Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Usługi pogrzebowe Warszawa: co zrobić, gdy nie możemy osobiście zaangażować się w przygotowania?

Wiadomość o śmierci kogoś bliskiego może nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Często doświadczają tego osoby np. mieszkające za granicą, które do ojczyzny wracają tylko na kilka tygodni w ciągu roku. Mają swoje obowiązki zawodowe, ułożyły sobie życie za granicą i nie zawsze mają możliwość, aby rzucić to wszystko i przylecieć do kraju w celu zajęcia się przygotowaniami do pochówku. W takiej sytuacji ratunkiem okazują się być usługi pogrzebowe świadczone w Warszawie i wielu innych polskich miastach przez profesjonalne firmy. Zakład Pogrzebowy Kalla wielokrotnie organizował pochówki w imieniu klientów, którzy z jakiegoś powodu nie mogli zaangażować się w to osobiście. Jak wygląda taka współpraca? Na co można liczyć ze strony firmy pogrzebowej? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.  

Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego zakładu pogrzebowego

W Warszawie, podobnie jak w innych dużych polskich miastach, nie brakuje godnych polecenia zakładów pogrzebowych. Wybór konkretnej firmy na pewno jednak nie powinien być dziełem przypadku. Należy się tutaj kierować przede wszystkim doświadczeniem danego zakładu pogrzebowego – im dłuższa tradycja, tym większe prawdopodobieństwo, że firma zapewni wysoki poziom obsługi oraz sprawnie przeprowadzi wszystkie etapy organizacji pochówku.

Na pewno dobrym pomysłem będzie sprawdzenie opinii na temat zakładu pogrzebowego, co w dobie Internetu nie stanowi już żadnego problemu. Radzimy także zapoznać się ze stroną internetową firmy, na której powinny znaleźć się szczegółowe informacje na temat zakresu świadczonych usług.

Zawsze korzystnie jest też wybrać lokalny zakład pogrzebowy, który utrzymuje dobre relacje czy to z proboszczami poszczególnych parafii, czy zarządcami cmentarzy. Kalla świadczy usługi pogrzebowe w Warszawie na terenie dzielnicy Mokotów – zapraszamy do naszych biur przy ulicy Puławskiej 115 lok. 53 oraz Gagarina 23. Z naszych usług pogrzebowych mogą Państwo skorzystać także na terenie warszawskiej dzielnicy Wola – biuro działa przy ulicy Zegadłowicza 1. Zakład Pogrzebowy Kalla swoje usługi świadczy również w podwarszawskim Piasecznie – zapraszamy do biura przy ulicy Powstańców Warszawy 25.

Sprawdzamy ofertę usług pogrzebowych świadczonych w Warszawie

Aby mieć pewność, że dany zakład pogrzebowy rzeczywiście zajmie się organizacją pochówku w sposób kompleksowy, należy ustalić, czy realizuje on wszystkie usługi pogrzebowe w Warszawie, jakich oczekuje rodzina zmarłego. Pamiętajmy, że sam akt pochówku jest tylko jednym z elementów uroczystości. Warto zatem upewnić się, czy firma pogrzebowa:

  • zajmuje się organizacją wszystkich rodzajów pogrzebów, w tym kremacyjnego, świeckiego i wyznaniowego,
  • przejmuje na siebie wszystkie formalności związane z organizacją pochówku, także w urzędach, parafii zmarłego, na cmentarzu,
  • zapewnia szeroki wybór funeraliów, trumien, urn, wieńców i wiązanek kwiatowych,
  • może zorganizować transport gości na cmentarz i z cmentarza do np. restauracji, w której odbędzie się konsolacja,
  • profesjonalnie przygotowuje ciało zmarłego do pochówku, włącznie z zapewnieniem ubrań pogrzebowych,
  • może wykupić nekrologii i przygotować klepsydry informujące o śmierci bliskiego,
  • zadba o oprawę muzyczną pogrzebu,
  • zapewni obsługę fotograficzną i filmową (na życzenie rodziny).

Przekazujemy pełnomocnictwa

Aby móc przenieść na firmę pogrzebową wszystkie obowiązki związane z organizacją pochówku, konieczne może być przekazanie odpowiednich pełnomocnictw. Dobrym przykładem będzie tutaj ubieganie się o zasiłek pogrzebowy z ZUS.

Każdy profesjonalny zakład zaoferuje swoim klientom częściowe rozliczenie bezgotówkowe – wówczas całość zasiłku trafi bezpośrednio do firmy, która zajmie się wszystkimi związanymi z tym formalnościami. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób przebywających za granicą czy mieszkających w innym mieście. 

Ustalamy wszystkie szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowej

Chcąc mieć pewność, że uroczystość pogrzebowa zostanie zorganizowana w 100% zgodnie z oczekiwaniami rodziny, należy szczegółowo ustalić plan pochówku oraz doprecyzować wszystkie kwestie związane z pogrzebem – od wyboru konkretnego modelu trumny/urny, przez określenie swoich oczekiwań względem kwiatów, oprawy muzycznej i wystroju kościoła/domu pogrzebowego, aż po termin uroczystości.

Dzięki wsparciu profesjonalnego zakładu pogrzebowego można praktycznie w ogóle nie angażować się w proces przygotowań do uroczystości, tylko zjawić się na niej w wyznaczonym terminie i skupić na przeżywaniu żałoby, rozmowach z rodziną, wspominaniu zmarłego. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, z którego korzystają nie tylko osoby żyjące na emigracji, ale też np. mieszkające w innym mieście czy po prostu niemające siły lub czasu, aby osobiście zająć się wszystkimi kwestiami związanymi z pochówkiem.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami. Pracownicy Zakładu Pogrzebowego Kalla udzielą Państwu niezbędnych wskazówek na temat organizacji pochówku. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.