Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Usługi pogrzebowe związane z oprawą uroczystości pożegnalnej

Pogrzeb to nie tylko bardzo ważna uroczystość rodzinna, ale także wielkie wydarzenie, które często gromadzi dziesiątki czy nawet setki osób. Planując pochówek kogoś bliskiego warto zadbać o odpowiednią oprawę uroczystości. Tutaj w grę wchodzi wiele różnego rodzaju rozwiązań, które zawsze należy dopasować do charakteru pogrzebu – czy to skromnego, kameralnego, czy wystawnego. We wszystkim pomogą oczywiście pracownicy wynajętego zakładu pogrzebowego, którzy mogą zadbać o każdy detal uroczystości, w tym o elementy bezpośrednio związane z jej oprawą.

Takiego wsparcia swoim klientom udziela również Kalla, renomowana firma pogrzebowa w Warszawie. Zapraszamy na krótki przegląd usług pogrzebowych związanych z oprawą uroczystości pożegnalnej.

Zamówienie i dowóz kwiatów

To właśnie kwiaty mają bardzo duży wpływ na oprawę pogrzebu, stanowiąc jej kluczowe elementy. Na uroczystość pogrzebową zwykło się przynosić wieńce (najbliższa rodzina) lub wiązanki, ewentualnie mniejsze bukiety.

Faktem jest, że szczególnie najbliżsi zmarłej osoby często nie mają ani głowy, ani czasu, ani ochoty, by wybrać się do kwiaciarni i zamówić wieńce oraz wiązanki. Można to powierzyć zakładowi pogrzebowemu, co bez wątpienia jest bardzo wygodne, a może też być opłacalne.

Zakłady pogrzebowe albo dysponują własnymi pracowniami florystycznymi, albo współpracują ze sprawdzonymi kwiaciarniami, dzięki czemu mogą zaproponować atrakcyjne ceny, terminową realizację zgodnie z wytycznymi klientów, a przy tym transport wieńców i wiązanek na miejsce uroczystości pogrzebowej.

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna to dziś nieodłączny element pogrzebu, czy to wyznaniowego, czy świeckiego. O ile w przypadku uroczystości katolickiej za oprawę muzyczną zwykle odpowiada proboszcz parafii (zlecający to kościelnemu organiście), o tyle osoby decydujące się na pogrzeb humanistyczny bardzo często korzystają z usług świadczonych przez zakład pogrzebowy.

Do rzadkości nie należą sytuacje, gdy kondukt żałobny jest odprowadzany na miejsce spoczynku przy dźwiękach ulubionej piosenki zmarłej osoby. Wciąż też standardem jest akompaniament trąbki czy skrzypiec.

Fotograf i operator kamery

Do oprawy pogrzebu możemy również zaliczyć obsługę fotograficzną i filmową. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tych usług, aby zyska dzięki temu  profesjonalną, piękną pamiątkę po tym ważnym dniu czy też móc pokazać film z pogrzebu seniorowi, który z uwagi na zły stan zdrowia nie mógł wziąć udziału w uroczystości pożegnalnej.

Karawan

Karawan, czyli samochód firmy pogrzebowej, również ma duży wpływ na ogólny odbiór uroczystości i stanowi element jej oprawy. Na rynku są firmy, które bardzo oszczędzają na samochodach, eksploatując kilkunastoletnie auta prezentujące się już mało efektownie i po prostu nielicujące z rangą wydarzenia, jakim jest pogrzeb.

Warto zwrócić na to uwagę i już na etapie omawiania szczegółów organizacji pogrzebu zapytać doradcę firmy pogrzebowej, czy dysponuje ona nowoczesną flotą pojazdów i czy możliwe jest zażyczenie sobie konkretnego karawanu (np. wysokiej klasy).

Jeśli dodatkowo firma pogrzebowa ma zapewnić transport gości na miejsce pochówku oraz konsolacji, to należy upewnić się, że usługa będzie realizowana komfortowymi, bezpiecznymi samochodami, które wizerunkowo pasują do charakteru uroczystości pogrzebowej.

Zapraszamy do skorzystania z usług zakładu pogrzebowego Kalla

Kalla to renomowana firma oferująca usługi pogrzebowe w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Jesteśmy obecni na stołecznym rynku od 1990 roku, będąc jednym z najbardziej doświadczonych i najlepiej ocenianych zakładów w Warszawie.

Wybierając naszą ofertę gwarantują sobie Państwo bezcenny spokój, pewność, że uroczystość pogrzebowa zostanie zorganizowana w sposób perfekcyjny, bez konieczności Państwa osobistego zaangażowania w przygotowania.

Specjalizujemy się w organizacji zarówno pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich, tradycyjnych ze złożeniem ciała w trumnie oraz kremacyjnych. Mogą Państwo liczyć na nasze pełne wsparcie na każdym etapie przygotowań do uroczystości: od momentu odebrania ciała z domu/szpitala/domu opieki, aż po akt pochówku.

Doradcy Kalla są do Państwa dyspozycji w każdej sprawie związanej z organizacją uroczystości pogrzebowej. Pomagamy w załatwieniu formalności cmentarnych, urzędowych, a nawet parafialnych. Służymy aktualnymi informacjami, podpowiadamy wybór najlepszych rozwiązań w dostępnym budżecie, możemy również zaproponować wypłatę zasiłku pogrzebowego do ręki (wówczas to my przejmujemy na siebie żmudne formalności w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego).

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, których pracownicy udzielą Państwu szczegółowych informacji na temat oferty oraz obowiązujących procedur pogrzebowych.

Klientów spoza Warszawy zachęcamy do kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.