie tylko tego, że przygotuje ciało do pochówku i dostarczy je na miejsce ceremonii pożegnalnej, ale także, że weźmie na siebie wszystkie obowiązki mające jakikolwiek związek z organizacją pogrzebu.

Coraz więcej klientów w rozmowie z naszymi pracownikami jasno wyraża swoje oczekiwania w zakresie właśnie kompleksowości obsługi. To nie dziwi: w obliczu śmierci bliskiej osoby chcemy mieć przecież możliwość skupienia się na przeżywaniu żałoby, poszukać pocieszenia wśród rodziny, w indywidualny sposób zacząć godzić się ze stratą. Zakup kwiatów, wybranie ubrania pogrzebowego dla zmarłego, opublikowanie nekrologów czy zorganizowanie dewocjonaliów mocno to utrudniają, zajmując mnóstwo czasu. Dlatego wszystkie te sprawy rodziny chętnie zostawiają dziś profesjonalistom.

Fachowe doradztwo

To zupełnie zrozumiałe, że osoby, które nigdy wcześniej nie stanęły w obliczu śmierci kogoś bliskiego, nie wiedzą, jak zabrać się za przygotowania do uroczystości pogrzebowej. Dlatego coraz więcej klientów, zwłaszcza z młodszego pokolenia, oczekuje od zakładu pogrzebowego fachowego doradztwa.

Sprowadza się ono nie tylko do poinformowania o formalnościach związanych z organizacją pochówku, ale wiąże się także z pomocą w wyborze konkretnych usług pogrzebowych, kwiatów, dewocjonaliów czy wreszcie funeraliów. Pracownicy naszego zakładu pogrzebowego w Warszawie zawsze są również gotowi do doradzenia w sprawie np. wyboru charakteru uroczystości (wyznaniowa czy świecka) oraz rodzaju pogrzebu (tradycyjny czy kremacyjny).

Realizacja niestandardowych pomysłów

W firmie pogrzebowej Kalla regularnie spotykamy się z naprawdę oryginalnymi prośbami naszych klientów. Staramy się je spełniać, oczywiście zawsze pod warunkiem, że nie stoi to w sprzeczności z powagą uroczystości pożegnalnej oraz nie łamie obowiązujących w Polsce przepisów (dlatego np. nie jesteśmy w stanie spełnić popularnej prośby o przekazanie rodzinie odrobiny prochów zmarłego poddanego spopieleniu).

Jeśli natomiast nie chcą Państwo, aby pogrzeb miał wybitnie klasyczny charakter, chcą natomiast urozmaicić go o różnego rodzaju niestandardowe elementy (np. odtworzenie ulubionej piosenki zmarłej osoby czy pochowanie bliskiego w oryginalnej trumnie), to zawsze podejmiemy wysiłek, aby spełnić te oczekiwania. Największą swobodę w tym zakresie daje pogrzeb świecki, któremu przewodniczy Mistrz Ceremonii. Mamy duże doświadczenie w organizowaniu takich uroczystości w Warszawie i regionie.

Wsparcie na etapie załatwiania różnego rodzaju formalności

Jest rzeczą zupełnie naturalną, że osoby, które nigdy nie miały do czynienia z organizacją pogrzebu, nie wiedzą, jakich formalności muszą dopełnić, by móc zgodnie z prawem pochować kogoś bliskiego. W Internecie niestety nie brakuje sprzecznych, wprowadzających w błąd informacji. Dlatego w zakładzie pogrzebowym Kalla służymy Państwu pełnym wsparciem merytorycznym i nie tylko.

Pomagamy naszym klientom w załatwieniu różnego rodzaju formalności urzędowych i cmentarnych, mogąc również przejąć na siebie część związanych z tym obowiązków. Dodatkowo służymy pomocą w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który jest odczuwalnym wsparciem finansowym dla wielu naszych klientów.

Odpowiednia prezencja

Standardowym oczekiwaniem wyrażanym przez klientów jest to, aby pracownicy firmy pogrzebowej obsługujący uroczystość prezentowali się godnie i elegancko. Zdarza się, że klienci dopytują o to, w co będą ubrani pracownicy i zgłaszają tutaj różnego rodzaju życzenia (np. dotyczące nakrycia głowy). Podobnie jest w przypadku samochodu pogrzebowego (tzw. karawanu) – część klientów chce mieć możliwość wybrania konkretnego auta z floty firmy.

Jeśli mają Państwo podobne oczekiwania względem organizacji pochówku bliskiej osoby, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z firmą Kalla. Jesteśmy jednym z najdłużej działających domów pogrzebowych w Warszawie Wola oraz Warszawie Mokotów, cieszącym się dużym zaufaniem klientów i bardzo dobrymi opiniami.

Świadczymy profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie Mokotów, jak również w Warszawie Wola. Klientów spoza stolicy zapraszamy do skorzystania z oferty naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.