Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Zakład pogrzebowy w Warszawie radzi: jak przeżyć żałobę po stracie bliskiej osoby?

To truizm, że utrata bliskiej osoby jest bardzo bolesna. Wiele osób nie jest jednak na to przygotowanych, ponieważ nie da się w 100% oswoić z myślą, że pewnego dnia zabraknie obok nas kogoś, kogo szczerze kochamy i bez kogo nie wyobrażamy sobie życia. Szczególnie dramatyczne są sytuacje, w których śmierć przychodzi nagle, bez zapowiedzi, w najmniej oczekiwanym momencie. To rodzi prawdziwe tragedie i często powoduje pogrążenie się w depresji.

Stąd ważne jest, aby mieć możliwość skorzystania z czyjegoś doświadczenia i posiłkowania się sprawdzonymi sposobami na z jednej strony stopniowe pogodzenie się ze stratą, a z drugiej na przeżycie szalenie trudnego czasu żałoby. Kilka wskazówek znajdą Państwo w poradniku opracowanym przez ekspertów Kalla, renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie.

Danie upustu emocjom

Okazywanie emocji w tak trudnym momencie życia jest czymś zupełnie normalnym i nie należy ich tamować. Płacz, krzyk – to naprawdę może pomóc. Dławienie w sobie emocji tylko pogarsza sytuację. W pewnym momencie trzeba dać im ujście, a z doświadczenia wiemy, że taką przełomową chwilą jest uroczystość pogrzebowa, szczególnie akt złożenia ciała/prochów w grobie.

Wsparcie najbliższych

W przeżywaniu żałoby warto korzystać ze wsparcia osób, którym ufamy, a które np. były mniej związane ze zmarłym. Dalsza rodzina, przyjaciele – to do nich można się zwrócić w tym bardzo trudnym momencie, licząc na ciepłe słowo, pocieszenie czy po prostu posiedzenie w ciszy, wypicie herbaty i tak cenne towarzystwo.

Prywatne rytuały

Bardzo pomocne w przeżywaniu żałoby i godzeniu się ze stratą może być oddanie się małym rytuałom, które mogą się wydawać naiwne, natomiast rzeczywiście wielu osobom umożliwiły przetrwanie tego trudnego czasu.

Mamy tutaj na myśli np. słuchanie ulubionej muzyki zmarłej osoby, oglądanie wspólnych zdjęć, filmów, porządkowanie ubrań czy nawet dokładne sprzątanie mieszkania.

Zajęcie czymś myśli

Każdy sposób jest dobry, aby w chwili przeżywania żałoby nie zamykać się w czterech ścianach i nie pogrążać w rozpaczy. Wiele osób praktykuje zajmowanie czymś myśli, np. robiąc porządki w dokumentach, zamykając różne sprawy po zmarłym, oddając rzeczy potrzebującym, organizując wyprzedaż garażową itd.

Profesjonalna pomoc

Może się oczywiście okazać, że cierpiąca po stracie osoba nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z żałobą. W takiej sytuacji ważne jest, aby nie wahać się sięgnąć po pomoc specjalistów. Spotkanie z psychoterapeutą, psychologiem, nawet osobą duchowną czy wzięcie udziału w spotkaniu grupy wsparcia – to może być najlepsza droga, jaką podąży osoba nieradząca sobie ze stratą.

Zapraszamy do skorzystania z usług pogrzebowych firmy Kalla

W przeżywaniu żałoby i godzeniu się ze stratą bardzo pomaga świadomość, że nie trzeba się osobiście angażować w dopilnowanie organizacji uroczystości pogrzebowej. Tutaj wskazane jest wynajęcie sprawdzonej firmy, która przejmie na siebie wszystkie obowiązki i tym samym stworzy klientom komfortowe warunki do przechodzenia tego trudnego czasu.

Jeśli szukają Państwo godnego zaufania zakładu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Kalla. Jesteśmy obecni na warszawskim rynku od 1990 roku, gwarantując najwyższy poziom profesjonalizmu i kompleksową organizację pochówków, zarówno tradycyjnych, w obrządku katolickim, jak i świeckich.

Nasza oferta obejmuje m.in. transport ciała, zabiegi kosmetyczne, szeroki wybór funeraliów, usługi florystyczne, pomoc w załatwieniu uciążliwych formalności, a także transport dla gości zarówno na miejsce pogrzebu, jak i konsolacji.

Kalla świadczy najwyższej jakości usługi pogrzebowe w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, których pracownicy udzielą Państwu szczegółowych informacji na temat oferty.

Klientów spoza Warszawy zapraszamy natomiast do kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.