Usługi pogrzebowe w Warszawie. Odpowiadamy na częste pytania klientów

Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi pogrzebowe systematycznie rośnie. To nie tylko efekt demografii (w Polsce cały czas mamy ujemny przyrost naturalny), ale także tego, że coraz więcej osób oczekuje od zakładów pogrzebowych kompleksowej obsługi na bardzo wysokim poziomie. W naszej firmie pogrzebowej w Warszawie staramy się sprostać takim wymaganiom, dlatego stale poszerzamy ofertę usług pogrzebowych.

Jednocześnie wiemy, że mnóstwo osób zlecających organizację pogrzebu robi to po raz pierwszy i nie ma w tym żadnego doświadczenia, nie wiedząc, czego się spodziewać, o co zapytać przed podpisaniem umowy, na co się przygotować itd. Dlatego w kolejnym poradniku zakładu pogrzebowego Kalla odpowiadamy na te najczęściej pojawiające się pytania o usługi pogrzebowe w Warszawie.

Komu można zlecić organizację pogrzebu?

Organizacją uroczystości pogrzebowych oraz samego pochówku zajmują się profesjonalne zakłady. Wybór firm pogrzebowych w Warszawie jest bardzo duży, dlatego nie warto zawierać umowy z pierwszą-lepszą. Radzimy dokładnie przeanalizować oferty oraz przede wszystkim zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych domów pogrzebowych.

Jednym z najlepiej ocenianych zakładów pogrzebowych w Warszawie jest Kalla – firma działająca na warszawskim rynku od 1990 roku. Cieszymy się dużym zaufaniem klientów, co jest efektem naszego maksymalnego zaangażowania, empatycznego podejścia, korzystnych cen oraz wysokiej kultury osobistej pracowników.

Czy zakład pogrzebowy może zająć się wszystkimi obowiązkami związanymi z organizacją pogrzebu?

Jak najbardziej, jest to wręcz wskazane – przede wszystkim z punktu widzenia Państwa komfortu. W chwili śmierci bliskiej osoby dobrze jest móc liczyć na pełne wsparcie profesjonalistów, którzy zajmą się organizacją uroczystości pogrzebowej i pochówku od A do Z, włącznie z załatwieniem większości spraw formalnych.  

Jakie obowiązki pogrzebowego zostają po stronie rodziny?

To już zależy od tego, na jaki rodzaj pogrzebu się Państwo zdecydują. W przypadku pogrzebu świeckiego wystarczające będzie dostarczenie do zakładu pogrzebowego odpisu skróconego aktu zgonu, uzyskanego w miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego.

Nieco więcej formalności wiąże się z organizacją pogrzebu wyznaniowego, gdzie niezbędna jest wizyta u osoby duchownej i uzgodnienie z nią miejsca, daty oraz formuły uroczystości. 

Czy firmy pogrzebowe realizują niestandardowe usługi?

Współcześnie organizowane pogrzeby momentami dość znacząco różnią się od tych, jakie miały miejsce 20-30 i więcej lat temu. Oczywiście nadal obowiązuje zasada oddzielania sacrum od profanum, natomiast z naszego doświadczenia wynika, że coraz więcej pogrzebów ma mniej restrykcyjny przebieg – pojawiają się elementy charakterystyczne dla kultury anglosaskiej, rośnie zainteresowanie pogrzebami świeckimi etc.

Co do niestandardowych usług pogrzebowych, to zawsze należy uzgodnić swoje oczekiwania z pracownikiem zakładu pogrzebowego. Żadna profesjonalna firma nie spełni życzenia klienta, które mogłoby stać w sprzeczności z obowiązującym prawem czy np. urazić czyjeś uczucia, w tym religijne.

Czy w Warszawie można zorganizować pogrzeb świecki?

Tak, jak już wspomnieliśmy z roku na rok organizujemy coraz więcej pogrzebów świeckich, nazywanych również humanistycznymi. Takiemu pogrzebowi przewodniczy Mistrz Ceremonii. Uroczystość ma jak najbardziej godny przebieg, natomiast główna różnica w porównaniu z pogrzebem chrześcijańskim sprowadza się do braku symboliki religijnej.

Jeśli rozważają Państwo zorganizowanie pogrzebu świeckiego w Warszawie, to zapraszamy do kontaktu z firmą Kalla – mamy duże doświadczenie w przygotowaniu takich uroczystości.

Czy organizacja pogrzebu jest droga?

Trudno jest konkretnie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy tutaj od wielu zmiennych, a więc m.in.:

Możemy natomiast zapewnić, że w firmie Kalla zawsze dopasowujemy zakres świadczonych usług pogrzebowych do możliwości finansowych klientów. Dzięki temu na powierzenie nam organizacji pogrzebu mogą sobie pozwolić nawet osoby dysponujące mocno ograniczonym budżetem.

Jeśli nie znaleźli Państwo odpowiedzi na swoje pytania w tym poradniku, to już teraz zachęcamy do przeczytania innych artykułów przygotowanych przez ekspertów Kalla – jednego z najbardziej doświadczonych i najlepiej ocenianych domów pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów.

Zachęcamy również do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu. Jeśli chcą Państwo skorzystać z profesjonalnych usług pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, to jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Przypominamy również, że nasza firma świadczy usługi pogrzebowe także poza stolicą. W takim przypadku zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zakładem pogrzebowym w Piasecznie.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner