Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Ekspresowa organizacja pogrzebu w Warszawie: lista najważniejszych rzeczy do zrobienia

Choć organizacja pogrzebu jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, wymagającym empatii, dokładności, sumienności oraz okazania szacunku wobec zmarłego, to bywają sytuacje, w których nie mamy czasu na tradycyjne celebrowanie przygotowań. Zdarza się, że z różnych przyczyn rodzinie zależy na ekspresowej organizacji pogrzebu czy to w Warszawie, czy w dowolnym innym mieście.

W takiej sytuacji należy działać schematycznie i – pisząc kolokwialnie – po kolei „odhaczać” kolejne punkty na liście rzeczy do zrobienia. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule, tradycyjnie już przygotowanym przez ekspertów Kalla, renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie.

Wybranie odpowiedniego zakładu pogrzebowego

Pierwszym punktem na naszej liście zawsze jest skontaktowanie się z zakładem pogrzebowym. Przy  jego wyborze nie warto się kierować wyłącznie pierwszym wskazaniem w wyszukiwarce internetowej. Radzimy polegać na opiniach dotychczasowych klientów, na zakresie oferty oraz doświadczeniu lokalnej firmy. Oczywiście zachęcamy do skorzystania z usług zakładu pogrzebowego Kalla.

Po skontaktowaniu się z wybranym zakładem wystarczy już tylko umówić się na spotkanie z opiekunem, który pomoże rodzinie w szybkim przejściu przez proces organizacji pochówku, m.in. zapewniając transport ciała, przygotowanie wszelkich dokumentów oraz wyjaśniając, co trzeba załatwić, aby móc legalnie zorganizować pogrzeb w Polsce.

Na tym etapie należy także ustalić datę, miejsce i godzinę pogrzebu, pamiętając o tym, że na niektórych cmentarzach obowiązują dość długie czasy oczekiwania.

Zaplanowanie ceremonii pogrzebowej

Pierwszą kwestią, nad którą trzeba się zastanowić jest to, czy rodzina chce zorganizować tradycyjną ceremonię pogrzebową z pełnym anturażem religijnym, czy może bardziej intymne pożegnanie w formie pogrzebu świeckiego, nazywanego też humanistycznym.

Od tego będzie zależeć zakres obowiązków, jakie weźmie na siebie wynajęty zakład pogrzebowy, a także wybór wszelkich elementów towarzyszących uroczystości, włącznie z funeraliami i innymi przedmiotami składającymi się na oprawę pogrzebu.

Tutaj znów warto wspomnieć o roli indywidualnego opiekuna, który znając możliwości finansowe i oczekiwania klientów, może im podpowiedzieć wybór najlepszych rozwiązań, zaprezentować aktualne nowości czy najmodniejsze trendy.

Wybór trumny i kwiatów

Doradca zakładu pogrzebowego oczywiście pomoże swoim klientom w wyborze odpowiedniej trumny czy urny, uwzględniając indywidualne preferencje oraz budżet rodziny zmarłej osoby. Warto zdać się na wsparcie doświadczonego eksperta, co powoli skrócić proces decyzyjny i tym samym przyspieszyć organizację uroczystości.

Ważne jest również wybranie pozostałych elementów oprawy pogrzebu, w tym kwiatów – dobry zakład pogrzebowy może przygotować i dostarczyć wiązanki oraz wieńce na indywidualne zamówienie klientów, co jest bardzo wygodne.

Poinformowanie bliskich i przyjaciół

Nawet ekspresowa organizacja pogrzebu musi uwzględniać poinformowanie bliskich osób o dacie i miejscu uroczystości – po prostu trzeba na to znaleźć czas i poświęcić go na osobiste zawiadomienie o śmierci, chociażby telefonicznie. Mamy tutaj na myśli członków rodziny oraz przyjaciół.

Dalszych znajomych można poinformować o pogrzebie w formie nekrologu, którego przygotowanie i opublikowanie najczęściej zleca się zakładowi pogrzebowemu.

Organizacja pogrzebu to trudny proces, mocno obciążający emocjonalnie i dotyczy to nawet tych uroczystości, które są przygotowywane w pośpiechu (np. z powodu konieczności szybkiego powrotu rodziny zmarłego do pracy za granicą).

Tutaj szczególnego znaczenia nabiera współpraca z zakładem pogrzebowym, który zapewni swoim klientom pełne wsparcie i zagwarantuje staranne przygotowanie ceremonii, nawet wtedy, gdy dysponuje mocno ograniczonym czasem.

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy pogrzebowej Kalla

Kalla to jeden z najbardziej renomowanych zakładów pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Od 1990 roku zapewniamy naszym klientom profesjonalną, kompleksową organizację pochówków, zarówno tradycyjnych, w obrządku katolickim, jak i świeckich.

Zakład pogrzebowy Kalla oferuje pełną obsługę w zakresie przygotowań do uroczystości pogrzebowej – od transportu ciała, przez profesjonalne zabiegi kosmetyczne, szeroki wybór  funeraliów, usługi florystyczne, aż po pomoc w załatwieniu uciążliwych formalności, włącznie z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Świadczymy usługi pogrzebowe w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, które są dostępne nawet na przeciętną kieszeń. Mogą Państwo skorzystać z naszego wsparcia również w przypadku dysponowania mocno ograniczonym budżetem na organizację pochówku.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami oraz do zapoznania się z pełną ofertą zakładu pogrzebowego Kalla, którą przybliżamy na naszej stronie internetowej. Z kolei klientów spoza Warszawy zachęcamy do kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.