Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Które usługi pogrzebowe są niezbędne do zorganizowania pochówku?

Zakres usług świadczonych przez profesjonalne firmy pogrzebowe jest dziś bardzo szeroki. W praktyce jesteśmy w stanie zrealizować dowolne życzenie klientów, o ile oczywiście mieści się ono w przyjętym kanonie organizacji pochówku, nie wykraczając poza granicę dobrych obyczajów i nie urażając niczyich uczuć. Trzeba natomiast pamiętać, że każda dodatkowa usługa znacząco podnosi koszty pogrzebu, na co nie wszyscy mogą sobie pozwolić. W sytuacji, gdy rodzina zmarłego dysponuje mocno ograniczonym budżetem, konieczne będzie zrezygnowanie z części usług i skupienie się tylko na tych niezbędnych do zorganizowania pochówku. Jakie usługi mamy na myśli? To wyjaśniamy już w poradniku zakładu pogrzebowego Kalla z Warszawy.  

Transport ciała do chłodni

Jest to podstawowa usługa pogrzebowa, od której zaczyna się współpraca z wynajętym zakładem pogrzebowym. To jego pracownicy są odpowiedzialni za przetransportowanie ciała zmarłego do firmowej chłodni, w której będzie przechowywane do dnia pogrzebu. Przypominamy od razu, że to Państwo decydują o tym, która firma pogrzebowa zajmie się transportem ciała.

Nie należy sugerować się tym, że na miejscu już pojawiły się samochody różnych zakładów – nie mają Państwo obowiązku korzystania z ich usług. Prosimy nie ulegać presji wywieranej przez ich pracowników i po prostu zadzwonić do wcześniej wybranego zakładu, który ma zająć się organizacją pogrzebu bliskiej osoby.

Ta usługa pogrzebowa jest świadczona w sposób standardowy. Pracownicy zakładu z empatią podchodzą do cierpiącej rodziny, upewniają się, że mogą już zaopiekować się ciałem zmarłego i w sposób godny umieszczają je w samochodzie przystosowanym do przewozu zwłok. Ciało od razu jest transportowane do firmowej chłodni.

Przygotowanie ciała do pogrzebu

Zakres tych przygotowań zostanie oczywiście omówiony z przedstawicielem wynajętej firmy pogrzebowej. Klienci mogą się zdecydować na bardzo różne zabiegi, których celem jest np. zakamuflowanie śladów pośmiertnych. Jeśli śmierć nastąpiła w wyniku tragicznego wypadku, wówczas wskazane jest skorzystanie z usługi tanatologicznej, dzięki której można sprawić, że widok zmarłego nie będzie szokować rodziny i innych zaproszonych na pogrzeb osób (w przypadku chęci wystawienia ciała w otwartej trumnie).

Przygotowania wymaga również ciało zmarłego, które ma zostać skremowane. Tutaj zakres prac wykonywanych przez pracowników zakładu jest szczegółowo omawiany z klientami na etapie zawierania umowy z firmą pogrzebową.

W ramach przygotowania ciała do pochówku można skorzystać również z przydatnej usługi, jaką jest dostarczenie ubrania pogrzebowego. Jeśli nie dysponują Państwo odpowiednim ubraniem, wówczas radzimy zdecydować się na jedną z naszych propozycji – jest to korzystniejsze finansowo, a przy tym zwalnia Państwa z przykrego obowiązku kompletowania garderoby dla zmarłej osoby.

Przetransportowanie ciała do kościoła/domu pogrzebowego

W dniu pogrzebu pracownicy wynajętej firmy zakładają eleganckie uniformy, przenoszą trumnę z ciałem do wyszykowanego karawanu i przewożą zmarłego na miejsce uroczystości pogrzebowej. Ważna jest tutaj dbałość nawet o najmniejsze szczegóły, które będą mieć wpływ na odbiór usługi pogrzebowej. Ciało musi zostać przewiezione w sposób godny i adekwatny do rangi wydarzenia, jakim jest pogrzeb, za co bezpośrednio odpowiada zakład pogrzebowy.

Pełna obsługa uroczystości

Pracownicy zakładu pogrzebowego wnoszą trumnę z ciałem lub urnę z prochami do kościoła/domu pogrzebowego i ustawiają w wyznaczonym miejscu. Układają również wieńce od rodziny. Po uroczystości trumna/urna jest przenoszona na miejsce spoczynku. Jeśli znajduje się ono w znacznej odległości, wówczas pracownicy korzystają z karawanu, który może się poruszać cmentarnymi alejkami.

Miejsce spoczynku jest specjalnie oznakowane. Pracownicy zakładu rozstawiają namiot pogrzebowy, dzięki któremu każdy z uczestników uroczystości może łatwo odnaleźć mogiłę. Po zakończeniu formalnej części uroczystości pracownicy firmy pogrzebowej umieszczają trumnę/urnę w grobie, a następnie odbierają od zgromadzonych kwiaty i układają je na mogile, dbając przy tym o estetyczny, godny wygląd miejsca spoczynku.

Jeśli chcą mieć Państwo pewność, że organizacja pogrzebu bliskiej osoby przebiegnie bez najmniejszych przeszkód, a sama uroczystość będzie godna i tożsama z Państwa wyobrażeniami, to już teraz zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z firmą pogrzebową Kalla z Warszawy. Nasza oferta obejmuje nie tylko opisane w tym poradniku usługi pogrzebowe – jest znacznie szersza.

Świadczymy profesjonalne usługi pogrzebowego w Warszawie – Mokotów – mieszkańców tej dzielnicy zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami przy ulicy Puławskiej 115 lok. 53 oraz Gagarina 23. Jeśli chcą Państwo skorzystać z usług pogrzebowych w Warszawie – Wola, to pracownicy firmy Kalla są do Państwa dyspozycji w biurze przy ulicy Zegadłowicza 1.

Z kolei klientów spoza Warszawy zapraszamy do skorzystania z usług naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godzinę na dobę, również we wszystkie dni świąteczne.