Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Zakład pogrzebowy Warszawa Wola: o co warto zadbać przed podpisaniem umowy?

Nie jest żadną tajemnicą, że skorzystanie z usług zakładu pogrzebowego gwarantuje pogrążonej w żałobie rodzinie najwyższy komfort i spokój ducha. Dzięki pomocy profesjonalistów nie trzeba się już martwić tak prozaicznymi kwestiami, jak zarezerwowanie terminu pochówku, zakup trumny czy urny, wybór funeraliów, a tym bardziej przygotowanie ciała do ostatniego pożegnania. Zakład pogrzebowy może zorganizować uroczystość w sposób kompleksowy, bez względu na jej charakter oraz oczekiwania klientów. Ważne jest oczywiście to, aby zdecydować się na usługę świadczoną przez rekomendowany dom pogrzebowy, cieszący się dobrymi opiniami, mający ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku. Jeśli szukają Państwo zakładu pogrzebowego na warszawskiej Woli, to zapraszamy do skorzystania z oferty Kalla. W tym poradniku podpowiadamy natomiast, o jakie szczegóły należy zadbać jeszcze przed podpisaniem umowy z wybraną firmą pogrzebową.  

Precyzyjne określenie obowiązków zakładu pogrzebowego

Choć w obliczu śmierci bliskiej osoby bardzo trudno jest nam zebrać myśli i skupić się na formalnościach związanych z organizacją pochówku, to jednak sugerujemy dokładne omówienie wszystkich obowiązków, jakie zamierzamy scedować na zakład pogrzebowy. Tutaj nie ma niestety miejsca na niedomówienia. Pracownicy zakładu pogrzebowego oczywiście mają na tyle duże doświadczenie, że są w stanie nakierować swoich klientów na ważne zagadnienia i otrzymać od nich wiążącą deklarację – na przykład w kwestii wyboru kwiatów, modelu trumny/urny, ubioru pogrzebowego etc.

Jeśli potrzebują Państwo więcej czasu, aby zastanowić się nad wszystkimi istotnymi szczegółami pośrednio lub bezpośrednio związanymi z organizacją pogrzebu, to warto poprosić pracownika firmy pogrzebowej o dłuższą chwilę na zastanowienie. Lepiej nie podejmować tak ważnych decyzji spontanicznie, bez porozumienia z resztą rodziny.

Przygotowanie ciała

Przed podpisaniem umowy z zakładem pogrzebowym trzeba omówić kwestię przygotowania ciała do pochówku. Pracownik zakładu z pewnością zapyta, czy rodzina chce dostarczyć własne ubrania czy może skorzystać z tych, jakie znajdują się w ofercie firmy pogrzebowej.

Na tym jednak przygotowanie ciała się nie kończy. Można sobie zażyczyć profesjonalnej usługi tanatologa, która jest szczególnie zalecana w sytuacji, gdy śmierć nastąpiła w tragicznych okolicznościach. Takie szczegóły wymagają omówienia z pracownikiem zakładu pogrzebowego, bo także będą miały wpływ na koszt usługi.

Zdecydowanie się na konkretny rodzaj uroczystości pogrzebowej

Jednym z pierwszych pytań, jakie rodzina usłyszy od pracownika zakładu pogrzebowego, będzie to dotyczące charakteru uroczystości. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się pogrzeby świeckie, którym przewodniczy Mistrz Ceremonii. Co ciekawe, na taki krok decydują się nie tylko osoby bezwyznaniowe, ale także wierzące, którym jednak nie odpowiada religijna otoczka wokół uroczystości.

Pracownik zakładu pogrzebowego musi z góry wiedzieć, jakiego rodzaju uroczystości oczekują klienci, aby móc rzetelnie określić koszty organizacji pochówku. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy ciało zmarłego ma zostać wcześniej spopielone, a rodzina życzy sobie skromnej uroczystości pożegnalnej w krematorium.

Zapraszamy tez do lektury naszego poradnika, w którym wyjaśniamy, na czym dokładnie polega kremacja zwłok.

Kwestia zasiłku pogrzebowego

Obecnie standardem jest, że zakład pogrzebowy może wystąpić o zasiłek pogrzebowy do ZUS na mocy porozumienia ze swoimi klientami. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ klienci nie muszą już kłopotać się formalnościami, tracić czasu, składać dokumentów, natomiast mogą w pełni skupić się na przeżywaniu żałoby. W takiej sytuacji, jeśli kwota zasiłku nie pokryje w całości kosztów organizacji pogrzebu, klienci będą musieli tylko dopłacić brakującą część wynagrodzenia zakładowi pogrzebowemu.  

Jakie inne formalności może załatwić za klientów zakład pogrzebowy? Zapraszamy do lektury osobnego poradnika firmy Kalla.

Transport gości i inne usługi dodatkowe

Jeśli z góry wiemy, że część osób zaproszonych na pogrzeb będzie potrzebować transportu, na przykład z cmentarza na miejsce konsolacji, to warto od razu ustalić z pracownikiem zakładu pogrzebowego, czy firma jest w stanie zrealizować taką usługę. Nigdy nie zakładamy z góry, że tak – niewielkie domy pogrzebowe dysponują skromną flotą pojazdów i z reguły nie oferują transportu gości.

Dodatkowo radzimy dopytać, czy zakład pogrzebowy może świadczyć różnego rodzaju usługi dodatkowe, jak właśnie zorganizowanie konsolacji czy też zarezerwowanie miejsc noclegowych dla gości z odległych zakątków Polski.

Zakład pogrzebowy Kalla działa na terenie dzielnic Warszawa Wola i Warszawa Mokotów, a także w Piasecznie i Antoninowie w gminie Piaseczno. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami oraz do skorzystania z czynnych całodobowo numerów telefonu. Po otrzymaniu zgłoszenia nasi pracownicy zjawią się na miejscu w możliwie najkrótszym czasie. 

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godzinę na dobę, również we wszystkie dni świąteczne.