Transport zmarłych – na czym polega ta usługa?

Profesjonalne firmy pogrzebowe w Warszawie czy w innych miastach w Polsce świadczą nie tylko usługi stricte związane z organizacją pochówków. Przykładem może być tutaj transport zmarłych. Wbrew pozorom jest to całkiem specjalistyczna usługa, do której świadczenia należy posiadać nie tylko odpowiednie samochody, ale też kwalifikacje.

Z usługi transportu zmarłych mogą skorzystać klienci Kallazakładu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. W tym artykule poradnikowym wyjaśniamy, na czym dokładnie polega ta usługa i kiedy należy ją zamówić.

Czym jest transport zmarłych?

Transport zmarłych to nic innego, jak usługa świadczona przez zakład pogrzebowy, która polega na przetransportowaniu ciała zmarłej osoby w ustalone z rodziną miejsce. Zapotrzebowanie na tę usługę z roku na rok jest coraz większe, co prawdopodobnie ma związek z rozwijającym się trendem migracji zarobkowej (wiele osób przeprowadza się w poszukiwaniu pracy do innego miasta, często setki kilometrów od domu).

Co jest potrzebne do świadczenia usługi transportowej?

Bardzo ważną informacją dla osób zainteresowanych zleceniem takiej usługi jest to, że nie każda firma pogrzebowa dysponuje odpowiednim zapleczem umożliwiającym przetransportowanie ciała z jednego miejsca do drugiego.

Chodzi tutaj przede wszystkim o samochód, który jest przystosowany do transportu zwłok (m.in. pod kątem zapewnienia optymalnej temperatury). Jest to szczególnie istotne w przypadku transportu krajowego, który w dodatku musi być realizowany z wykorzystaniem specjalnej trumny.

Transport ciała z miejsca śmierci do chłodni zakładu pogrzebowego

Tak, to również jest usługa transportowa, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. W momencie, gdy umiera bliska osoba, należy powiadomić wybrany wcześniej zakład pogrzebowy – nie ma tutaj znaczenia, czy śmierć nastąpiła w domu, w szpitalu czy może w domu opieki lub hospicjum.

Po przyjeździe na miejsce pracownicy zakładu pogrzebowego profesjonalnie zajmują się ciałem, umieszczają je w samochodzie, a następnie przewożą do zakładowej chłodni, w której ciało będzie oczekiwać na właściwe przygotowania do uroczystości pogrzebowej. Tak realizowany transport zmarłych jest standardową usługą, mieszczącą się w ramach kompleksowej usługi pogrzebowej.

Transport krajowy

Tutaj warto od razu zaznaczyć, że nie wszystkie firmy pogrzebowe świadczą usługę transportu krajowego ciał zmarłych osób. Chcąc zlecić taki przewóz należy się najpierw zorientować, które zakłady w okolicy mogą go zrealizować.

W firmie Kalla świadczymy transport krajowy zmarłych bez względu na odległość – również z jednego końca Polski na drugi, o czym więcej przeczytają Państwo w dalszej części artykułu.

Kto i kiedy korzysta z usługi transportu zmarłych?

Transport zmarłych to usługa skierowana przede wszystkim do osób, których bliski zmarł w jednym mieście, natomiast ma zostać pochowany w innym. Pokażmy to na konkretnym, hipotetycznym przykładzie.

Jan Kowalski zmarł w Warszawie. Jego rodzinne strony to jednak Katowice. Najbliżsi zdecydowali, że Jan zostanie pochowany w stolicy Górnego Śląska, dlatego zlecili usługę transportu ciała na miejsce spoczynku. Może ją zrealizować profesjonalna firma pogrzebowa, która dysponuje odpowiednim samochodem.

Ciało zostanie przetransportowane albo do chłodni lokalnego zakładu pogrzebowego odpowiedzialnego za organizację, pochówku, albo prosto na miejsce spoczynku lub do krematorium, w przypadku gdy rodzina zdecydowała się na spopielenie zwłok.

Innym przykładem może być sytuacja, w której osoba umarła w innym regionie kraju (np. podczas podróży służbowej czy wakacji), natomiast ma spocząć w rodzinnym mieście. Wówczas także należy skorzystać z usługi transportu ciała.

Zapraszamy do skorzystania z usługi świadczonej przez firmę Kalla

Kalla to jeden z najlepiej ocenianych domów pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Klienci cenią nas za profesjonalizm, korzystną ofertę, ale przede wszystkim za zaangażowanie oraz empatyczne podejście.

Jedną z usług świadczonych przez nasz zakład pogrzebowy w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola jest transport zmarłych. Realizujemy go na terenie całego kraju, przyjmując zgłoszenia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy skorzystać z jednego z naszych numerów alarmowych:

  1.  +48 22 841 03 86.
  2. +48 501 077 077.

Pod tymi numerami stale dyżurują pracownicy firmy Kalla, którzy udzielą Państwu niezbędnego wsparcia psychicznego oraz skierują na miejsce zespół, który profesjonalnie zajmie się ciałem, a następnie przetransportuje je do naszej chłodni (lub w inne wskazane miejsce).

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą usług pogrzebowych świadczonych przez firmę Kalla. Działamy na warszawskim rynku od 1990 roku, będąc jednym z najbardziej renomowanych i zaufanych zakładów w stolicy.

Klientów spoza Warszawy zachęcamy natomiast do skorzystania z usług naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie, który także gwarantuje Państwu najwyższą jakość organizacji uroczystości pogrzebowej.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner