Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Wizyta w zakładzie pogrzebowym w Warszawie po śmierci bliskiej osoby. Jak przebiega?

Otrzymanie tragicznej informacji o śmierci kogoś bliskiego wywołuje szok, z którego trzeba się jednak dość szybko otrząsnąć. Konieczne jest w końcu zorganizowanie uroczystości pogrzebowej, co w dzisiejszych czasach praktycznie zawsze powierza się profesjonalnej firmie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziny, które jednocześnie gwarantuje, że pogrzeb będzie mieć godny przebieg oraz zostanie zorganizowany zgodnie z życzeniem bliskich. Wizyta w zakładzie pogrzebowym w Warszawie Wola czy w innej dzielnicy nie jest oczywiście niczym przyjemnym, natomiast nie da się tego etapu pominąć. Jak przebiega taka wizyta? Co się podczas niej załatwia? Wszystko wyjaśniamy w poradniku firmy pogrzebowej Kalla z Warszawy.

Zaczynamy od wybrania odpowiedniej firmy pogrzebowej

Dobrze jest zacząć się rozglądać za firmą pogrzebową jeszcze przed spodziewaną śmiercią bliskiej osoby. Pozwoli to Państwu szczegółowo zapoznać się z ofertami poszczególnych zakładów, poczytać opinie na ich temat i na tej podstawie dokonać dobrego wyboru. Podejmowanie tej decyzji pod wpływem silnych emocji spowodowanych utratą ukochanej osoby zawsze rodzi ryzyko, że postawią Państwo na zakład, który nie spełni pokładanych w nim nadziei.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Kalla – jednego z najdłużej działających domów pogrzebowych w Warszawie Wola i Mokotów. Świadczymy profesjonalne usługi pogrzebowe od 1990 roku. Klientów spoza Warszawy zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Kalla to przede wszystkim:

 • pełen profesjonalizm,
 • maksymalne zaangażowanie w proces organizacji pogrzebu,
 • gwarancja spełnienia nawet wygórowanych oczekiwań klientów,
 • empatyczne podejście pracowników,
 • korzystne ceny,
 • pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z organizacją pochówku,
 • kompleksowe usługi pogrzebowe w Warszawie Wola i Mokotów.

Jeśli więc cenią sobie Państwo profesjonalne, rzeczowe podejście i chcą, aby pogrzeb bliskiej osoby został zorganizowany w sposób perfekcyjny, to już teraz zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy pogrzebowej Kalla i do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami. Mogą Państwo również skorzystać z naszych całodobowych numerów alarmowych:

 • +48 22 841 03 86
 • +48 501 077 077

Pierwsza wizyta w zakładzie pogrzebowym: co ze sobą zabrać?

Wybierając się do zakładu pogrzebowego w celu omówienia szczegółów uroczystości należy pamiętać o zabraniu ze sobą podstawowych dokumentów, bez których przedstawienia firma nie będzie mogła podjąć żadnych działań. Te dokumenty to:

 • Odpis skrócony aktu zgonu, który otrzymają Państwo w Urzędzie Stanu Cywilnego po przedstawieniu karty zgonu wystawionej przez lekarza. Na uzyskanie odpisu skróconego aktu zgonu mają Państwo 3 dni od chwili śmierci.
 • Dowód osobisty zmarłej osoby.
 • Dowód osobisty osoby, która zleca organizację pogrzebu i jednocześnie pokrywa koszty uroczystości.
 • W przypadku chęci kredytowania pogrzebu należy przedstawić legitymację emeryta lub rencisty, ewentualnie ostatni odcinek renty lub emerytury.
 • Odpis aktu urodzenia lub małżeństwa osoby zlecającej organizację pogrzebu – ma to na celu ustalenie stopnia pokrewieństwa.

Rozmowa z pracownikiem zakładu pogrzebowego

Zadaniem pracownika firmy pogrzebowej jest przede wszystkim słuchanie. Musi on poznać oczekiwania klientów, a jeśli ci nie potrafią ich wyartykułować (co nie dziwi w tak trudnej dla nich chwili), to powinien ich odpowiednio nakierować. Pracownik przedstawi Państwu różne propozycje usług pogrzebowych, z akcentem na te, które są dostępne w Państwa budżecie.

Na tym etapie mogą Państwo przedstawić pracownikowi wszelkie swoje życzenia. Doświadczony specjalista na pewno podpowie, które z tych pomysłów mają szansę realizacji i są sensowne, a z których lepiej zrezygnować, aby np. nie nadwyrężyć niepotrzebnie i tak już ograniczonego budżetu.

Dodatkowo przychodząc do zakładu pogrzebowego powinni już Państwo wiedzieć, czy chcą zlecić przygotowania do pogrzebu świeckiego czy jednak wyznaniowego. W firmie pogrzebowej Kalla oferujemy kompleksową organizację obu rodzajów pochówków.

Wybranie funeraliów

Podczas wizyty w zakładzie pogrzebowym będą mieć Państwo możliwość wybrania odpowiednich funeraliów, czyli wszystkich akcesoriów składających się na otoczkę pogrzebu. Do najważniejszych z nich zaliczamy oczywiście trumnę oraz urnę, w zależności od tego, czy zdecydują się Państwo na pogrzeb tradycyjny, czy może jednak na kremacyjny.

Pracownik firmy pogrzebowej przedstawi Państwu dostępne funeralia i pomoże w ich wybraniu, podpowiadając również najlepsze rozwiązania techniczne oraz estetyczne, cały czas mając na uwadze dostępny budżet.

Ustalenie kwestii finansowych

Na zakończenie wizyty w zakładzie pogrzebowym otrzymają Państwo dokładną wycenę usługi realizowanej przez firmę. Mogą Państwo również zdecydować się na udzielenie zakładowi pełnomocnictwa do pobrania zasiłku pogrzebowego z ZUS, co pozwoli z miejsca obniżyć koszt organizacji pogrzebu.