Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Organizacja pogrzebów w Warszawie – o czym często się zapomina?

Pogrzeb to najsmutniejsza uroczystość, jaką można zorganizować w swoim życiu. Zwłaszcza, jeśli żegnamy bardzo bliską osobę, na której śmierć nie byliśmy w żaden sposób przygotowani. Obecnie standardem jest, że rodziny powierzają organizację pogrzebów w Warszawie profesjonalnym firmom pogrzebowym, takim jak Kalla. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, pozwalające w pełni skupić się na przeżywaniu żałoby i nie trwonić cennego czasu na załatwianie wielu spraw. Nie jest natomiast tak, że wystarczy tylko zadzwonić do zakładu pogrzebowego i zdać się w 100% na jego usługi. O kilka rzeczy klienci muszą zadbać we własnym zakresie. W naszym poradniku wymieniamy te, o których najczęściej się zapomina.  

Ubranie pogrzebowe dla zmarłego

To jedna z tych rzeczy, o których nasi klienci zapominają najczęściej. Dostarczenie ubrania dla zmarłego, w którym zostanie pochowany lub skremowany, znajduje się po stronie rodziny. Wyjątek stanowi sytuacja, w której rodzina z góry deklaruje, że nie dysponuje takim ubraniem i chce skorzystać z pomocy naszego zakładu pogrzebowego. Wówczas istnieje możliwość udostępnienia odpowiednich ubrań (za dodatkową opłatą). Ciało zostanie ubrane przez naszych specjalistów odpowiedzialnych za przygotowanie go do uroczystości pogrzebowej.

Jeśli jednak chcą Państwo, aby bliska osoba została pochowana w swoim ubraniu, to prosimy dostarczyć je w terminie uzgodnionym z pracownikiem zakładu pogrzebowego Kalla. Nasz pracownik wyjaśni również, jakie elementy garderoby będą potrzebne.

Wieńce i wiązanki kwiatowe

Może się to wydawać dziwne, ale niektórzy spośród naszych klientów rzeczywiście zapominają zamówić wieńce oraz wiązanki kwiatowe na pogrzeb bliskiej osoby. Zwykle wynika to z nieporozumienia, kiedy rodzina jest święcie przekonana, że kwestia zorganizowania kwiatów znajduje się po stronie zakładu pogrzebowego. Owszem, można to scedować na nas, natomiast trzeba to wcześniej uzgodnić.

Jeśli preferują Państwo samodzielne zorganizowanie wieńców i wiązanek, to nasi pracownicy służą namiarami na sprawdzone kwiaciarnie i pracownie florystyczne, które gwarantują bardzo wysoką jakość za przystępną cenę.

Oprawa pogrzebu

Bardzo ważnym etapem przygotowań do uroczystości pogrzebowej, w który powinna się zaangażować rodzina, jest omówienie całej oprawy. Podczas spotkania z naszym pracownikiem mogą Państwo wyrazić swoje oczekiwania w tym zakresie, włącznie z tymi, które wydają się być trudne do zrealizowania. Radzimy o tym pamiętać, a nawet sporządzić sobie wcześniej listę rzeczy, za których zorganizowanie będzie odpowiadać nasz zakład pogrzebowy.

Najpopularniejsze elementy oprawy pogrzebu to:

  • oprawa muzyczna,
  • oprawa filmowa i fotograficzna,
  • strojenie kościoła, domu pogrzebowego, kaplicy,
  • dobór odpowiednich funeraliów.

Transport gości

Nie wszyscy wiedzą, że elementem organizacji pogrzebu w Warszawie może być także zapewnienie transportu na miejsce uroczystości oraz ewentualnej konsolacji. Warto się na to zdecydować w momencie, gdy wiemy, że w pogrzebie wezmą udział osoby starsze, schorowane i nieposiadające własnego samochodu.

Jest to rekomendowane przez nas rozwiązanie, które umożliwi uczestniczenie w uroczystości wszystkim zaproszonym gościom, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów.

Uzyskanie zasiłku pogrzebowego

W silnych emocjach, jakie towarzyszą śmierci bliskiej osoby, można zapomnieć nawet o tym, że rodzinie przysługuje zasiłek pogrzebowy. Będąc precyzyjnym trzeba napisać, że prawo do otrzymania zasiłku ma ten, kto faktycznie sfinansował organizację pogrzebu – w tym sam zakład pogrzebowy.

Jeśli nie chcą Państwo poświęcać swojego czasu na wypisanie i złożenie wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego, to istnieje możliwość przekazania nam upoważnienia do ubiegania się o te środki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wówczas koszt organizacji pogrzebu jest pomniejszany o kwotę zasiłku.

Załatwienie spraw urzędowych

Choć zakład pogrzebowy może wyręczyć swoich klientów w niemal wszystkich obowiązkach związanych z organizacją pogrzebu, to jednak niektóre kwestie muszą pozostać po stronie bliskich zmarłej osoby. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim załatwienie różnego rodzaju formalności – jak chociażby uzyskanie odpisu skróconego aktu zgonu.

W tym miejscu zachęcamy do lektury osobnego artykułu na naszej stronie internetowej, w którym wyjaśniamy, kto wystawia akt zgonu i jak uzyskać ten bardzo ważny dokument.

Najlepszym sposobem na to, aby nie zapomnieć o żadnych rzeczach bezpośrednio lub pośrednio związanych z organizacją pogrzebu jest skorzystanie z usług renomowanego zakładu pogrzebowego. Firma Kalla zajmuje się organizacją pogrzebów w Warszawie od 1990 roku – jesteśmy jednym z najdłużej działających zakładów w stolicy, cieszącym się bardzo dobrymi opiniami i zaufaniem klientów.

Dom pogrzebowy w Warszawie-Mokotów mieści się przy ulicy Puławskiej 115 lok. 53 oraz przy ulicy Gagarina 23. Zapraszamy również do kontaktu z zakładem pogrzebowym Kalla Warszawa-Wola mieszczącym się przy ulicy Zegadłowicza 1.