Profesjonalne podejście zakładu pogrzebowego. W czym się przejawia?

Decydując się na powierzenie organizacji pogrzebu konkretnej firmie mają Państwo prawo oczekiwać nie tylko pełnego profesjonalizmu, ale także empatycznego, życzliwego podejścia ze strony pracowników. Już podczas pierwszego spotkania, a nawet zgłaszania śmierci bliskiej osoby da się rozpoznać, czy dany zakład pogrzebowy zapewni Państwu należytą obsługę i współpraca z nim będzie przebiegać bez żadnych przeszkód. Najważniejsze jest tutaj podejście oddelegowanego pracownika, który pełni rolę indywidualnego doradcy klientów firmy pogrzebowej w Warszawie. W czym przejawia się jego profesjonalizm? Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do lektury poradnika przygotowanego przez ekspertów Kalla – jednego z najlepiej ocenianych zakładów pogrzebowych w Warszawie Mokotów, Warszawie Wola i w Piasecznie.

Zainteresowanie tym, co mają do powiedzenia klienci

Cechą, która od razu zdradza profesjonalnego pracownika zakładu pogrzebowego jest właśnie umiejętność słuchania. To wcale nie jest takie oczywiste w naszej branży. Tymczasem dobry indywidualny doradca zawsze w pierwszej kolejności powinien się skupić na potrzebach i oczekiwaniach swoich klientów, pozwalając im swobodnie przedstawić własne pomysły na organizację pogrzebu.

Doradca może także poprosić Państwa o spisanie swoich oczekiwań przed pierwszym spotkaniem – ma to na celu usystematyzowanie informacji i wyeliminowanie ryzyka, że w silnych emocjach o czymś Państwo zapomną.

Rzeczowe sugestie

Po wysłuchaniu klientów doradca musi przeanalizować uzyskane informacje, a następnie przedstawić różne interesujące pomysły, które mogą przypaść do gustu rodzinie zmarłej osoby. Często jest tak, że klienci firm pogrzebowych sami nie wiedzą, jakie mają oczekiwania, co wynika po prostu z braku doświadczenia w zakresie organizowania pogrzebów. Tutaj ogromną rolę do odegrania ma właśnie indywidualny doradca, który sugeruje różne rozwiązania, dobierając je do budżetu, jakim dysponują klienci.

Bardzo ważną decyzją, jaką trzeba podjąć na tym etapie, jest wybranie rodzaju pogrzebu. Czy ma to być pogrzeb wyznaniowy czy może świecki? Tradycyjny czy jednak kremacyjny? Jeśli nie wiedzą Państwo, na jaką uroczystość się zdecydować, to doradca naszego zakładu pogrzebowego zawsze przedstawi Państwu najważniejsze szczegóły, zalety oraz wady, co powinno ułatwić Państwu dokonanie właściwego wyboru.

Oferowanie rozwiązań mieszczących się w budżecie klientów

Profesjonalizm doradcy firmy pogrzebowej przejawia się również w tym, że nigdy nie próbuje namówić klientów na usługi czy produkty, na które ich po prostu nie stać. Dlatego też zawsze podkreślamy, że podczas spotkania z doradcą warto otwarcie poinformować o dostępnym budżecie – nawet jeśli jest mocno ograniczony. Pozwoli to uniknąć kłopotliwej sytuacji na etapie analizowania kosztorysu, gdy nagle okaże się, że kwota organizacji pogrzebu znacząco przekracza możliwości finansowe rodziny zmarłego.

Zaoferowanie pomocy w załatwieniu spraw formalnych

Zakład pogrzebowy odpowiada nie tylko za organizację pochówku, ale również stanowi wielkie wsparcie dla klientów, którzy nie wiedzą, jakich formalności trzeba dopilnować, aby zgodnie z prawem pochować bliską osobę. Tutaj w grę wchodzi nie tylko doradztwo, ale także zaproponowanie wyręczenia klientów w części obowiązków, np. zarezerwowaniu terminu pogrzebu czy przygotowaniu i wykupieniu publikacji nekrologów.

Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kalla

Kalla to profesjonalny dom pogrzebowy w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów, który należy do najczęściej rekomendowanych przez klientów i tym samym najlepiej ocenianych na lokalnym rynku. Usługi pogrzebowe świadczymy od 1990 roku, od początku naszej działalności priorytetowo traktując indywidualne, rzetelne podejście do klientów oraz dbanie o najwyższą jakość obsługi.

Jeśli zależy Państwu na tym, aby powierzyć organizację pogrzebu profesjonalnej, godnej zaufania firmie, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego zakładu pogrzebowego w Warszawie Wola i Warszawie Mokotów. Zapewniamy kompleksową obsługę, przejmując od klientów niemal wszystkie obowiązki związane z przygotowaniami do uroczystości pogrzebowej: od załatwienia formalności, przez zorganizowanie i dostarczenie funeraliów, aż po obsługę w kościele, domu pogrzebowym i na cmentarzu. Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług transportowych, które są szczególnie atrakcyjne dla osób niezmotoryzowanych.

Kalla świadczy profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie Mokotów i Warszawie Wola, ale do skorzystania z naszej oferty zapraszamy również klientów spoza stolicy. Szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy biura naszego zakładu pogrzebowego w Piasecznie.

Do Państwa dyspozycji oddajemy również całodobowe numery alarmowe, pod którymi mogą Państwo zgłosić śmierć bliskiej osoby – niezależnie od dnia tygodnia i pory: +48 22 841 03 86 oraz +48 501 077 077. Pod tymi numerami zawsze dyżurują wykwalifikowani pracownicy, którzy udzielą Państwu niezbędnego wsparcia oraz skierują na miejsce zespół specjalistów odpowiedzialnych za godne zaopiekowanie się ciałem i przetransportowanie zmarłej osoby do naszej chłodni.

W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość
niczym nie dającej się zapełnić pustki

ks. Józef Tischner