Zadzwoń do nas

od 30 lat na rynku...

Nowoczesne podejście do organizacji pogrzebów w Warszawie: przegląd najważniejszych trendów

Tradycja to rzecz umowna, która na przestrzeni lat może podlegać licznym modyfikacjom. Każde pokolenie wprowadza własne tradycje, również tam, gdzie może to budzić poważne obiekcje osób starszych. Za przykład mogą posłużyć pogrzeby. Te organizowane w sposób tradycyjny nadal cieszą się największą popularnością, natomiast trudno nie zauważyć, jak zmienia się podejście do organizacji pogrzebów w Warszawie czy innych dużych miastach. Wielu naszych klientów decyduje na nowoczesne formy pożegnania bliskich, a tym najciekawszym trendom przyglądamy się w artykule przygotowanym przez ekspertów Kalla – renomowanej firmy pogrzebowej w Warszawie.

Pogrzeby ekologiczne

Od dłuższego czasu zauważamy rosnące zainteresowanie pogrzebami ekologicznymi, które stanowią bardzo dobry przykład nowoczesnego podejścia do ceremonii pogrzebowych. Rosnąca świadomość na temat potrzeb środowiska naturalnego skłania ludzi, zwłaszcza młodszych, do poszukiwania bardziej zrównoważonych form pochówku.

Istnieje szereg rozwiązań, na jakie można się zdecydować, by wymienić tylko biodegradowalne trumny i urny. W wielu krajach na popularności zyskują również pogrzeby bez trumny (gdzie ciało umieszcza się bezpośrednio w grobie).

W Kalla, renomowanym zakładzie pogrzebowym w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola, jesteśmy przekonani, że pogrzeby ekologiczne będą systematycznie zyskiwać na popularności i wkrótce staną się istotną częścią współczesnej tradycji pogrzebowej.

Pogrzeby humanistyczne

Współczesne społeczeństwo stawia coraz większy nacisk na różnorodność oraz akceptację dla szeroko rozumianej odmienności. Przejawem tego jest lawinowo wręcz rosnące zainteresowanie organizacją pogrzebów humanistycznych.

Nasz zakład pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów zauważa bardzo duże zapotrzebowanie na takie pochówki, które są pozbawione elementów religijnych – nie przewodniczy im osoba duchowna, a Mistrz Ceremonii. Zamiast elementów sacrum mamy skupienie się na życiu, dziedzictwie i osiągnięciach zmarłego.

Pogrzeby humanistyczne, nazywane również pogrzebami świeckimi, bez wątpienia będą coraz chętniej organizowanymi pochówkami, o czym decyduje wyraźny trend laicyzacji społeczeństwa.

Wykorzystanie technologii

W dobie tak rozwiniętych technologii cyfrowych, również ceremonie pogrzebowe przeszły swego rodzaju rewolucję. Tutaj sztandarowym przykładem będą  transmisje online z pochówków, które upowszechniły się w czasach pandemii i dziś nadal cieszą się sporą popularnością. To znakomite rozwiązanie zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych czy chorych, które nie mogą osobiście wziąć udziału w uroczystości pogrzebowej.

Spośród nowoczesnych technologii okołopogrzebowych warto wymienić również strony pamięciowe, wirtualne nekrologi, a wkrótce także wykorzystanie sztucznej inteligencji do np. „ożywienia” zmarłej osoby, która „wypowie” kilka słów do najbliższych – wiemy, że brzmi to przerażająco, natomiast w naszej branży coraz głośniej mówi się o tego typu rozwiązaniach.

Nowoczesne podejście do planowania pogrzebu jest wyrazem potrzeby dostosowania tradycji do współczesnych przyzwyczajeń czy oczekiwań społeczeństwa. Koniec końców nie możemy jednak zapominać o tym, że pogrzeb musi być przede wszystkim godny, a jego oprawa adekwatna do rangi tego wydarzenia rodzinnego.

Zapraszamy do skorzystania z kompleksowej organizacji pogrzebu

Kalla to renomowany dom pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, który cieszy się doskonałą opinią wśród klientów. Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych zakładów w stolicy, zapewniającym kompleksową organizację pochówków już od 1990 roku.

Jeśli zależy Państwu na perfekcyjnej organizacji uroczystości pogrzebowej, w 100% zgodnie z Państwa oczekiwaniami i wyobrażeniami, to jesteśmy do dyspozycji. Zakład pogrzebowy Kalla zadba o każdy szczegół, gwarantując pełne zadowolenie z naszych usług.

Służymy Państwu profesjonalną pomocą na każdym etapie przygotowań do uroczystości pogrzebowej. Co ważne, świadczymy kompleksowe usługi, przejmując wszystkie obowiązki związane z organizacją uroczystości pogrzebowej, odciążając w wielu formalnościach i tym samym dając naszym klientom przestrzeń do przeżywania żałoby oraz stopniowego godzenia się ze stratą.

Do Państwa dyspozycji oddajemy indywidualnego opiekuna, który omówi z Państwem poszczególne etapy organizacji pogrzebu, zaproponuje najlepsze rozwiązania mieszczące się w Państwa budżecie, a także uważnie wysłucha Państwa oczekiwań.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Kalla, świadczącej profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Gwarantujemy najwyższy standard obsługi, szeroki wybór funeraliów i akcesoriów pogrzebowych, usługi z zakresu kosmetyki pośmiertnej, florystyki, transportu zwłok i wiele innych.

Jeśli natomiast są Państwo zainteresowani organizacją pogrzebu poza Warszawą, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z biurem naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.