Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Jak zaplanować pogrzeb w Warszawie jeszcze przed śmiercią bliskiej osoby?

Choć śmierć często przychodzi znienacka, to zdarza się, że bliscy umierającej osoby doskonale zdają sobie sprawę ze zbliżającego się rozstania. Jeśli ktoś ciężko choruje, lekarze nie dają żadnej nadziei i zaprzestali już terapii, to tworzy się przestrzeń do stopniowego oswajania się z myślą o odejściu ukochanej osoby (co nie zmienia faktu, że zawsze jest to ogromny cios). Ten czas można wykorzystać do tego, aby zaplanować pogrzeb w Warszawie czy w dowolnym innym mieście. Dlaczego warto się na to zdecydować? Jakie powinny być poszczególne etapy planowania uroczystości pogrzebowej? Zapraszamy do lektury poradnika firmy pogrzebowej Kalla z Warszawy.

Wcześniejsze zaplanowanie pogrzebu ma same zalety

Podstawową korzyścią z punktu widzenia rodziny jest to, że zyskuje sporo czasu potrzebnego na dobre zaplanowanie uroczystości pogrzebowej. W chwili śmierci pojawiają się bardzo silne emocje, które zaburzają umiejętność trzeźwego myślenia. W takim momencie bardzo trudno podejmuje się ważne decyzje, a do takich zaliczamy właśnie planowanie pogrzebu.

Jeśli rodzina zadba o tę kwestię jeszcze przed śmiercią bliskiej osoby, to w chwili otrzymania tragicznej informacji będzie mogła z większym spokojem skontaktować się z wybraną już wcześniej firmą pogrzebową, która zajmie się wszystkimi najważniejszymi kwestiami związanymi z organizacją uroczystości pożegnalnej. Bliscy natomiast będą mogli w pełni skupić się na przeżywaniu żałoby.

Zwykle jest tak, że rodziny rozpoczynają planowanie pogrzebu dopiero po śmierci kogoś bliskiego. W silnych emocjach podejmują nie zawsze dobre decyzje, tracą mnóstwo czasu na zapoznanie się z ofertami poszczególnych firm pogrzebowych, załatwianie różnych formalności, bieganie po urzędach. Brakuje tutaj już miejsca na to, co najważniejsze, czyli godzenie się ze stratą, rozmowy z najbliższymi, zapraszanie gości, których chcemy mieć blisko siebie w dniu pogrzebu etc.

Wcześniejsze zaplanowanie pogrzebu pozwala również bardzo dokładnie przemyśleć takie kwestie, jak wybór funeraliów (w tym trumny/urny), kwiatów, a nawet rodzaju pochówku. Jeśli wciąż nie wiedzą Państwo, czy postawić na pogrzeb tradycyjny czy kremacyjny, czy zorganizować pogrzeb wyznaniowy czy może świecki, to właśnie teraz jest odpowiedni czas na to, aby się nad tym porządnie zastanowić.

Nie ukrywajmy również, że planowanie pogrzebu jeszcze przed śmiercią bliskiej osoby przebiega w o wiele spokojniejszej atmosferze. Nie trzeba nagle rzucać wszystkiego, aby w pośpiechu zadbać o wszystkie kwestie związane z uroczystością. Można zacząć od wybrania odpowiedniego zakładu pogrzebowego w Warszawie Wola czy w dowolnej innej dzielnicy, a następnie umówić się na spotkanie z jej pracownikiem i szczegółowo przedstawić swoje oczekiwania.

Od czego zacząć planowanie pogrzebu?

Zawsze pierwszym krokiem powinno być wybranie firmy świadczącej np. usługi pogrzebowe w Warszawie Mokotów lub w dowolnej innej dzielnicy, w której planują Państwo pochować bliską osobę. To od profesjonalizmu zakładu pogrzebowego w głównej mierze zależy to, czy uroczystość zostanie zorganizowana zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Oczywiście zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kalla, jednego z najdłużej działających zakładów pogrzebowych w Warszawie Mokotów i Wola.

Rada

Jeśli szukają Państwo profesjonalnej firmy zajmującej się kompleksową organizacją pogrzebów poza Warszawą, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Powierzenie organizacji pogrzebu profesjonalnej, wysoko ocenianej przez klientów firmie, daje Państwu pewność, że uroczystość będzie mieć godny przebieg. Jeśli spodziewają się Państwo śmierci bliskiej osoby, to radzimy, aby już teraz zacząć planować pochówek. Mogą się Państwo umówić na indywidualne spotkanie z naszym pracownikiem, który przedstawi dostępne opcje i usługi pogrzebowe mieszczące się w Państwa budżecie. Zaprezentuje również aktualną ofertę funeraliów.

W momencie, gdy bliska osoba odejdzie, wystarczy, że zadzwonią Państwo pod jeden z dwóch całodobowych numerów telefonów, pod którymi zawsze dyżurują pracownicy przyjmujący zgłoszenia. Na miejsce zostanie wysłany nasz samochód z pracownikami, którzy profesjonalnie i godnie zaopiekują się ciałem zmarłej osoby i przewiozą je do naszej chłodni.

Numery alarmowe to:

  • +48 22 841 03 86
  • +48 501 077 077

Warto spróbować omówić szczegóły pogrzebu z umierającą osobą

Jeśli umierająca osoba jest wciąż w pełni świadoma, to dobrym rozwiązaniem będzie przedyskutowanie z nią własnych pomysłów na organizację uroczystości pogrzebowej. Być może bliski ma jakieś oczekiwania w tym zakresie, np. życzy sobie pogrzebu świeckiego, chce, aby w ostatnią drogę odprowadzały go dźwięki ulubionego utworu itd.

To cenne informacje, które ułatwią Państwu zorganizowanie pogrzebu z pomocą profesjonalnego zakładu. W Kalla jesteśmy w stanie spełnić większość, jeśli nie wszystkie życzenia naszych klientów, które oczywiście nie godzą w szczególny charakter uroczystości pożegnalnej.