Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Nagła śmierć bliskiej osoby. Jaką pomoc uzyskają Państwo ze strony profesjonalnego zakładu pogrzebowego w Warszawie?

Śmierć kogoś bliskiego jest bardzo trudnym przeżyciem dla tych, którzy byli mocno związani emocjonalnie z tą osobą. Szczególnie traumatyczna jest sytuacja, w której zgon nastąpił nagle, na przykład w domu i nic wcześniej na to nie wskazywało. Wówczas pojawia się rozpacz, a w głowie zapanowuje chaos, który uniemożliwia podjęcie jakichkolwiek rozsądnych działań. Wiele osób nie wie, co wtedy zrobić, gdzie szukać pomocy. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z polecanym zakładem pogrzebowym, który nie tylko udzieli Państwu niezbędnego wsparcia, ale również kompleksowo zajmie się organizacją pochówku. Więcej o tym przeczytają Państwo w poradniku firmy pogrzebowej Kalla z Warszawy.  

Telefon do zakładu pogrzebowego

Każdy profesjonalny dom pogrzebowy w Warszawie – Wola czy działający na terenie dowolnej innej dzielnicy udostępnia całodobowe numery telefonów, właśnie z myślą o takich sytuacjach. Można zadzwonić pod taki numer o dowolnej porze i od razu uzyskać rzetelne wsparcie pracownika zakładu. Poinstruuje on klientów, jak powinni się teraz zachować i kogo powiadomić, a także skieruje na miejsce pracowników mających kompetencje do zaopiekowania się ciałem.

Niezbędne formalności

Jeszcze przed powiadomieniem zakładu pogrzebowego należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub 999. Informujemy dyspozytora o nagłej śmierci bliskiej osoby, przedstawiając również jej okoliczności. Na miejsce zostanie skierowana karetka, w której załodze znajdzie się lekarz. To on ma obowiązek stwierdzić zgon i wypisać kartę zgonu, którą następnie przekazuje rodzinie zmarłego.

Z kartą zgonu udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego, mając przy sobie również dowód osobisty zmarłej osoby. Od ręki otrzymamy odpis skrócony aktu zgonu (jest wydawany bezpłatnie), który stanowi podstawę do rozpoczęcia właściwych przygotowań do pogrzebu.

Jak wyglądają procedury po śmierci bliskiej osoby?

W momencie powiadomienia wybranego wcześniej zakładu pogrzebowego o śmierci, która nastąpiła np. w domu, na miejsce od razu są kierowani pracownicy firmy. Ich zadaniem jest zaopiekowanie się ciałem oraz udzielenie niezbędnego wsparcia pogrążonej w żałobie rodzinie. Pracownicy mogą poinstruować klientów, o czym muszą pamiętać (np. odebraniu od lekarza karty zgonu), a także dokładnie wyjaśniają swoje dalsze czynności.

Ciało jest zabierane specjalnie do tego przystosowanym samochodem do zakładowej chłodni, w której będzie oczekiwać na pochówek. Po dostarczeniu przez klientów odpisu skróconego aktu zgonu oraz podpisaniu umowy, firma rozpoczyna właściwą procedurę organizacji pogrzebu – zgodnie z życzeniami klientów. Na tym etapie można już przekazać zakładowi swoje oczekiwania względem usług pogrzebowych.

Im więcej szczegółów przekażą klienci, tym lepiej zakład pogrzebowy dopilnuje właściwego przebiegu i charakteru uroczystości. Nie ma tutaj znaczenia, czy mówimy o pogrzebie świeckim, wyznaniowym, kremacyjnym czy tradycyjnym – godna zaufania, cieszącą się dobrą opinią firma musi zagwarantować najwyższą jakość obsługi. Taką deklarację składa zakład pogrzebowy Kalla z Warszawy.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów zakład pogrzebowy rusza z przygotowaniami, na które składa się m.in. pielęgnacja ciała, zapewnienie transportu, zorganizowanie kwiatów i niezbędnych funeraliów. Firma może również wspomóc swoich klientów na etapie zarezerwowania daty i godziny pogrzebu na cmentarzu komunalnym oraz udzielić wskazówek w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zachęcamy do skorzystania z usług zakładu pogrzebowego Kalla z Warszawy

Niezależnie od tego, w jakich okolicznościach nastąpiła śmierć bliskiej Państwu osoby – w domu, w pracy, w wyniku wypadku, nagle lub w sposób naturalny – mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie ze strony pracowników naszego zakładu pogrzebowego.

Kalla to firma pogrzebowa w Warszawie działająca na rynku nieprzerwanie od 1990 roku. Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych, renomowanych i najwyżej ocenianych przez klientów zakładów pogrzebowych w stolicy, zawsze gwarantując najwyższą jakość obsługi.

Warto dodać, że Kalla to także zakład pogrzebowy w Piasecznie, mieszczący się przy ulicy Powstańców Warszawy 25. Dzięki uruchomieniu tego oddziału z usług naszej firmy mogą skorzystać również klienci spoza Warszawy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji całodobowe numery alarmowe:

  • +48 22 841 03 86
  • +48 501 077 077

Pod tymi numerami zawsze dyżurują kompetentni pracownicy naszej firmy, którzy udzielą Państwu niezbędnych wskazówek oraz w razie potrzeby wyślą na miejsce zespół odpowiedzialny za profesjonalne zaopiekowanie się ciałem zmarłego.

Kalla świadczy usługi pogrzebowe w Warszawie – Wola oraz w dzielnicy Mokotów. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą. Wybierając nasze usługi mogą mieć Państwo pewność, że uroczystość pogrzebowa zostanie zorganizowana perfekcyjnie, ściśle według Państwa oczekiwań omówionych z indywidualnym doradcą.