Najważniejsze argumenty, by wybrać kompleksowe usługi pogrzebowe w Warszawie

Organizacja pogrzebu jest bardzo przykrym obowiązkiem, szczególnie w sytuacji, gdy byliśmy mocno związani emocjonalnie ze zmarłą osobą. Zwykle spoczywa to na barkach najbliższej rodziny, która musi w krótkim czasie zapoznać się z ofertą lokalnych zakładów pogrzebowych oraz wybrać odpowiednie usługi dla siebie. Na szczęście profesjonalne domy pogrzebowe są dziś przygotowane do tego, aby odpowiedzieć na nawet najbardziej wygórowane oczekiwania swoich klientów.  

Zakład Pogrzebowy Kalla z Warszawy świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe, co w praktyce oznacza, że przejmujemy na siebie wszystkie, nawet najdrobniejsze obowiązki związane z organizacją pochówku. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Jakie korzyści przynosi powierzenie kompleksowej opieki nad przygotowaniami do pogrzebu profesjonalnej firmie pogrzebowej? Oto te najważniejsze argumenty.

Możliwość skupienia się na przeżywaniu żałoby

Żałoba po stracie bliskiej osoby powinna być przeżywana w skupieniu, w sposób indywidualny, ale przede wszystkim niezakłócony. Trudno o to w sytuacji, gdy mamy na głowie mnóstwo obowiązków związanych z organizacją pochówku. Warto zatem wiedzieć, że dziś profesjonalne zakłady pogrzebowe mogą odciążyć swoich klientów w praktycznie wszystkich kwestiach, które mają jakikolwiek związek z przygotowaniami do pogrzebu.

Przez kompleksowe usługi pogrzebowe w Warszawie rozumiemy m.in.:

Dzięki przeniesieniu wszystkich tych obowiązków na zakład pogrzebowy zyskuje się przestrzeń do przeżywania żałoby, co pozwala szybciej pogodzić się ze stratą.

Duża oszczędność czasu i nerwów

Same przygotowania do pogrzebu, nawet wtedy, gdy korzystamy z usług zakładu pogrzebowego, mogą być dość stresujące, a przede wszystkim czasochłonne. Dlatego warto wybrać taką firmę pogrzebową, która maksymalnie upraszcza wszystkie procedury i nie wymusza na kliencie osobistego angażowania się w poszczególne etapy przygotowań.

Ważne jest, aby zakład pogrzebowy zaoferował pomoc doradcy, który przyjedzie do klientów i omówi z nimi wszystkie szczegóły związane z organizacją pochówku, pokaże dostępne modele trumien/urn, zaproponuje rodzaje kwiatów, ubranie dla zmarłego etc.

Scedowanie formalności na specjalistów

Nie każdy wie, że pracownicy zakładu pogrzebowego mogą odciążyć klientów również w kwestiach czysto formalnych, jak chociażby uzyskanie zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala także uniknąć wysokich kosztów już na samym początku.

Prawo przewiduje, że o zasiłek pogrzebowy z ZUS może się ubiegać każdy, kto poniósł faktyczne koszty związane z organizacją pochówku – również wynajęty zakład pogrzebowy. Wystarczy tylko przekazanie stosownego pełnomocnictwa, aby uniknąć uciążliwego składania wniosków i oczekiwania na wypłatę zasiłku.

Pracownicy zakładu pogrzebowego mogą również zająć się wieloma innymi formalnościami w imieniu swoich klientów. Przykładowo: publikacją nekrologów w prasie i Internecie, zarezerwowaniem lokalu na konsolację czy załatwieniem różnych spraw w parafii, do której należał zmarły.

Profesjonalne doradztwo

Śmierć bliskiej osoby bywa ogromnym zaskoczeniem. Stąd też nie wszyscy mogą powiedzieć, że mają jakiekolwiek doświadczenie w organizacji pochówków. Osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły, mogą czuć się z tym bardzo niekomfortowo, nie wiedzieć, od czego zacząć, o co zadbać, na jakie rozwiązania się zdecydować. Tutaj z pomocą znów przychodzi profesjonalny zakład pogrzebowy.

Pracownicy domu pogrzebowego cierpliwie wysłuchają, jakie oczekiwania względem formuły pochówku ma klient, a następnie podpowiedzą mu, z czego można zrezygnować, aby obniżyć koszty. Na bazie własnego doświadczenia mogą również zasugerować wybór konkretnych rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na odbiór uroczystości pogrzebowej przez zgromadzone osoby oraz przyczynią się do godnego pożegnania zmarłego.

Kalla to renomowany zakład pogrzebowy w Warszawie Wola (nasze biuro mieści się przy ulicy Zegadłowicza 1), który zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę całego procesu związanego z organizacją pochówku. Zapraszamy również do skorzystania z usług biur naszego domu pogrzebowego Warszawa Mokotów mieszczących się przy ulicy Puławskiej 115 lok. 53 oraz przy ulicy Gagarina 23. Pracownicy naszych biur udzielą Państwu wszelkich informacji na temat oferty oraz przyjmą zgłoszenie. Oddajemy do Państwa dyspozycji całodobowe numery telefonów:

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i do skorzystania z kompleksowych usług pogrzebowych w Warszawie świadczonych przez firmę pogrzebową z ponad 30-letnim doświadczeniem.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner