Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Wybieramy zakład pogrzebowy w Warszawie: dlaczego nie należy się kierować wyłącznie ceną?

Gdy umiera bliska osoba, jej rodzina praktycznie od razu kontaktuje się z zaprzyjaźnionym czy polecanym przez znajomych zakładem pogrzebowym. Nie zawsze jednak można skorzystać z takiej rekomendacji. Osoby, które po raz pierwszy w życiu muszą nawiązać współpracę z firmą pogrzebową, z reguły nie wiedzą, czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego zakładu. Te najważniejsze kryteria opisaliśmy już w osobnym poradniku na naszej stronie internetowej. Tym razem chcemy się jednak skupić na często popełnianym błędzie, jakim jest wybieranie zakładu pogrzebowego w Warszawie czy dowolnym innym mieście pod kątem wyłącznie cennika świadczonych usług. Choć niska cena może być kusząca, to jednak doświadczenie pokazuje, że nie powinna ona decydować o podpisaniu umowy z konkretnym zakładem pogrzebowym. Dlaczego? Wyjaśniamy to w naszym poradniku.  

Nikt nie chce mieć problemów z przygotowaniami do pogrzebu

Śmierć kogoś bliskiego jest ogromnym obciążeniem psychicznym. Zakłady pogrzebowe są natomiast od tego, aby ich klienci mogli w spokoju przeżywać żałobę i szykować się do ostatniego pożegnania. Dlatego od firmy pogrzebowej – nie tylko z Warszawy – należy oczekiwać 100-procentowego profesjonalizmu.

Czasami wystarczy drobne nieporozumienie, zlekceważenie jakiegokolwiek obowiązku czy życzenia klienta, aby uroczystość pogrzebowa nie spełniła oczekiwań rodziny zmarłego. Takie sytuacje niestety są na porządku dziennym i najczęściej są udziałem niedoświadczonych, ale za to bardzo tanich zakładów pogrzebowych. Niska cena po prostu musi z czegoś wynikać. Zwykle jest efektem oszczędzania na jakości, szkoleniach, własnej infrastrukturze czy samochodach pogrzebowych.

Przygotowania do pochówku nie mogą być zmącone koniecznością pilnowania zakładu pogrzebowego na każdym kroku. Rodzina musi mieć do niego pełne zaufanie, a o takie trudno, gdy co chwilę pojawiają się jakieś problemy.

Pogrzeb musi być godny

A to zagwarantuje wyłącznie profesjonalna, obecna na rynku od lat i mająca bardzo dobre opinie firma pogrzebowa. Naprawdę nie ma sensu szukać przesadnych oszczędności na usługach zakładu pogrzebowego – zwłaszcza, że różnice cenowe są raczej symboliczne.

Każdej rodzinie żegnającej zmarłą osobę powinno zależeć na tym, aby ta przysłowiowa ostatnia droga miała uroczysty, piękny charakter, była zgodna z życzeniami zmarłego, pozwoliła wszystkim żałobnikom przeżyć akt pogrzebowy w pełnym skupieniu. To są priorytety, których nie może przysłaniać chęć zaoszczędzenia np. kilkuset złotych.

Wsparcie na każdym etapie przygotowań

Jest coś, co łączy najtańsze zakłady pogrzebowe (oczywiście poza niskimi cenami). Chodzi o dyskusyjne zaangażowanie w udzielenie wsparcia – w tym emocjonalnego – swoim klientom. Niski koszt trzeba sobie jakość powetować. Takie firmy są zmuszone organizować bardzo dużą liczbę pogrzebów, choć wcale nie są do tego przygotowane od strony logistycznej. W efekcie może się pojawić chaos, wstydliwe pomyłki, nie wspominając już o godnym potępienia poganianiu klientów w podejmowaniu decyzji – na przykład dotyczącej wyboru trumny czy urny.

Często jest wręcz tak, że nierzetelne zakłady pogrzebowe otwarcie narzucają swoim klientom różne rozwiązania, które są wygodne i łatwo dostępne dla firmy, a tym samym nie skomplikują organizacji pochówku. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście na takiej współpracy nam zależy?

Dobry zakład pogrzebowy w Warszawie nie musi być drogi

Jakość kosztuje, natomiast renomowane zakłady pogrzebowe w Warszawie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich klienci nie zawsze mogą sobie pozwolić na duże wydatki. Dlatego profesjonaliści standardowo oferują klientom różne warianty cenowe.

Czasami wystarczy zrezygnować z jakiegoś elementu, wybrać nieco tańszą trumnę czy urnę, ograniczyć liczbę wieńców czy zdecydować się na mniej kosztowne ubrania pogrzebowe, aby istotnie obniżyć koszt pogrzebu, zachowując przy tym godną oprawę oraz nie ryzykując, że cokolwiek pójdzie nie tak.

Zasiłek pogrzebowy istotnie obniża koszty organizacji pochówku

Na koniec przypominamy jeszcze, że w Polsce obowiązuje zasiłek pogrzebowy wypłacany przez ZUS. Kwota 4000 złotych nie jest może oszałamiająca, natomiast daje pewne zabezpieczenie i pozwala uniknąć konieczności wybrania podejrzanie taniego zakładu pogrzebowego. Większość rodzin decyduje się tutaj na komfortowe rozwiązanie, kiedy to zasiłek jest przelewany bezpośrednio na konto firmy pogrzebowej, a resztę pieniędzy klienci dopłacają we własnym zakresie – dzięki temu koszty nie są aż tak bardzo odczuwalne.

Podsumowując: cennik zakładu pogrzebowego w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu czy dowolnym innym mieście nie powinien być jedynym argumentem przemawiającym za wybraniem konkretnej firmy. Znacznie ważniejsze jest doświadczenie, renoma, kompleksowość oferty oraz podejście do klienta. Jeśli cenią sobie Państwo profesjonalizm i chcą mieć pewność, że uroczystość zostanie zorganizowana perfekcyjnie, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z biurami Zakładu Pogrzebowego Kalla z Warszawy.