Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Śmierć bliskiej osoby – dlaczego warto jak najszybciej zorganizować pochówek?

W momencie śmierci kogoś bliskiego (zwłaszcza nieoczekiwanej) u wielu osób następuje efekt całkowitego paraliżu decyzyjnego. Nie potrafią na niczym się skupić, nie wiedzą, co robić, do kogo zadzwonić, od czego zacząć przygotowania do pogrzebu itd. W takich chwilach niezwykle cenne jest wsparcie osób, które umieją zachować zimną krew i działać metodycznie. To te osoby powinny dążyć do jak najszybszego zorganizowania pochówku.

Dlaczego szybki pochówek ma sens? Jakie przynosi to korzyści? To już wyjaśniamy w kolejnym poradniku przygotowanym przez ekspertów Kalla – profesjonalnej firmy pogrzebowej w Warszawie.

Problemy z wolnymi terminami

Zacznijmy od tego, że obecnie w wielu miastach – a szczególnie w Warszawie – mogą pojawiać się problemy z dostępnością wolnych terminów na cmentarzach. Jest to praktyczny argument przemawiający za tym, aby mając możliwość pochowania bliskiej osoby np. za 2-3 dni, skorzystać z tej okazji. Kolejny wolny termin może być dostępny dopiero w następnym tygodniu, co niepotrzebnie przedłuży całą procedurę pogrzebową.

Przypominamy również, że w Warszawie nie organizuje się pogrzebów w sobotę, co dodatkowo ogranicza dostępność wolnych terminów na stołecznych nekropoliach.

Lepiej nie przedłużać okresu przed właściwą żałobą

Pogrzeb formalnie, ale też realnie rozpoczyna okres właściwej żałoby po stracie bliskiej osoby. Pochówek daje wewnętrzny spokój i pozwala skupić się na godzeniu się ze stratą – bez dodatkowych nerwów, ciągłego pośpiechu, załatwiania setek spraw jednocześnie, ciągłego przyjmowania kondolencji, odbierania jednego telefonu za drugim itd.

Większość osób, które przeżyły już pogrzeb kogoś bliskiego, potwierdzi, że jak najszybsza organizacja pochówku jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Każdy kolejny dzień może potęgować ból po stracie

Okres między śmiercią bliskiej osoby a pochówkiem zwykle jest na tyle dynamiczny, że wiele osób nie ma nawet czasu na porządne wypłakanie się, powspominanie, rozpoczęcie procesu żałoby, nie wspominając o uświadomieniu sobie, że w ich życiu właśnie zaszła diametralna zmiana.

Z tego powodu nie warto przesadnie rozwlekać przygotowań do pochówku. Im szybciej pożegnamy bliską osobą, tym szybciej pogodzimy się z jej utratą, co w pewnym momencie przyniesie tak potrzebne ukojenie.

Coraz większe trudności z podejmowaniem decyzji odnośnie do przebiegu pogrzebu

Przedłużając przygotowania do pochówku trzeba się liczyć z tym, że będzie coraz trudniej wybrać konkretne usługi, kwiaty, funeralia itd. Zdarza się, że jeśli pochówek przypada np. dopiero po tygodniu od uzgodnienia wszystkich szczegółów, klienci zjawiają się w biurze zakładu pogrzebowego lub dzwonią z prośbą o zmiany – często bardzo istotne. To niepotrzebnie dezorganizuje pracę zakładu i wprowadza nerwowość po stronie klientów.

Pochowanie bliskiej osoby ułatwia godzenie się ze stratą

Wiele osób potwierdzi, że do momentu pochowania np. męża, żony czy jednego z rodziców, odczuwa wielki niepokój, martwi się, czy pogrzeb się uda, czy wszystko zostanie załatwione o czasie i we właściwy sposób. Pochówek zdejmuje z barków mnóstwo przykrych obowiązków, dzięki czemu tworzy się przestrzeń do przeżywania żałoby i stopniowego dochodzenia do siebie po stracie.

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy pogrzebowej Kalla

Kalla to jeden z najbardziej doświadczonych i renomowanych zakładów pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Od ponad 30 lat zapewniamy naszym klientom profesjonalną, empatyczną obsługę, przejmując na siebie wszystkie obowiązki związane z organizacją uroczystości pogrzebowej.

Kalla to firma pogrzebowa w Warszawie, której mogą Państwo powierzyć organizację pogrzebu wyznaniowego, świeckiego, tradycyjnego i poprzedzonego kremacją. Zamówią Państwo u nas wszelkie funeralia, włącznie z trumną czy urną, odzież dla zmarłej osoby, wieńce i wiązanki etc.

Nasz zakład pogrzebowy zapewnia kompleksową obsługę w zakresie organizacji pogrzebu. Pomagamy naszym klientom w załatwieniu uciążliwych formalności, w tym w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – o szczegóły prosimy zapytać naszych doradców.

Co ważne, z naszych usług pogrzebowych w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów mogą skorzystać również osoby dysponujące bardzo ograniczonym budżetem. Zawsze dopasowujemy zakres świadczeń do możliwości finansowych klientów, nie narażając nikogo na dodatkowe koszty.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami oraz do zapoznania się z pełną ofertą zakładu pogrzebowego Kalla, którą przybliżamy na naszej stronie internetowej. Klientów spoza Warszawy zachęcamy do powierzenia organizacji pogrzebu naszemu zakładowi pogrzebowemu w Piasecznie.

Do Państwa dyspozycji oddajemy również całodobowe numery alarmowe, pod którymi przyjmujemy zgłoszenia o śmierci o dowolnej porze dnia i nocy. Po otrzymaniu takiej informacji pracownik firmy Kalla natychmiast skieruje na miejsce zespół odpowiedzialny za profesjonalne zaopiekowanie się ciałem zmarłej osoby.