Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Specjalne życzenia: jakie może spełnić profesjonalny zakład pogrzebowy w Warszawie?

Wiele zakładów pogrzebowych w Warszawie ma bardzo długą tradycję, co oczywiście przekłada się na doświadczenie w branży funeralnej. Jednym z nich jest Kalla, renomowana firma pogrzebowa w Warszawie, która jest obecna na stołecznym rynku od 1990 roku. Tak długi staż powoduje, że widzieliśmy już praktycznie wszystko i spotykaliśmy się z najróżniejszymi, w tym naprawdę nietypowymi prośbami ze strony klientów.

Specjalne życzenia w stosunku do zakładu pogrzebowego nie są niczym niezwykłym i nie należy z nich rezygnować. Oczywiście pod warunkiem, że firma będzie w stanie je spełnić i nie są one niezgodne czy to z prawem, czy z przyjętymi konwenansami. Po praktyczne wskazówki zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Oprawa muzyczna

Jedną z najczęstszych specjalnych próśb klientów zakładów pogrzebowych jest zapewnienie nietypowej oprawy muzycznej. Nietypowej, czyli mocno odbiegającej od pogrzebowych standardów. Nie jest to ani muzyka kościelna, ani klasycznie żałobna. Żadnej trąbki, żadnych skrzypiec.

Często klienci dopytują o to, czy istnieje możliwość odtworzenia ulubionego utworu zmarłej osoby, który odprowadzi ją na miejsce spoczynku. Z reguły nie ma z tym żadnego problemu, zwłaszcza w przypadku organizacji pogrzebu świeckiego, humanistycznego.

Pewne komplikacje mogą natomiast wystąpić w przypadku pogrzebu w obrządku religijnym. W takiej sytuacji sugerujemy, aby kwestię odtworzenia utworu muzyki popularnej uzgodnić z księdzem, który będzie pełnić posługę w trakcie uroczystości pogrzebowej. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i potencjalnego konfliktu z duchownym.

Kwiaty

Częstą specjalną prośbą ze strony klientów jest zorganizowanie mniej oczywistych gatunków kwiatów. Może to być dość problematyczne, szczególnie w okresie zimowym, jednak jeśli klientom bardzo na tym zależy, to oczywiście staramy się wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.

Funeralia

Regularnie zdarza się, że klienci dopytują o możliwość zorganizowania przez nasz zakład pogrzebowy funeraliów na indywidualne zamówienie. W przypadku, gdy trumny lub urny dostępne w katalogu nie spełniają oczekiwań klientów, pojawia się potrzeba sprowadzenia produktu bezpośrednio od producenta, przygotowanego zgodnie z osobistymi preferencjami klientów.

Oczywiście trzeba się tutaj liczyć ze znacznie wyższym kosztem zakupu funeraliów, natomiast jeśli budżet nie stanowi problemu, wówczas jak najbardziej jesteśmy w stanie spełnić takie specjalne życzenia.

W tym miejscu warto wspomnieć o coraz częstszym życzeniu ze strony klientów, którzy dopytują o możliwość pochowania bliskiej osoby w ekologicznej trumnie lub umieszczenia prochów zmarłego w ekologicznej urnie. Powoli staje się to standardem i nie ma żadnego problemu z zorganizowaniem właśnie takich eko-funeraliów.

Usługi transportowe

Do kategorii specjalnych, ale jednocześnie niezbyt kłopotliwych życzeń klientów, można również zaliczyć prośbę o zapewnienie usługi transportowej dla gości. Jesteśmy w stanie zorganizować transport dla osób, które nie mogą dojechać na miejsce pogrzebu własnymi samochodami lub taksówkami, jak również przewieźć je w komfortowych warunkach do restauracji czy domu, w którym planowana jest konsolacja.

Pogrzeb tematyczny

To wyjątkowo interesujący trend. Pogrzeby tematyczne, organizowane w formie pogrzebów świeckich, to uroczystości, podczas których dominuje jakiś określony motyw. Może to być np. coś związanego z profesją czy życiową pasją zmarłej osoby, jak chociażby piłka nożna, sądownictwo, działalność artystyczna, charytatywna, społeczna etc. Kryterium pogrzebu tematycznego spełnia również uroczystość, której oprawa została zbudowana w oparciu o jeden dominujący kolor.

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy Kalla

Kalla to renomowany zakład pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, którego oferta obejmuje wszelkie typowe i niestandardowe usługi związane z organizacją pogrzebu. Jeśli mają Państwo specjalne życzenia dotyczące np. oprawy uroczystości pogrzebowej, chcą godnie przetransportować ciało zmarłej osoby z odległej miejscowości lub oczekują całościowej organizacji pogrzebu, wraz z pomocą w załatwieniu wszelkich spraw formalnych, to jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Kalla to dom pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, który jest doskonale oceniany przez klientów. Cieszymy się znakomitą renomą, co wynika z naszego zaangażowania, skrupulatności, empatycznego podejścia oraz najwyższego profesjonalizmu.

Do skorzystania z naszych usług pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów szczególnie gorąco zachęcamy osoby, którym zależy na kompleksowej organizacji pogrzebu. Jeśli nie chcą Państwo niczym się kłopotać, mieć możliwość skupienia się na przeżywaniu żałoby i jednocześnie zyskać pewność, że uroczystość przebiegnie w 100% zgodnie z ustaleniami, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami.

Z kolei klientów spoza Warszawy zachęcamy do kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.