Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Usługi pogrzebowe ograniczone do minimum, czyli z jakich usług realizowanych przez zakład pogrzebowy mogą Państwo zrezygnować?

Zlecenie organizacji pogrzebu profesjonalnej firmie pogrzebowej w Warszawie to bezsprzecznie najwygodniejsze rozwiązanie. Wiele osób sądzi, że konieczne jest całkowite zdanie się na firmę i powierzenie jej wszystkich czynności mających związek z przygotowaniem uroczystości pożegnalnej. Na pewno jest to komfortowe, natomiast również wiąże się ze sporymi kosztami. Jeśli dysponują Państwo skromnym budżetem i nie mogą sobie pozwolić na kompleksową obsługę ze strony zakładu pogrzebowego, to mogą Państwo ograniczyć jego udział do niezbędnego minimum. W naszym poradniku wymieniamy te usługi, z których mogą Państwo bez problemu zrezygnować.

Przechowanie ciała

Nie wszyscy wiedzą, że polskie prawo dopuszcza możliwość przechowania ciała zmarłej osoby w domu do 72 godzin od momentu stwierdzenia zgonu. Jeśli bliski zmarł we własnym domu, to wcale nie muszą Państwo od razu dzwonić do zakładu pogrzebowego i zlecać transportu zwłok do zakładowej chłodni. Mają Państwo na to wspomniane 72 godziny.

Wyjątek stanowi sytuacja, w której śmierć nastąpiła wskutek choroby zakaźnej. W tym przypadku czas na dostarczenie ciała do kostnicy zostaje skrócony do 24 godzin.

Przygotowanie ciała do pogrzebu

W czasie, gdy ciało znajduje się w domu, mogą Państwo we własnym zakresie zadbać o jego przygotowanie do uroczystości pogrzebowej. W grę wchodzi tutaj oczywiście umycie zwłok, wysuszenie, ubranie ciała oraz wykonanie podstawowej kosmetyki (np. nałożenie makijażu, ogolenie twarzy, uczesanie etc.).

Zamówienie kwiatów

Nie potrzebują Państwo pośrednictwa zakładu pogrzebowego, aby zamówić kwiaty na pogrzeb. W Państwa okolicy z pewnością działają kwiaciarnie mające duże doświadczenie w przygotowywaniu pięknych wieńców i wiązanek, jak również oferujące szeroki wybór różnych gatunków kwiatów. Wystarczy je odwiedzić i dokonać wyboru z pomocą specjalisty.

Wykonanie wieńców i wiązanek

Chcąc maksymalnie obniżyć koszty organizacji pogrzebu mogą Państwo poprzestać na zamówieniu samych kwiatów, z których następnie samodzielnie przygotują Państwo wieńce i wiązanki. Jest to czasochłonne, wymaga wprawy, natomiast w Internecie znajdą Państwo wiele wartościowych poradników wideo, co bardzo ułatwi zrealizowanie tego zadania.

Przygotowanie i rozwieszenie klepsydr

Klepsydry, czyli ogłoszenia o śmierci i dacie oraz miejscu pogrzebu, to wciąż praktykowane rozwiązanie, przede wszystkim na terenach wiejskich. Jeśli chcą Państwo rozwiesić klepsydry na bramie cmentarza, drzwiach kościoła czy w innych przeznaczonych do tego miejscach, to oczywiście mogą Państwo zrobić to samodzielnie.

Zamieszczenie nekrologu

Obecnie zamieszczenie nekrologu jest coraz częściej cedowane na firmę pogrzebową, która odpowiada za kompleksową organizację uroczystości. Nie ma natomiast problemu z tym, aby zrobić to samodzielnie – wystarczy przygotować krótką treść nekrologu, a następnie skontaktować się z lokalną gazetą czy portalem internetowym (dostępne są gotowe szablony nekrologów, można je łatwo znaleźć w Internecie).

Przygotowanie oprawy muzycznej pogrzebu

Oprawa muzyczna realizowana przez profesjonalną firmę jest dość kosztowna, dlatego wiele osób woli zadbać o nią we własnym zakresie. Mogą Państwo np. dostarczyć podstawowe nagłośnienie i sprzęt do odtworzenia ulubionej piosenki zmarłej osoby, pieśni żałobnej czy nawet melodii wygrywanej przez trąbkę, skrzypce etc.

Czy rzeczywiście warto rezygnować z wymienionych usług pogrzebowych?

To oczywiście zależy od tego, czego Państwo oczekują. Jeśli priorytetem jest maksymalne obniżenie kosztów organizacji pogrzebu, to zrezygnowanie z przedstawionych usług jak najbardziej ma sens. Prosimy natomiast pamiętać, że będzie się to wiązać z koniecznością wniesienia pracy własnej, poświęcenia na to dużej ilości czasu, co oznacza brak przestrzeni na przeżywanie żałoby i godzenie się ze stratą.

Jeśli pieniądze nie są problemem, wówczas mimo wszystko sugerujemy w pełni zdać się na profesjonalizm wynajętej firmy pogrzebowej, która odciąży Państwa w męczących obowiązkach, zajmie się praktycznie wszystkim i zadba o najdrobniejsze szczegóły związane z organizacją uroczystości pożegnalnej.

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy Kalla

Kalla to jeden z najbardziej renomowanych zakładów pogrzebowych w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola. Od ponad 30 lat gwarantujemy naszym klientom najwyższą jakość obsługi, dbając o organizację uroczystości zgodnie z oczekiwaniami rodziny. Wybierając naszą ofertę zyskują Państwo pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z całym zakresem świadczonych przez nas usług pogrzebowych w Warszawie Mokotów i Warszawie wola oraz do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami. Pracownicy domu pogrzebowego Kalla z Warszawy odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania i udzielą Państwu niezbędnych, rzeczowych wskazówek.

Klientów spoza Warszawy zachęcamy natomiast do zapoznania się z ofertą naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.