Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Jakie szczegóły trzeba ustalić z zakładem pogrzebowym?

Zakład pogrzebowy Kalla od 1990 roku profesjonalnie organizuje uroczystości pogrzebowe w Warszawie oraz w Piasecznie. Na bazie wieloletniego doświadczenia możemy określić, jakie są najczęstsze wątpliwości bliskich, którzy muszą zadbać o godny pochówek zmarłego. Wiele z nich dotyczy szczegółów, jakie należy ustalić z wynajętą firmą pogrzebową. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym omawiamy te najważniejsze kwestie. Dzięki temu będą Państwo lepiej przygotowani do pierwszego spotkania z przedstawicielem zakładu pogrzebowego.

Data pogrzebu

To podstawowa informacja, jaką należy przekazać pracownikowi wynajętego zakładu pogrzebowego. Oczywiście data pochówku jest też uzależniona od dostępności terminów oraz uzgodnień z zarządcą cmentarza i/lub proboszczem, jeśli decydują się Państwo na pogrzeb wyznaniowy. Z doświadczenia wiemy, że lepiej jest przesunąć termin o kilka dni, aby mieć pewność, że uroczystość zostanie zorganizowana w sposób profesjonalny, godny i w 100% odpowiadający Państwa oczekiwaniom.

Dodatkowo warto wcześniej sprawdzić, czy wszystkie osoby, które mają wziąć udział w pogrzebie, będą w stanie dotrzeć na uroczystość we wstępnie wybranym terminie. Czasami nie pozwalają na to obowiązki zawodowe czy inne przeszkody, dlatego dobrym pomysłem będzie skontaktowanie się z rodziną i omówienie tej kwestii przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wybór miejsca pochówku

Tutaj wszystko zależy od tego, czy mają już Państwo wybrany cmentarz, na którym spocznie bliska osoba. Często jest tak, że rodzina nie wie, gdzie złożyć ciało lub prochy zmarłego, ponieważ jest to pierwszy pogrzeb w rodzinie, nie zostało wcześniej wykupione miejsce, brakuje grobowca rodzinnego etc.

W takiej sytuacji radzimy kierować się przede wszystkim wygodą. Chodzi o to, aby mieli Państwo możliwość regularnego odwiedzania grobu. Jeśli cała najbliższa rodzina mieszka np. w Warszawie, natomiast zmarła osoba pochodziła z Krakowa, to pochowanie jej w tym drugim mieście będzie na dłuższą metę kłopotliwe.

Dodatkowo radzimy sprawdzić, czy na wstępnie wybranym cmentarzu są dostępne miejsca (nie jest to wcale tak oczywiste), czy dojazd do tej nekropolii nie sprawia większych problemów itd. Jeśli natomiast chcą Państwo pochować bliską osobę na cmentarzu parafialnym, to ta kwestia będzie wymagać uzgodnienia z proboszczem formalnie zarządzającym nekropolią.

Rodzaj pogrzebu

W polskiej tradycji pogrzeb ma charakter wyznaniowy, jednak obecnie zauważamy znaczący wzrost liczby organizowanych pogrzebów świeckich. Co ciekawe, na takie rozwiązanie decydują się nie tylko rodziny pozostające poza Kościołem, ale także wierzące, które po prostu chcą, aby uroczystość nie miała charakteru religijnego (chociażby z powodu przekonań zmarłej osoby).

Zakład pogrzebowy Kalla oferuje organizację zarówno pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich, dlatego w każdej sytuacji mogą Państwo liczyć na naszą pomoc i profesjonalizm. Jeśli do końca nie wiedzą Państwo, na które rozwiązanie się zdecydować, to zachęcamy do skorzystania z doradztwa naszego pracownika – w rozmowie z klientami przedstawi on zalety i wady obu rodzajów pochówków, przybliży Państwu charakterystyczne elementy pogrzebu świeckiego i to powinno ułatwić Państwu podjęcie ostatecznej decyzji.

Wybór akcesoriów pogrzebowych

Bardzo ważnym etapem przygotowań do uroczystości pogrzebowej jest właśnie wybranie przez rodzinę wszystkich akcesoriów wymaganych podczas pochówku. W naszej branży określamy je mianem funeraliów. Są to przede wszystkim trumna oraz urna, w zależności od tego, czy klienci decydują się na pogrzeb tradycyjny, czy może kremacyjny.

Tutaj także mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie pracownika naszego zakładu pogrzebowego, który zaproponuje Państwu różne akcesoria, oczywiście uwzględniając również budżet, jakim Państwo dysponują.

Wybór poszczególnych usług pogrzebowych

Na koniec trzeba jeszcze uzgodnić zakres obowiązków, jakie spoczną na barkach pracowników zakładu pogrzebowego. Wybór usług pogrzebowych jest ogromny, mogą Państwo zdecydować się na dosłownie każdą usługę z naszej oferty, która pozwoli podnieść rangę uroczystości pożegnalnej. Pracownik naszej firmy przedstawi Państwu dostępne opcje oraz podpowie najlepsze rozwiązania mieszczące się w Państwa budżecie. 

Pracownik zakładu pogrzebowego Kalla pomoże Państwu w podjęciu decyzji odnośnie do wszystkich kwestii omówionych w tym poradniku. Gwarantujemy profesjonalne podejście oraz kompleksową organizację dowolnej uroczystości, tak wyznaniowej, jak i świeckiej.

Firma pogrzebowa Kalla świadczy usługi pogrzebowe w Warszawie Mokotów oraz w Warszawie – Wola. Klientów spoza stolicy zachęcamy do skorzystania z usług naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurami naszej firmy pogrzebowej w Warszawie. Oddajemy do Państwa dyspozycji także całodobowe numery telefonów, pod którymi stale dyżurują pracownicy przyjmujący zgłoszenia w nagłych przypadkach:

  • +48 22 841 03 86
  • +48 501 077 077