Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Dom pogrzebowy w Piasecznie: podpowiadamy, o co zapytać przed podpisaniem umowy

Wybór domu pogrzebowego to przykry obowiązek, który najczęściej spada na bliską rodzinę zmarłego. W chwilach przeżywania żałoby bardzo trudno jest podjąć racjonalną decyzję, zwłaszcza w sytuacji, gdy nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z usług pogrzebowych. To zrozumiałe, że rodzina nie wie, czym się kierować, na co zwrócić uwagę, jak ocenić profesjonalizm i rzetelność zakładu pogrzebowego. Tymczasem można to zrobić już na etapie pierwszej rozmowy, na przykład telefonicznej. O co należy wtedy zapytać przedstawiciela firmy?

Przygotowaliśmy zestaw najważniejszych pytań, który z pewnością przyda się nie tylko osobom szukającym domu pogrzebowego w Piasecznie, ale też w Warszawie czy innych polskich miejscowościach.

Od jak dawna zakład pogrzebowy działa na rynku?

Doświadczenie ma ogromne znaczenie w branży pogrzebowej. Firmy, które działają na rynku od niedawna, nie mogą zagwarantować perfekcyjnej obsługi uroczystości, ponieważ nadal uczą się na popełnianych przez siebie błędach. Nie każdy natomiast jest w stanie przymknąć na nie oko. Jeśli oczekują Państwo, że pogrzeb zostanie dopięty na ostatni guzik w każdym aspekcie, to sugerujemy, aby postawić na doświadczony dom pogrzebowy w Piasecznie, wcześniej dopytując jego przedstawiciela o to, od ilu lat działa firma.

Czy dom pogrzebowy w Piasecznie świadczy usługi w sposób kompleksowy?

Dziś mało kto chce osobiście zajmować się sprawami pośrednio lub bezpośrednio związanymi z organizacją uroczystości pogrzebowej. Najwygodniej jest powierzyć wszystkie te kwestie wynajętemu domowi pogrzebowemu – czy to w Piasecznie, czy w jakiejkolwiek innej miejscowości. Profesjonaliści zadbają o każdy szczegół, organizując uroczystość żałobną i pochówek ściśle według oczekiwań przedstawionych przez klientów.

Przed podpisaniem umowy warto natomiast zapytać przedstawiciela firmy pogrzebowej o to, czy rzeczywiście jest ona w stanie w 100% odciążyć klientów we wszystkich obowiązkach, w tym w załatwieniu formalności urzędowych.

W jaki sposób rozwiązywana jest kwestia zasiłku pogrzebowego?

To bardzo ciekawe pytanie, na które trzeba uzyskać odpowiedź jeszcze przed zawarciem umowy. Najczęściej kwestia zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest rozwiązywana w taki sposób, że zakład pogrzebowy występuje o jego wypłatę do ZUS (ma do tego prawo, jeśli wykaże poniesienie kosztów związanych z organizacją pogrzebu), a następnie odlicza uzyskaną kwotę od rachunku dla klienta. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, na które warto się zdecydować, ponieważ oszczędza ono rodzinie dużo czasu i energii potrzebnych na złożenie wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego oraz zgromadzenie wymaganych dokumentów.

Czy dom pogrzebowy oferuje pełen wybór akcesoriów, funeraliów, dewocjonaliów?

Każdy profesjonalny dom pogrzebowy w Piasecznie, Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy dowolnym innym mieście musi zaoferować swoim klientom bezpośredni zakup potrzebnych akcesoriów pogrzebowych. Chodzi przede wszystkim o trumnę/urnę, ale też drobniejsze akcesoria, dewocjonalia, odzież dla zmarłego, oczywiście wieńce i wiązanki etc.

W rozmowie z przedstawicielem zakładu pogrzebowego warto podpytać o ceny oraz o szerokość asortymentu, aby nie musieć ograniczać się tylko do np. kilku modeli trumien czy urn. Lepiej mieć większy wybór, o co powinien zadbać dom pogrzebowy.

Czy możliwe jest zorganizowanie pogrzebu świeckiego?

Wbrew pozorom nie każdy zakład pogrzebowy ma doświadczenie w organizowaniu pogrzebów świeckich. Jest to szczególny rodzaj uroczystości, z roku na rok zyskujący coraz większą popularność. Pogrzebowi świeckiemu przewodniczy Mistrz Ceremonii, który przede wszystkim powinien mieć duże doświadczenie i znać cały ceremoniał.

Jeśli planują Państwo pochówek świecki, to radzimy zapytać przedstawiciela firmy o proponowane przez nią rozwiązania, a także obszerność oferty – czy np. zakład zapewnia dostęp do domu pogrzebowego lub innej sali, w której można godnie przeprowadzić świecką uroczystość pożegnalną.

Jaki jest koszt całościowej organizacji pogrzebu?

Zlecenie organizacji pogrzebu jest dość kosztowne, dlatego warto od razu wiedzieć, na czym stoimy, aby móc podjąć odpowiedzialną decyzję i nie narazić się na zbyt duże obciążenie finansowe. Przedstawiciel zakładu pogrzebowego powinien jeszcze przed podpisaniem umowy określić przybliżone koszty, biorąc przy tym pod uwagę rzeczywiste potrzeby klientów. Niedopuszczalne jest natomiast jakiekolwiek namawianie na wybór najdroższych dostępnych rozwiązań – chyba, że klienci wyraźnie o nie proszą. 

Szczegółową odpowiedź na każde z tych pytań uzyskają Państwo kontaktując się z biurami zakładu pogrzebowego Kalla z Warszawy. Nasze usługi świadczymy na terenie dzielnic Warszawa Wola i Warszawa Mokotów. Działamy również w Piasecznie i Antoninowie w gminie Piaseczno.

Zapraszamy także do osobistych wizyt w naszym domie pogrzebowym w Piasecznie, przy ulicy Powstańców Warszawy 25. Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji również pod całodobowymi numerami telefonów.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godzinę na dobę, również we wszystkie dni świąteczne.